Bizimle iletişime geçin

Fikirler

16 Sandalye Kaplama Örneği Yemek Odasına Farklı Bir Görünüm Verecek

blank

Günümüzde sandalye kaplama işlemi hem sandalyelerin yüzeyinin kolayca yıpranmasını engellemek hem de hoş bir görünüm elde etmek açısından birçok ev hanımının tercihi haline geldi. Özellikle değişik model ve tasarımlardan oluşan sandalye kaplama işlemi evin dekoru göz önüne alınarak yapılmalıdır. Kullanış açısından da oldukça pratik bir yapıya sahip olan bu kaplamalar gerektiğinde kolayca çıkarılıp yıkanır ve gene zorluk vermeden takılabilir. İşte 16 örnek ile sandalye kaplama işlemi:

1) Fiyonklu Şıklık

blank

Gerek renk tonu gerek de arka kısmındaki fiyonk detayı sayesinde gayet hoş bir görünüme sahip olan bu kaplama her evde tercih edilebilecek cinsten. Özellikle üzerindeki yuvarlak desenler kumaşa farklı bir görünüm kazandırmış.

2) Pileli Şirinlik

blank

Bu kaplama işleminde ilk göze çarpan detaylar kumaşların uç kısımlarındaki pileler ve sandalyelerin arka kısmındaki devasa fiyonklar. Bu iki detayın birbiriyle uyumu gözlerden kaçmıyor. Ayrıca renk seçiminden ötürü eve şirin bir hava katmış.

3) Cıvıl Cıvıl Bir Yemek Odası

blank

Bu kaplamada ise hem desen hem renk açısından farklı bir yola başvurulmuş. Çiçek desenlerinin kaplamayı daha da çekici kıldığı söylenebilir.

4) Çizgili Detaylar

blank

Bu sandalye kaplama modelinde ise daha sade ve modern bir görüntüye başvurulmuş. Gri rengin ve çizgili kumaşın yarattığı şık hava evin tüm atmosferini değiştirmiş.

5) Farklı Fikirler

blank

Bu resimdeki kaplama ise yalnızca sandalyeyi daha güzel bir görünüme ulaştırmak için uygulanmıştır. Kareli kumaş ile elde edilmiş büyük fiyonk adeta davetkar bir görünüme sahip.

6) Düğmeli Detaylar

blank

Alacalı yapıdaki kumaşı ve düğmeli detaylarıyla tıpkı bir büstiyerin andıran bu kaplama modeli de renginden ötürü sandalyenin kahverengi kısımlarıyla uyumu yakalamayı başarmış.

7) Sıradan Ancak Gösterişli

blank

Sıradan bir renk ve modele sahip olsa da düğme detaylarıyla güzel bir havaya erişmeyi başarmış bu sandalye kaplaması kumaşının kalın olmasıyla da üzerine oturanlar için rahatlık sağlayacaktır.

8) Turuncunun Zarafeti

blank

Sadece oturma kısmında kullanılan bu sandalye kaplaması da değişik rengiyle dikkat çekiyor. Üzerindeki yaprak desenleri bu kaplamaya doğal bir hava katmış.

9) Farklı Desenlerin Uyumu

blank

Alt ve üst kısımlarda kullanılan çizgili desen ile orta kısımdaki minik desenler adeta bir uyum içerisinde dans ediyor. Hem pile hem de fiyonk detaylarıyla süslenmiş bu kaplama modeli oldukça hoş bir görünüme sahip.

10) El İşi Kaplama

blank

Bu resimde de görüldüğü gibi sandalye kaplama kumaşı evde de kolayca elde edilebilir. Örme olarak dizayn edilen bu model farklı renklerin birleşiminden oluşuyor.

11) Sıradan Bir Kumaşla Harika Görünüm

blank

Görüntüsünden de anlaşılacağı üzere hem sade bir renge hem de sıradan bir dizayna sahip olan bir kumaş değişik şekilde bağlanma işlemiyle sandalyeyi çok daha güzel bir havaya sokmakta başarılı olmuş.

12) Farklı Tasarımlar

blank

Bu resimde farklı tasarımlarla oluşturulan değişik modeller bulunuyor. Sandalyelerin alt ve üst kısımlarını değişik tarzlar kombinlemek mümkün. Ya baştan sona bitişik bir model tercih edilebilir ya da iki parça şeklinde dizayn edilebilir.

13) Kırmızının Asil Görünümü

blank

Kumaş tasarımıyla değil ama rengiyle ön planda. Zaten rengi ile dikkatleri çektiği için ekstra bir tasarım harikası yaratmaya gerek kalmamış.

14) Modern Görünümlü Kaplama

blank

Değişik renk seçenekleriyle gönülleri fetheden bu kaplama modeli de sadeliğiyle dikkat çekiyor. Şık ve sıradan bir görüntüye sahip olması her ev hanımının aradığı kriterlerden.

15) Modern Rüzgarların Esintisi

blank

Sade renk ve desen kullanımıyla modern görünümü kolayca elde etmiş olan bu kaplama modeli de özellikle sandalyenin kendi rengi ile müthiş bir uyum içerisinde.

16) Örgü Modeliyle Kaplama

blank

Gene örme kumaştan yapılmış bu kaplama modeli de sandalyeye adeta bir kazak gibi giydirilmiş. Kırmızı rengi de onu çekici kılan özelliklerden sadece biri.

Sandalye kaplama işlemi sayesinde kolayca güzel görünümlü sandalyeler elde edilebilir. Bu kolay işlem sayesinde tercih edilen renk, kumaş ve tasarımlarla oldukça çekici görüntülere ulaşmak artık daha kolay.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir