Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

20 Baş Döndürücü ve İlham Verici Halı Fikri

16.02.2015
4.362
20 Baş Döndürücü ve İlham Verici Halı Fikri

Bugün size ilham vermeye çalışacağız ve konumuz her odada kullanılan bir bölüm; yer. Boydan boya halıfleks sahibi de olsanız, döşenmiş yerlere de sahip olsanız ilgi çekici ve güzel bir halı kullanarak odanıza renk katabilirsiniz. Zikzak detaylarından, açık mavilere bu baş döndüren halılar farklı temalara, şekillere ve desenlere sahipler. Odanızın tasarım değerini yükseltecek ve herhangi bir odada kullanılabilecek harika 20 halıya göz atalım.

1-Fuşya

ilham-verici-hali-fikirleri

Bu fuşya halı, krem rengiyle döşenmiş bu yatak odasına tam da gereken miktarda hareketlilik ve canlılık katıyor. Bu halı olmasa da oda oldukça güzel olurdu fakat bu faktörün eklenmesiyle odanın güzelliği büyüleyici düzeye ulaşıyor.

2-Çok Renkli

ilham-verici-hali-fikirleri-1

Bu harika, modern halının salona kattığı güzelliği görmezden gelmek olmaz. Renkler baş döndürücü, dizayn inanılmaz derecede salaş ve yerleştirme harikalığı ortaya koyuyor.

3-Geometrik

ilham-verici-hali-fikirleri-2

Bu siyah-beyaz geometrik halı odaya ekstra doku ve derinlik katmış. Ayrıca bu klasik kombinasyon aklınıza gelebilecek herhangi bir temaya ya da görüntüye de harika gider.

4-Yamalı

ilham-verici-hali-fikirleri-3

Bu rahat ve hareketli halıya bayıldık. Ev yapımı görünüşüyle bu salona daha rahat, davetkar ve rahatlatıcı bir hava katmış.

5-Mor

ilham-verici-hali-fikirleri-4

Saf mor hiç bu geleneksel tahta yapılı yemek odasında göründüğü kadar güzel görünmemişti. Bu halının hem harika bir görünüş hem de güzel bir odak noktası yaratmasına bayıldık.

6-Zikzak

ilham-verici-hali-fikirleri-5

Zikzak, en popüler ve genç desenlerden biri çünkü bulunduğu alana illüzyon ve hınzırlık katıyor. Nötr renklerle döşenmiş bu yatak odasında da eklediği eğlence ve dokuyla yaptığı şey bu!

7- Küresel

ilham-verici-hali-fikirleri-6

Küre şeklindeki bu deseniyle, bebek odasında kullanılan bu halı, odayı daha hareketli ve sevimli bir hale getiriyor. Bu halının artistik doğasına ve güzel tonuna bayıldık.

8-Hardal

ilham-verici-hali-fikirleri-7

Aklınıza gelecek ilk fikir gibi görünmese de, maskülen ve eğlenceli salonunuzu tamamlamak için ihtiyacınız olan bazen yalnızca peluş bir hardal renkli halıdır. Sadece bir bakın!

9-Mavi

ilham-verici-hali-fikirleri-8

Mavi renkteki bu halı, rahatlayıcı ve davetkar bir hava yaratmak için gereken her şeye sahip. Beyaz koltukla yarattığı zıtlığı ve tamamlayıcılığı çok beğendik. Çok rahat bir görünüme sahip.

10-Açık Kahverengi

ilham-verici-hali-fikirleri-9

Tüylü, açık kahverengi bir halı, modern mobilyaların ve şık temaların yumuşatılması için harika bir tercihtir. Her ne kadar sıradan bir salon isteseniz de, aileniz için daha davetkar bir hava yaratılmasını da istersiniz.

11-Dalgalar

ilham-verici-hali-fikirleri-10

Krem renkli dalgalara sahip bu halı sayesinde, kullanıldığı yatak odası eskiden olduğundan çok daha ilginç ve dokusal duruyor. Yerle sağladığı uyum sayesinde odanın her yanını merak etmenizi ve şıklığını fark etmenizi sağlıyor.

12-Deniz Yosunu

ilham-verici-hali-fikirleri-11

Bu halının deseni ve rengi de bulunduğu alana doğallık ve rahatlık katacak şekilde tasarlanmış. Bu güzel odaya da ışık ve sıcaklık katışına bayıldık.

13- Kırmızı

ilham-verici-hali-fikirleri-12

Bu yemek odasının biraz renge ihtiyacı varmış ve şüphesiz ki bu kırmızı halı gerekeni oldukça güçlü bir şekilde sağlamış. Bazı kısımlarda koyulaşarak da etkisini artırıyor!

14-Okyanus

ilham-verici-hali-fikirleri-13

Okyanus gibi görünen, hissettiren de dalgalanan bir halı herhangi bir odaya harika bir hava katabilir. Özellikle bu odada sanat eserlerini çekici bir şekilde tamamladığı için bu halıya bayıldık.

15-Leopar

ilham-verici-hali-fikirleri-14

Hayvan desenlerinin nasıl klas ve sofistike bir şekilde kullanılacağını merak mı ediyorsunuz? Geleneksel görünen bu odaya leopar deseniyle katılan derinlik bunun en iyi örneklerinden biri, sizce de öyle değil mi?

16-Yeşiller

ilham-verici-hali-fikirleri-15

Doğal bir şekilde güzel ve oldukça iyi hissettiren bu yeşil halıya bayıldık. Hayat dolu ve rahat odanızda oturup kahvenizi yudumlarken size dışardaymışsınız hissini verebiliyor.

17- Kobalt

ilham-verici-hali-fikirleri-16

Sıradan ve yıpranmış bir halı kulağa çok çekici gelmeyebilir fakat kobalt mavisinin bu tonundayken baş döndürücü olacak ve her şekilde işe yarayacaktır. Bu şık ve zarif odayı bir daha asla onsuz olmak istemeyeceğiniz şekilde harikalaştırıyor.

18-Aztek

ilham-verici-hali-fikirleri-17

Farklı bir hava, çekicilik ve dünyadan bir şeylerle süslemek için, azteklerden ilham alınmış desenlere sahip bir halı kullanın. Örneğin, orta çağ’dan esinlenilmiş bu modern oda harika bir seçenek.

19-Daireler

ilham-verici-hali-fikirleri-18

Şekiller de iş görür, bütün halıların dikdörtgen olması gerekmez. Normal şartlarda geleneksel ve elit olan bu odada kullanın bu daireli halı zarafet ve sürpriz katmış.

20-Turunçgiller

ilham-verici-hali-fikirleri-19

Kahvaltı alanına eklenmiş turunçgillerden renkler, odanızı harika bir yere dönüştürebilir. Bu renkli halının, küçük alana kattığı güneşli ve modern tona siz de bayılmadınız mı?

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image