Bizimle iletişime geçin

Bayan Örgü Modelleri

Geleneksel İşlemeler ile 2017 Havlu Kenarı Örnekleri

blank

Anneannelerimizden kalan en güzel geleneklerden birisi, havlu kenarlarını işlemeler ile süslemektir. Hem en sade havlulara bile bu sayede hareketlilik kazandırılır hem de bu güzel gelenek yeni nesillere de aktarılır. Hediye edilecek ev tekstili ürünlerine özgünlük katmanın en özel yolu havlu kenarı modelleri ile işlemeler yapmaktır. Günümüzde eskiye dönüşe dair trendlerin ön planda olması, havlu gibi ev tekstili ürünlerine de yansımaktadır. Bunun en güzel yolu da, havlu kenarına işleme örneklerini uygulamak olacaktır. Bu örnekler üzerinden başlayabilir ve kendinizi geliştirdikçe, kendi modellerinizi de üretebilirsiniz. Farklı ipler, boncuk ve düğme gibi süsleme ürünleri ve daha birçok aksesuar ile özgün havlu kenarı modelleri yaratmak sizin elinizde. Basit ve tek renk havluları, kenar modelleri ile süsledikten sonra kullanmak daha da içinizden gelecek. Aynı zamanda genç kızların çeyizlerini süslemek için de kullanılabilir. En modern banyolarda dahi nostaljik bir hava yaratılması için bu tarz ürünleri tercih etmek en iyisidir.

1. Havlu Deseni ile Motifin Uyumu

blank

Havlu üzerinde mevcut olan bir desen varsa, bu desen bize havlu kenarı modeli için referans olarak değerlendirilebilir. Aynısı ya da benzeri olacak şekilde havlu kenarı modelleri ile oldukça uyumlu ve modern bir havlu ürünü elde edilecektir.

2. Boncuk Kullanarak Modelinizi Daha Özel Hale Getirin

blank

Havlu kenarı modellerinin tümünü daha özel ve dikkat çekici hale getirmek için içerisinde boncuk detaylarına da yer verebilirsiniz. Boncukla oluşturulan tüm havlular daha şık görünmektedir.

3. Büyük İşlemelerle Farklı Modeller Oluşturun

blank

Havlu kenarı modelleri dendiği zaman genellikle küçük işlemeler tercih ediliyor. Ancak ebat olarak daha büyük modellerle de havluları süslemek mümkün olacaktır.

4. Simetrik Desenlerle Havlu Kenarı Modelleri

blank

Modern havlu işlemeleri oluşturmak için genellikle seçilen iki havlu kenarına simetrik olacak şekilde aynı modeller uygulanabilir. Ürünün daha minimalist bir tasarım sahip olması için tercih edilen bir yöntemdir.

5. Aynı Motifin Farklı Renk Alternatifleri

blank

Çok beğenilen bir havlu kenarı motifi, farklı renk iplerle her seferinde farklı bir modelmiş gibi algılanabilir. Bu nedenle favori modelleri renk alternatifleri ile örmeyi denemelisiniz.

blank

En sevdiğiniz havlularınızı daha şık ve dikkat çekici hale getirmek sizin elinizde. Bunun için uygulanabilecek havlu kenarı modellerinde en trend ve kolay örnekleri inceleyerek başlayabilirsiniz. Hem kendi havlularınız hem de sevdiklerinize hediye etmeyi düşündüğünüz havlular için kolaylıkla uygulanabilecek modeller için istediğiniz türde ipleri kullanabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir