Bizimle iletişime geçin

Örgü

2017 Yeni Dantel Örnekleri

blank

Ülkemizde son derece yaygın olan danteli, genel olarak kadınlar tarafından tığ, iğne ve mekik kullanarak örülen ya da makinede dokunan zarif bir süsleme malzemesi olarak tanımlayabiliriz. Danteller genellikle masa örtüsü, havlu ve yatak takımlarının kenarlarını süslemekte ya giysilerde değerlendirilmektedirler. Dantel yapımında ipek, pamuk ya da keten gibi değişik iplikler kullanılabilmekte ve farklı teknikler uygulanmaktadır. Dantel örerken en sık olarak tığ ve iğne kullanımı tercih edilmektedir. Her iki teknikte de motif ya da motifler birbiriyle birleştirilmekte ve bu sayede istenilen dantel modeli ortaya çıkarılmaktadır. Tığ dantelleri beyaz ve renkli olmak üzere farklı türlerdeki iplerle özel ilmiklerle birbirine bağlanarak hazırlanmaktadır.

1-Mavi Sehpa Örtüsüblank

Sehpanızı süsleyecek değişik bir örtü arıyorsanız bu dantel örneği tam size göre. Mavi ip ve tığ kullanarak bu örtüyü hazırlamanız işten bile değil. Bu örtüyü isterseniz tepsi örtüsü olarak da değerlendirebilirsiniz.

Dantel örmeye yeni başladıysanız ya da bu konuda ustaysanız görsellerimiz ilginizi çekebilecek örneklerle dolu. Kendi beceri seviyenize uygun bir örneği seçerek örmeye başlayabilir ve boş zamanlarınızı yararlı bir uğraşla doldurabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir