Bizimle iletişime geçin

Çocuk Odası

25 Modern Bebek Odası Tasarımı

blank

Bebek odası tasarlamanın eğlencesi! Eve küçük, yeni bir birey beklemenin verdiği heyecan ve mükemmel bir tasarım yaratma isteğinin verdiği o mutluluk. Duygularınızı yaratıcılıkla buluşturmanın ne harika bir yolu! Bugünün iç tasarım dünyasında birçok modern seçenek sizi bekliyor.

Geleneksel şıklıkla tasarlanmış düzenli bir çizgide ilerleyen bir alan istiyor olsanız da, yalnızca seçilmiş parçalardan oluşan çok özel bir tasarım diliyorsanız da istediğinizi alacaksınız. Büyüleyici temalar oluşturan artistik duvarlardan, size ilham verecek çok ilginç ve modern bebek odası tasarımları oluşturduk.

Kız Bebek Odası Fikirleri

Kimileri belirli bir cinsiyet için tasarlanmış bebek odalarını tercih etmiyor olsa da, bazıları da çocuklarının cinsiyetine göre spesifik bir oda tasarlamak istiyor. Eğer dişi motifler arıyor iseniz, geleneksel “kız” renklerine ve temalarına bağlı kalmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Bununla beraber eğer pembe çiçeklerle süslemek istediğiniz bir odanız varsa, aşağıdaki bebek odası muhtemelen ilginizi çekecektir. Bu bebek odasının Asya-temalı tasarımının Janis Nicolay tarafından tasarlandığını unutmayın.

kiz-bebek-odasi-resimleri

Dal detaylarına sahip, altın renklerle süslenmiş bir avize ile verilen masalsı bir hava bu tarz bir oda uygun olabilir, bu resimde bebek karyolasının yanında kullanılan ağaçlandırma gibi. Açıkçası söz konusu duvarsal bir motif olduğunda en popüler kısım bebek karyolasının yanı olacaktır, bu sayede bebeğiniz eğlencenin tadını tamamen çıkarabilir.

kiz-bebek-odasi-resimleri-1

Duvarlar ayrıca duvar kağıtları ile de süslenebilir, aşağıdaki örnekteki Laila Ali’nin (Muhammad Ali’nin kızı) bebek odası gibi. Metalik duvar kağıtları panel duvarlar gibi bir yanılsama oluşturuyor, pembe ve açık yeşil renkler de odaya daha açık ve zarif bir hava katıyor.

kiz-bebek-odasi-resimleri-2

Eğer duvar dekorasyonları ilginizi çekmiyorsa, el yapımı ponponlar eklemeyi düşünün. El işi kağıdı ile yapılan bu ponponlar, grup olarak kullanıldıklarında hareketli bir efekt getiriyorlar.

kiz-bebek-odasi-resimleri-3

Çiçeklerle bezenmiş bir puf ya da yatağın üst kısmına yerleştirilen kelebekli detaylar da bebek odalarına yeni bir boyut kazandıranlardan – Nicole Davis’in tasarımı.

kiz-bebek-odasi-resimleri-4

Aşağıdaki odada kullanılan çerçeveler gibi duvar sanatları da odaya kişilik katan detaylardan sayılabilir. Kolyelerin çerçevelendiği üçlü bir çerçeve ve onun yanında kullanılan açık renkli çiçekler odaya merak uyandıran bir hava katıyor.

kiz-bebek-odasi-resimleri-5

Duvarları süslemenin bir diğer akıllı yoluysa nakış halkaları grup şeklinde kullanmak. Açıkçası bu tarz nakış halkaları son zamanlarda bebek odalarında oldukça moda oldu, fabrika yapımı kağıtlar ya da gazete kupürleri ile süsleme de bir diğer seçenek elbette.

kiz-bebek-odasi-resimleri-6

Büyüleyici dekorlar da kız bebek odalarının son zamanlardaki trendlerinden, aşağıdaki resimde kullanılan altın detaylara sahip ayna gibi. Siyah ve beyaz çizgilere sahip stor perdeler de odaya farklı bir hava katıyor elbette.kiz-bebek-odasi-resimleri-7

Erkek Bebek Odası Fikirleri

Duvar süslemeleri erkek bebek odaları için oldukça popüler bir kullanım haline geldi. Yeşil, mavi ve turuncu gibi renkler de erkek bebek odalarında sıklıkla tercih edilenler arasında. Aşağıdaki resimde duvar resmine eklenen bir kuş yuvası da, ortama üçüncü bir boyut getirmiş bulunuyor.

Erkek-Bebek-Odası-Fikirleri

Bu resimde de ağaç dalları şeklinde motiflenmiş bir hava ve tavana asılmış bir dokuma sepet detayı da odaya ormanlık bir hava katmak ve belli bir doku getirmek için kullanılan detaylardan. MODG’nin yaratıcısı tarafından tasarlanmış bu bebek odası, Etsy duvar kağıdı gibi birçok güzel detay içeriyor.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-1

Boyanmış bir duvar ya da duvar kağıtlarına alternatif olarak kağıttan yapılmış bir balık ayrıntısı eklenebilir.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-2

Aşağıda gösterilen Star Wars temalı bebek odaları için de Wampa halılar ve ışın kılıçları kullanılabilir. Bu sayede odaya minimal bir Star Wars teması veriliyor.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-3

Siz seçin IKEA sizin için bulsun, zikzaklı bir halı ve boş alanı doldurmak için de bir DIY şehir çizimi. Project Bebek Odaları kullanıcısı RAM Tasarım tarafından yayınlanan bu oda birçok süse sahip.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-4

Bazen baş döndürücü bir bebek odası yaratmanın en iyi yollarından biri de modern bir duvar kağıdı ile tek renkli bir şemayı birleştirmektir.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-5

Bir diğer mavi şemalı bebek odası da çizgili duvarlar ve bebek karyolasına yakın bir yere asılan bir ponpon ile tamamlanmış. New Arrivals’ın bu tasarımında anahtar basitlik.

Erkek-Bebek-Odası-Fikirleri-6

Hoş ve modası geçmeyen bir tasarım için sıradan, klasik renkler ve koyuları kombinleyin, odayı zikzaklarla da tamamlayabilirsiniz. Jenna Robbins’in oğlu için tasarladığı bu odada, Navy temalı bu bebek odası eski ve yeni materyalleri gerçekten garip bir uyumla tamamlamış.

Erkek-Bebek-Odasi-Fikirleri-7

Cinsiyet Belirtmeyen Bebek Odası Fikirleri

Kız bebeklerin odalarının pembe tonlarında olması gerektiğini, erkek bebeklerin ise maviden şaşmamasını kim söylüyor? Cinsiyet belirtmeyen çocuk odaları beklenmedik sürprizler ya da gelecekte olacak değişiklikler için size bir kapı aralıyor. Oldukça popüler bir bebek odası tasarımı olarak modern çeşitlilik gösterilebilir, bu tasarımlarda genellikle açık renkler ve gökkuşağı renkleri tercih edilenler arasında. Aşağıdaki bebek odasının tasarımı Vertbaudet’e ait, asılan renkli noktalar bayrakların yerini tutuyor ve oyuncaklar için de arka kısımda bir dolap bulunuyor.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri

Andrika King Tasarım tarafından tasarlanan bir başka bebek odası, Stokke Sleepi’nin bebek karyolası, Cubitech’in rafları ve koyu turuncu, lavanta rengi ve sarıdan oluşan renklendirmelerle düzenlenmiş.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-1

Jenika Kurtz tarafından tasarlanan, müzik temalı bu bebek odası çizgili halısı, süslü lambası, renkli kitaplar ve oyuncaklar ile sofistike bir havaya sahip.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-2

Vertbaudet’in bir diğer bebek odası fikrinde ise duvarlara özenle yerleştirilmiş baykuşlar ve sihirli bulutlar odada hayat bulmuş.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-2

Bazen iyi bir eski tip boya en iyi arka plandır. ColorTHEORY tarafından tasarlanan bu bebek odasının odak noktası ise, Benjamin Moore’un bir resminden alınan ağacın duvara boyanmış hali.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-3

Büyük bir Etsy ağaç çıkartması ve DIY projeleri odaya çok güzel bir hava katmış.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-4

Gri ve sarının güzel bir şekilde buluşturulduğu bu odada ise, zikzak detayı büyük bir etki bırakıyor.

Cinsiyet Belirtmeyen Bebek Odası Fikirleri

Zarif bir bebek odası dekorunda arkadaş canlısı bir yaklaşım elde edebilmek adına aşağıdaki boşlukta kullanılan 15. Yüzyıla ait İngilizlerden esinlenilmiş mobilyaya bir göz atın.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-6

Küçük bir alana sahip olmak hayal gücünüzü sınırlandırıyor mu? Korkmayın, IKEA yanınızda. Aşağıdaki oda parlak perdeleri, vitrini ve etkili depo alanları ile oldukça kullanışlı bir bebek odası tasarlamanıza yardımcı oluyor.

Cinsiyet-Belirtmeyen-Bebek-Odasi-Fikirleri-7

Modern bir bebek odası tasarlamanın zorluklarıyla yüzleştiğinizde, tek bir temaya bağlı kalmak zorunda olduğunuz hissinin size baskı yapmasına izin vermeyin. Bu tarz bir tema her ne kadar size yardımcı olsa da genellikle istenilen bu değildir. Bugünlerde tasarlanan en yaratıcı alanlar genellikle yaşam alanını kullananların gerçek kişiliklerini yansıtan parçalardan oluşuyor. Mobilyaları, sanat eserlerini ve size gerçekten anlam ifade eden küçük eşyaları bir araya getirin (örneğin aile geçmişinizle alakalı bir tablo), daha sonra bunları sizi gülümsetecek bir tasarım ile birleştirin. Göz kamaştırıcı bir kapanış için renkli materyaller eklemeyi unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir