Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

25 Modern Bebek Odası Tasarımı

25.11.2014
14.534
25 Modern Bebek Odası Tasarımı

Bebek odası tasarlamanın eğlencesi! Eve küçük, yeni bir birey beklemenin verdiği heyecan ve mükemmel bir tasarım yaratma isteğinin verdiği o mutluluk. Duygularınızı yaratıcılıkla buluşturmanın ne harika bir yolu! Bugünün iç tasarım dünyasında birçok modern seçenek sizi bekliyor.

Geleneksel şıklıkla tasarlanmış düzenli bir çizgide ilerleyen bir alan istiyor olsanız da, yalnızca seçilmiş parçalardan oluşan çok özel bir tasarım diliyorsanız da istediğinizi alacaksınız. Büyüleyici temalar oluşturan artistik duvarlardan, size ilham verecek çok ilginç ve modern bebek odası tasarımları oluşturduk.

Kız Bebek Odası Fikirleri

Kimileri belirli bir cinsiyet için tasarlanmış bebek odalarını tercih etmiyor olsa da, bazıları da çocuklarının cinsiyetine göre spesifik bir oda tasarlamak istiyor. Eğer dişi motifler arıyor iseniz, geleneksel “kız” renklerine ve temalarına bağlı kalmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Bununla beraber eğer pembe çiçeklerle süslemek istediğiniz bir odanız varsa, aşağıdaki bebek odası muhtemelen ilginizi çekecektir. Bu bebek odasının Asya-temalı tasarımının Janis Nicolay tarafından tasarlandığını unutmayın.

kiz-bebek-odasi-resimleri

Dal detaylarına sahip, altın renklerle süslenmiş bir avize ile verilen masalsı bir hava bu tarz bir oda uygun olabilir, bu resimde bebek karyolasının yanında kullanılan ağaçlandırma gibi. Açıkçası söz konusu duvarsal bir motif olduğunda en popüler kısım bebek karyolasının yanı olacaktır, bu sayede bebeğiniz eğlencenin tadını tamamen çıkarabilir.

kiz-bebek-odasi-resimleri-1

Duvarlar ayrıca duvar kağıtları ile de süslenebilir, aşağıdaki örnekteki Laila Ali’nin (Muhammad Ali’nin kızı) bebek odası gibi. Metalik duvar kağıtları panel duvarlar gibi bir yanılsama oluşturuyor, pembe ve açık yeşil renkler de odaya daha açık ve zarif bir hava katıyor.

kiz-bebek-odasi-resimleri-2

Eğer duvar dekorasyonları ilginizi çekmiyorsa, el yapımı ponponlar eklemeyi düşünün. El işi kağıdı ile yapılan bu ponponlar, grup olarak kullanıldıklarında hareketli bir efekt getiriyorlar.

kiz-bebek-odasi-resimleri-3

Çiçeklerle bezenmiş bir puf ya da yatağın üst kısmına yerleştirilen kelebekli detaylar da bebek odalarına yeni bir boyut kazandıranlardan – Nicole Davis’in tasarımı.

kiz-bebek-odasi-resimleri-4

Aşağıdaki odada kullanılan çerçeveler gibi duvar sanatları da odaya kişilik katan detaylardan sayılabilir. Kolyelerin çerçevelendiği üçlü bir çerçeve ve onun yanında kullanılan açık renkli çiçekler odaya merak uyandıran bir hava katıyor.

kiz-bebek-odasi-resimleri-5

Duvarları süslemenin bir diğer akıllı yoluysa nakış halkaları grup şeklinde kullanmak. Açıkçası bu tarz nakış halkaları son zamanlarda bebek odalarında oldukça moda oldu, fabrika yapımı kağıtlar ya da gazete kupürleri ile süsleme de bir diğer seçenek elbette.

kiz-bebek-odasi-resimleri-6

Büyüleyici dekorlar da kız bebek odalarının son zamanlardaki trendlerinden, aşağıdaki resimde kullanılan altın detaylara sahip ayna gibi. Siyah ve beyaz çizgilere sahip stor perdeler de odaya farklı bir hava katıyor elbette.kiz-bebek-odasi-resimleri-7

geri1 of 3
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image