Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

27 Serinletici Kendin Yap Açık Duş Fikirleri

blank

Evlerde ince zevki yansıtacak aynı zamanda yaratıcı özelliklerinde sergilenebildiği duşlar oluşturulabilir. Bu sayede evin dekorasyonuna uyumlu veya tamamen özgün bir tasarım yapılabilmeye fırsat tanımaktadır. Banyolarda ihtiyaç duyulan banyonun dışında farklı bir alana da oluşturulabilen duş sayesinde kullanım alternatifleri sağlanabilmektedir.

Alternatif malzemeler sayesinde evin bir bölümünde, evin dışarısında, bahçenin herhangi bir alanında tamamen kişinin hayal gücüne bağlı olarak inşa edilebilmektedir. Bu sayede spordan gelindiğinde, dışarıda yapılan bir faaliyet sonrası, deniz ve havuz sonrasında kullanılabilecek alana kavuşulacaktır. İsteğe ve hayal gücüne bağlı olarak taş, tuğla, sörf tahtası, metal bir yüzey, beton, fayans kullanılabilir.

Bu malzemelerle oluşturulan alan sayesinde özgür bir ortamda serinleyebilme imkânına sahip olunacaktır. Kendi duşunu yapmak isteyen kişiler bu konuda bir arayış içerisinde olmaktadır. Eldeki malzemelerle ilham verecek 27 serinletici kendin yap açık duş fikirleri konusunda hazırlamış olduğumuz makalemizi beğeninize sunuyoruz.

1. Taşın cazibesinden yararlanın.

blank

Bina girişlerindeki taş duvarın doğal görünümünden yararlanarak oluşturulacak duş, ev içerisine girmeden serinleme imkânı sağlamaktadır. Zeminde yer alan taşlar sayesinde zeminin su emmesi sağlanacağından ilave su giderine ihtiyaç duyulmayacaktır.

2. Binadan uzak alanda çözüm sağlayın.

blank

Binadan uzak olan alan için çözüm oluşturabilecek bir duş işinize ara vermeden serinlemenize yardımcı olacaktır. Su tesisatı olan yerlerde rahatlıkla oluşturulabilir.

3. Mevcut blok sayesinde kendinize alan yaratın.

blank

Elinizde mevcut beton veya mermer blok sayesinde ihtiyacınıza uygun duş alanı oluşturabilirsiniz. Elde mevcut beton blok yoksa kolaylıkla kendiniz duvar oluşturabilirsiniz.

Birçok kişi ihtiyacı doğrultusunda özgün malzemelerle istenen alanı oluşturabilmektedir. Bu sayede kişiler hem istenen alanı oluşturabilmekte hem de kendinin zevkini yansıtabilmektedir. Kullanılacak alanın seçiminde bina, bahçe ve yapının detayları yaratıcı düşünce gözüyle bakıldığında mutlaka bir alan bulunacaktır. Kullanılacak malzeme konusunda yazımız içerisinde verilen örneklerin yanı sıra pek çok malzeme kullanılarak rutin görüntünün dışına çıkılabilir. Bu konuda tek yapılması gereken hayal gücünü kullanılmasıdır. Elde mevcut malzemeler veya kısa sürede elde edilebilecek malzemeler sayesinde başka bir kişinin emeğine ihtiyaç duyulmayacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir