Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Mutfağın Havasını Değiştirecek 28 Country Mutfak Dolabı

27.02.2018
9.071
Mutfağın Havasını Değiştirecek 28 Country Mutfak Dolabı

Country mutfak dolapları günümüz mutfak dekorasyonlarında oldukça rastlanan bir parça haline geldi. Bu kadar çok kişi tarafından tercih edilmesinin temel sebebi ise hem sade hem de modern bir görünüme sahip olmasıdır. Genelde beyaz renkte olan country mutfak dolabı işlevsel açıdan da ev hanımlarına büyük kolaylık sağlar ve mutfağa ferah bir hava katar. Daha çok tek renkli ve sade renklerin olduğu parçalardan oluşan country mutfak dolabı tasarımından ötürü de her türlü mutfak dekorasyonuna kolayca uyum sağlar. Bu gibi özelliklerinden dolayı ev hanımlarının modernism odaklı moda akımına uyum sağlamaları açısından country mutfak dolaplarını sıklıkla tercih ettiği görülür. Mutfakta yarattığı dingin hava ile ev hanımları yemek yaparken kendilerini huzurlu ve sakin hissedecektir. İşte mutfağı tamamen farklı ve hoş bir görünüme eriştirebilecek 28 farklı country mutfak dolabı:

1) Renk Zıtlıkları

Country Mutfak Dolabı

Alt kısma konumlanmış yapısı ile mutfağa sade bir hava kazandırmış olan bu mutfak dolabı tezgah kısmının beyaza olan zıt rengiyle dikkat çekiyor. Özellikle zıt renklerin kullanılmasıyla yaratılan uyum mutfağı modern bir görünüme kavuşturmuş.

2) Beyazın Hakimiyeti

Beyaz odaklı bir görünümü olan bu mutfak dolabı ise yine iki farklı renkten oluşuyor. Kullanışlı ve işlevsel bir yapıya sahip olan dolap hem üst hem de altta olmak üzere birçok bölmeye sahip. Bu yüzden büyük mutfaklar için ideal bir yapıya sahip.

3) Sade ve Şık Bir Görünüm

Minimalist yapısıyla dikkat çeken bu mutfak dolabı ise yine zıt renkleri kullanarak muhteşem bir uyum yakalamayı başarmış. Küçük görünmesine rağmen yükseklik bakımından uzun olması tüm eşyalar için yeterli alanın sağlanabileceğini gösteriyor.

4) Farklı Bir Dizayn

Bu mutfak dolabının hem tasarım hem de monte edilme şekli mutfağa elit bir görünüm kazandırmakla kalmamış; ayrıca orijinal bir görüntü elde etmesinde etkili olmuştur. Özellikle dolapların kulplarındaki altın renk dikkatleri çekiyor.

5) Bembeyaz Bir Şıklık

Hiçbir özelliği yokmuş gibi görünse de renginin insanda yarattığı huzur hissi sayesinde ev hanımlarını cezbedecek niteliktedir. Dolapların beyazlığı ile makinelerin gri olması adeta bir kontrast yaratmış. Bu da tüm odağın süt beyazı dolaplar üzerinde toplanmasında önemli bir rol oynamıştır.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image