Bizimle iletişime geçin

Mutfak

Mutfağın Havasını Değiştirecek 28 Country Mutfak Dolabı

blank

Country mutfak dolapları günümüz mutfak dekorasyonlarında oldukça rastlanan bir parça haline geldi. Bu kadar çok kişi tarafından tercih edilmesinin temel sebebi ise hem sade hem de modern bir görünüme sahip olmasıdır. Genelde beyaz renkte olan country mutfak dolabı işlevsel açıdan da ev hanımlarına büyük kolaylık sağlar ve mutfağa ferah bir hava katar. Daha çok tek renkli ve sade renklerin olduğu parçalardan oluşan country mutfak dolabı tasarımından ötürü de her türlü mutfak dekorasyonuna kolayca uyum sağlar. Bu gibi özelliklerinden dolayı ev hanımlarının modernism odaklı moda akımına uyum sağlamaları açısından country mutfak dolaplarını sıklıkla tercih ettiği görülür. Mutfakta yarattığı dingin hava ile ev hanımları yemek yaparken kendilerini huzurlu ve sakin hissedecektir. İşte mutfağı tamamen farklı ve hoş bir görünüme eriştirebilecek 28 farklı country mutfak dolabı:

1) Renk Zıtlıkları

Country Mutfak Dolabı

Alt kısma konumlanmış yapısı ile mutfağa sade bir hava kazandırmış olan bu mutfak dolabı tezgah kısmının beyaza olan zıt rengiyle dikkat çekiyor. Özellikle zıt renklerin kullanılmasıyla yaratılan uyum mutfağı modern bir görünüme kavuşturmuş.

2) Beyazın Hakimiyeti

blank

Beyaz odaklı bir görünümü olan bu mutfak dolabı ise yine iki farklı renkten oluşuyor. Kullanışlı ve işlevsel bir yapıya sahip olan dolap hem üst hem de altta olmak üzere birçok bölmeye sahip. Bu yüzden büyük mutfaklar için ideal bir yapıya sahip.

3) Sade ve Şık Bir Görünüm

blank

Minimalist yapısıyla dikkat çeken bu mutfak dolabı ise yine zıt renkleri kullanarak muhteşem bir uyum yakalamayı başarmış. Küçük görünmesine rağmen yükseklik bakımından uzun olması tüm eşyalar için yeterli alanın sağlanabileceğini gösteriyor.

4) Farklı Bir Dizayn

blank

Bu mutfak dolabının hem tasarım hem de monte edilme şekli mutfağa elit bir görünüm kazandırmakla kalmamış; ayrıca orijinal bir görüntü elde etmesinde etkili olmuştur. Özellikle dolapların kulplarındaki altın renk dikkatleri çekiyor.

5) Bembeyaz Bir Şıklık

blank

Hiçbir özelliği yokmuş gibi görünse de renginin insanda yarattığı huzur hissi sayesinde ev hanımlarını cezbedecek niteliktedir. Dolapların beyazlığı ile makinelerin gri olması adeta bir kontrast yaratmış. Bu da tüm odağın süt beyazı dolaplar üzerinde toplanmasında önemli bir rol oynamıştır.

6) Küçük Ama Kullanışlı

blank

Küçük görünümüyle ve açık tonlardaki renk kullanımıyla adeta her evde kullanılabilecek tarzda bir dolabı andırıyor. Özellikle ahşap tezgahın minik noktaları dolabı farklı bir havaya büründürmüştür. Küçük olmasına rağmen birçok eşyayı içine alabileceğinden ötürü kullanışlı bir dolaptır.

7) Geniş Kapaklar İle Şıklık

blank

Gene beyaz renkle dikkat çeken bu mutfak dolabı geniş kapaklarıyla da gözleri üzerine çeviriyor. Geniş kapak geniş iç bölge demektir. Bu yüzden geniş bir iç alana sahip olduğu rahatlıkla söylenebilir. Üst dolapların krem renk olduğu da gözlerden kaçmamalı. Tezgahın sütlü kahveye yakın rengi onu şirin bir görünüme sokmuş vaziyette.

8) Az Alan Çok Bölme

blank

Bu dolap ise çok fazla mutfak eşyasına sahip olup aynı zamanda da küçük bir mutfağı olan ev hanımları için idealdir. Dolap sayısının ve bölmelerinin çokluğu onu çekici kılan özelliklerin başında gelmektedir. Tezgahın noktalı tasarımı da bu kadar yoğun beyazın içerisinde değişik bir hava yaratmış.

9) Ferah Bir Ortam

blank

Beyaz ve krem rengin hakim olduğu bu country mutfak dolabı oldukça modern görünümüyle gönülleri kolayca fethedebilir. Duvarlarla olan uyumu ise takdire değer. Yer rengi ile dolapların renginin kontrast oluşturması da mutfak dekorunu farklı bir hava içerisine sokmuş gibi görünüyor.

10) Küçük Mutfakların Şirin Dolabı

blank

Bu dolap ise küçük mutfaklarda kullanılabilecek tarzda minik bir dolaptır. Küçük olduğu için çok fazla eşyayı barındıramayacağı düşünülebilir; ancak tek başına yaşayanlar için yeterli olacaktır.

11) Huzur Veren Ferahlık

blank

Dolapların bembeyaz bir renge sahip olması ve çok sayıda dolap bulunması sebebiyle mutfak aydınlık bir görünüme kavuşmuştur. Mutfakta genişlik ve rahatlık arayanların tercih etmesi gereken dolap çeşidi kesinlikle bu tarzda olmalıdır. Çünkü oldukça fazla sayıda dolaba sahip olan bu takım kalabalık aileler için yerinde bir seçim olacaktır.

12) Kremin Saflığı

blank

Krem renkle ön plana çıkan bu mutfak dolabı oldukça sade ve şık bir görünüme sahip. Duvarlarla muhteşem bir uyum içerisinde olan dolap küçük mutfaklar için uygun bir seçim olabilir.

13) Dizayn Farkı

blank

Dizaynında farklı bir yola başvurulduğu için çok daha hoş ve modern bir görünüm sağlanmış. Özellikle üst kısımdaki çıkıntının göze çarpan detayları mutfak dolaplarını daha da çekici hale getirmiştir. Küçük dolapları ile de minimalist bir yapıya sahip olan dolap mutfağında orijinal bir görüntü elde etmek isteyen ev hanımları için uygun bir seçim olacaktır.

14) Bembeyaz Bir Sadelik

blank

Süt kadar beyaz olan bu mutfak dolapları mutfağı adeta bir ışık kaynağına çevirmiş. Tezgahında da kullanılan beyaz renk bu kez dolaplarla zıtlık yaratmadan bir uyum yakalamayı başarmış. Küçük ama yüksek dolaplar oldukça kullanışlı bir yapıya sahip.

15) Modern Bir Hava

blank

Mutfağın alt kısmında konumlanmış country mutfak dolapları zıt renkleriyle oldukça hoş bir hava yaratmış. Ayrıca yerdeki parkeler ile mutfak dolaplarının tezgahı harika bir uyum yakalamış.

16) Değişik Bir Konumlandırma

blank

Diğerlerine göre farklı şekilde yerleştirilmiş bu mutfak dolabı tasarım açısından da dikkat çekiyor. Özellikle soldaki dolap bir giysi dolabını andırsa da mutfakta çok kullanışlı bir hale geleceği kesin.

17) Kusursuz Bir Sadelik

blank

Köşeye konumlanmış bu mutfak dolabı da küçük mutfaklar için ideal bir seçim olacak gibi görünüyor. Hem alt hem de üstte parçaları olması bakımından birçok eşyayı içine sığdırmak zor olmayacaktır.

18) Cıvıl Cıvıl Bir Mutfak

blank

Diğerlerinden çok farklı tonda renge sahip olan bu dolap sarı ve krem arasındaki renk ile tüm mutfağı canlı bir havaya sokmuş. Hem geniş hem de kullanışlı görünen dolaplar tezgahın koyu kahverengi rengiyle de oldukça değişik bir yapıya sahip.

19) Mutfak Dolabı Görünümlü Buzdolabı

blank

Buzdolabının dış kısmını mutfak dolabı ile kaplamak çok orijinal olduğu ve görünüş açısından da harika bir hava yarattığı için bu mutfak dolabını birçok ev hanımı tercih edecektir. Özellikle mavi ve yeşile yakın tonuyla da çok farklı bir atmosfer yaratacaktır.

20) Siyah ve Asalet

blank

Tam anlamıyla zıt renklerin kullanıldığı bu mutfak dolapları koyu renkleri seven ev hanımları için müthiş bir seçim olacaktır. Lavabo kısmının değişik tasarımı da oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip. Sıradan bir görünüme sahip olsa da oldukça gösterişli bir yapısı var.

21) Farklı Bir tasarım

blank

Değişik tasarımıyla ön plana çıkan bu mutfak dolabı da orijinal bir atmosfer yakalamak isteyenler için uygun bir seçim olacaktır. Ortadaki dolabın cam olması onu daha da çekici hale getiriyor.

22) Turuncumsu Tonlar

blank

Beyazın yanı sıra turuncu rengin de hakimiyet kurduğu bu mutfak dolapları çizgili yapılarıyla oldukça hoş bir görüntü oluşturuyor.

23) Dolabın Hakimiyeti

blank

Mutfağın neredeyse her yanını kaplamış bu dolaplar genişliği ve ferahlığı sevenler için oldukça ideal bir seçim olabilir.

24) Dizayn ve Tasarım Harikası

blank

Mavi tuğlalı duvar ve pürüzsüz beyazın hakim olduğu dolaplar inanılmaz bir uyum içerisinde. Üst kısımdaki parça ise oldukça harika bir görüntü elde etmeyi kolaylaştırmış.

25) Yerden Tavana Uzanan Dolaplar

blank

Adeta yerden tavana kadar uzanmış bu dolap da çok fazla yer kaplamamasından ötürü birçok mutfakta tercih edilebilir. Çünkü küçük mutfaklar için oldukça idealdir.

26) Antika Bir Görünüm

blank

Dolapların kahverengi olması mutfakta eski zamanlardan kalma bir hava yaratmış. Eski modayı seven ev hanımları mutfağında bu dolaplara yer verebilir.

27) Beyazın Saflığı, Siyahın Asaleti

blank

Siyah ve beyazın oluşturduğu zıtlık gene harika bir ambiyans yaratmış. Özellikle tezgahın siyah renkte tercih edilmesi çok doğru bir seçim olmuş.

28) Geniş Alan, Çok Dolap

blank

Geniş bir alana sahip mutfaklarda kullanılabilecek tarzda olan bu dolaplar neredeyse mutfağın her yanına dağılmış vaziyette. Ayrıca fırın ve buzdolabının yarattığı renk geçişleri farklı bir hava oluşmasında etkili olmuştur.

Tüm bu country dolap çeşitleri mutfakta hoş bir hava yaratılmasında ve işlevsel açıdan kolaylık sağlamada önemli rol oynar. Bu yüzden birçok ev hanımı tarafından tercih edilmesi mümkündür.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir