Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Aklınızı Başınızdan Alacak 28 Harika Yatak Odası Aydınlatma Fikri

17.11.2017
9.643
Aklınızı Başınızdan Alacak 28 Harika Yatak Odası Aydınlatma Fikri

Işıklandırma bir sanattır. Dekoratörler pratik ve güzel bir yatak odası aydınlatma ayarlaması yapmak için birçok farklı ihtiyacı dengelerler, her basit faktör aynı zamanda birçok farklı şeyi etkiler. Örneğin yerleştirme -bu fikir ev sahibinin kitaplardan hoşlanıp hoşlanmadığı, büyük parlak ekranlarda videolar izlemeyi sevip sevmediği gibi birçok faktörle bağlantılıdır, ama aşağıdaki fotoğraf listesi ile de göreceğiniz gibi bu fikirler aynı zamanda oldukça estetik bir etkiye de sahiptir.

Yoğunluk ve renk sıcaklığı başlangıçta sadece pratik özellikler gibi görünüyor olsa da, aynı zamanda sabahları oldukça sıcak ve neşeli bir odaya uyanmakla karanlık ve depresif  bir alanda uyanmak arasındaki farkı ayarlayabilir ve modunuzu kesinlikle değiştirebilir.

Yukarıda da gördüğünüz gibi yatak platformunun altında bulunan ışıklandırmalar odada adeta dans ediyor. Platformun kendisi de duvarla birleşip tavana kadar uzanıyor ve daha büyük bir alan illüzyonu yaratıyor.

Burada da oldukça güzel ışıklandırılmış bir raf ve duvarın birleşimi yatağı sarıyor ve yatak platformunu kucaklıyor. Işıklar kapandığında ise odanın ambiansı tamamen değişiyor. Bu tarz bir uygulama için kısılabilir ışıklar fantastik bir seçenek.

Dolaylı olan ışıklandırma, komodinlerin üzerinden sarkan ışıklara da ayrı bir hava katıyor.

Farklı ışıklandırmalar, dolaylı ışıklandırmalar da birçok farklı dokuyu etkileme özelliğine sahiptir. Bunun gibi bir odada yanlış bir ışıklandırma yapmak ne kadar imkansız görünse de bu tarz bir ışıklandırma ile odanın alabileceği en harika şekli almasını sağlayabilirsiniz.

DAha sakin ışıklandırmaların aynı zamanda dekoratif bir dokunuşu da vardır, bu tarz ışıklandırmalar özellikle yatak odalarında iyi olur çünkü daha az yoğunluktadırlar ve aynı zamanda yatağa uzandığınız zaman tavandaki ışıklandırmanın direkt olarak gözlerinizde parlama seçeneğini kesin olarak elimine eder.

Bu tarz ışıklandırmalar ise daha sakin olan alanlarda bir zıtlık yaratarak alanın daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlayabilir.

geri1 of 7
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image