Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Ahşap Zeminli 22 Yemek Odası

blank

Yemek odanızı tasarlarken ilham almaya ihtiyacınız var ? Yoksa yemek odanızın zeminini dizayn etmek için fikirler mi arıyorsunuz?

Her iki durumda da o kadar çok seçeneğiniz var ki, sizin için en uygun olanını nasıl bulacaksınız? Ahşap zemin sizin yemek odanız için uygun mu gerçekten?

Ahşap ev dekorasyonunda en çok tercih edilen materyallerden biridir ve doğru şekilde doğru yerde kullanıldığında evin büyüsünü tavandan zemine kadar etkiler. Ve evet, aynı zamanda ev dekorasyonunda kullanılmak için de iyi bir materyaldir.

Ahşabın yemek odanızda kullanmak için doğru olup olmadığı kuşkusundan kurtulmanız için size ahşap zemin kullanılan yemek odalarının bir kolleksiyonunu oluşturdur. Bu yemek odalarının içinde geleneksel tipte dekore edilenler de var modern bir dizayna sahip olanlar da. Evet, doğru duydunuz. Aynı zamanda evinizin dekoruna uygun bir alan oluşturmak için de seçeneğe sahip olacaksınız.

Fakat hepsi bu değil!

Aynı zamanda yemek odanızdaki mobilyalarınızı nasıl düzenlemeniz gerektiği konusunda da ilham alabileceğiniz örnekler mevcut yazımızda.

Ne bekliyorsunuz?

Sizin için oluşturduğumuz galeride bir tura çıkmak için aşağı inin.

blank

Ahşabın yemek odasında yumuşatıcı bir etkisi olabilir, öellikle de yemek odası takımınız salaş ve parlak ise. Aynı zamanda açık renk ahşap zemin tuğla duvarlarla da harika bir uyum oluşturur.

blank

Buradaki örnekte de ahşap zemin ile mutfak/yemek odasının ortalama büyüklükte bir örneği sunuluyor sizlere. Bu alan direkt olarak evin arka bahçesiyle bağlantılı durumda. Böyle bir alana sahip olmak harika olmaz mıydı?

blank

Burada da göz alıcı bir yemek alanı büyük örme bir avize ile odanın merkezini belirlediği gibi aynı zamanda beyaz duvarlarla da harika bir uyum oluşturmuş. Beyaz sandalyeler parlak ahşap zemin ve ahşap masa sayesinde parlıyor resmen. Masanın dışında da ahşabı evinizde başka şekillerde kullanabilirsiniz. Eğer yemek odanızı göz alıcı hale getirmek istiyorsanız diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

blank

Beyaz duvarlar ve koyu renk ahşap zemin sayesinde bu yemek odası zarafetin vücut bulmuş halini oluşturuyor. Konsol masa odaya hareket katıyor ve aynı zamanda güzelce organize edilmiş dekorlar sayesinde odanın görünümü tamamlanıyor. Daha ileri gitmeden önce şunu da söyleyelim, eğer ahşap zemininizi parlatmak için fikirlere ihtiyacınız varsa sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

blank

Daha önce de tanıklık ettiğimiz gibi bu yemek odasında evin mimarisini de göz önünde bulundurularak harika ahşap parçalar seçilmiş

blank

Dağ tipi bir yemek odasını bu şekilde ahşaplarla dekore edebilirsiniz. Beyaz duvarların ve açık renkli mobilyaların kullanılması da odanın tamamlanmasını sağlamış.

blank

Bej, koyu ten rengigibi renkler bu odada bir arada kullanılmış, aynı zamanda koyu ahşap tonları da kullanılınca odanın görünümü adeta tamamlanmış. Ahşap zemin de odada kullanılan mobilyalarla zıtlık oluşturarak mükemmel görünüm yakalanmış.

blank

Bu küçük ve tatlı yemek odası size bir orman hissi veriyorsa, sizde bir sorun yok. Bu koyu senk ahşap zemin duvar kağıdı ve odada kullanılan bitkilerin bir etkisi. Aynı zamanda Harika bir görünüm oluşturdukları da göz ardı edilemez bir gerçek.

blank

Açık ahşap renkleri burada zemin için kullanılmış, aynı zamanda temiz bir beyazın kullanıldığı duvarlar ve tavan da odanın daha ferah görünmesini sağlamış. Oda oldukça parlak görünüyor çünkü dışarıya bakan duvar komple cam ve oda bol miktarda doğal ışık alıyor.

blank

Bu evin görüntüsüne siz de bayılmadınız mı? Burada kullanılan dokuların karışımı, ahşabın farklı tonları beni resmen mest etti. Ayrıca bu alanı daha da güzel kılan şeylerden biri de ışıklandırma. Eğer siz de yemek odanızda doğru ışıklandırmayı kullanmak istiyorsanız, sitemizde birçok yardımcı kaynak bulabilirsiniz.

blank

İlham alabileceğiniz geniş ve çağdaş bir yemek odası mı arıyorsunuz? Beyaz duvarlara, koyu ahşap renkte bir zemine, klasik bir şömineye ve fayanslı bir şömine duvarına sahip bu yemek odası aradığınız ilham olabilir.

blank

Bu fotoğrafta da görebileceğiniz gibi evin sahipleri arka bahçeye açılan alanı yemek odası olarak kullanmayı tercih etmiş, tavana kadar alüminyum kaplamaya sahip bu oda aynı zamanda kayar cam kapılarla da göz kamaştırıyor. Bu cam kapılar sayesinde odadaki ahşap zeminden diğer bütün mobilyalara kadar parlaklık getirecek olan doğal ışık da içeri alınmış oluyor.

blank

Bu odada bej rengi duvarlar ortalama koyulukta ahşap zemin kullanılmış ve minimalist bir dekorasyona bakan kişiler için harika bir oda. Kullanılan ahşap dışında siyah metal merdivenler de odaya harika bir hava katıyor ve dekorasyonu tamamlıyor!

blank

Yemek alanı daha rahat bir görüntüye sahip olduğunda ışıltısını kaybedecek diye bir kural yok. Burada bilmeniz gereken sır zarif özelliklerle günlük materyalleri dengeli şekilde kullanmak. Burada olduğu gibi, oldukça göz alıcı olan avize, sakin ve düz bir ahşap zeminle tamamlanmış.

blank

Burası da ortalama büyüklükte bir mutfak/yemek odası kombinasyonu, burada da beyaz duvarlar ve koyu renk ahşap zemin kullanılmış. Görüntüye daha geniş bir alan izlenimi vermek için de büyük zımbalı sandalyeler tercih edilmiş.

blank

Beyaz renk ve ahşap kombinasyonuna sahip olan her odaya aşık olmak oldukça kolaydır. Bunun gibi çok ahım şahım özelliklere sahip olmayan basit ve tatlı bir odaya bile!

blank

Burada gördüğünüz ize bej rengi duvarları, ortalama koyu tonlardaki ahşap zeminiyle bir sahil yemek odası. Burada en çok sevdiğim şeylerden biri de odada kullanılan, çerçevelenmiş kıyafetler, belli ki odanın sahibi için büyük bir öneme sahip. Ayrıca siz de sitemizde duvarınızı çarpıcı şekillerde dizayn etmek için farklı fikirlerden ilham alabilirsiniz.

blank

Burası harika bir yemek alanı değil mi? Şüphesiz ki burada kullanılan kestane rengindeki ahşap zemin duvarların seramik rengiyle, kullanılan fayanslarla ve evin kalan kısımlarıyla harika bir uyum oluşturmuş.

blank

House 224 gibi, burada kullanılan çağdaş görünüm de dekorasyonda kullanılan temiz çizgilere ve ölümsüz detaylara, aynı zamanda da ahşap ve betonun kombinasyonuna borçlu. Bu odada da birçok çekici odak noktası mevcut, örneğin yemek alanı.

blank

Ahşap bir görünüm evinizin değerini kesinlikle artırır. Eğer yakınlarda evinizi satmayı düşünüyorsanız kesinlikle evinizde ahşap zemin kullanmalısınız çünkü birçok alıcı evin bu özelliğini aradıkları listeye ekliyor.

blank

Black Band Dizayn tarafından oluşturulmuş bir başka alan daha, bir önceki örnek gibi burada da benzer bir sahil havası var. Eğer bu görünüme sahip başka yemek alanlarıyla da ilgileniyorsanız, sitemize göz atabilirsiniz.

blank

Bu yemek odasının zemininde Brezilya Vişnesi rengi kullanılmış ve gerçekten harika bir görünüm oluşturulmuş. Oldukça düzenli ve sofistike bir görünüm elde edilmiş.

Her ne kadar yemek alanını bir halı sayesinde odak noktası haline getirmek güzel olsa da, iç mekanınızda ahşabın güzelliğinden faydalanmamanız için bir sebep yok. Çünkü yukarıda da gördüğünüz gibi ahşabın farklı tonları da olsa, yemek odasında kullanıldığı zaman sıcak bir elde etmenize yardımcı olabilir. Bunu resimler arasında gezinirken düşündüğünüze eminim. Ahşap ev dekorasyonunda hem mobilya hem de döşemeler için oldukça fazla tercih edilen bir materyal. Fakat eğer ahşabın çok da hayranı değilseniz, seramik fayanslarla ya da birçok farklı şekilde de evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Hoşunuza gittiği sürece yemek odanızı dekore etmek için istediğiniz farklı tasarımı kullanabilirsiniz, hangisi iç mekanınıza daha fazla uyuyorsa. Eğer yemek odanız için daha fazla ilham almak isterseniz, sitemizi tekrar ziyaret edin!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir