Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Evinizde Ekstra Alan Oluşturmanız için Akıllı Fikirler

blank

Evinizde ekstra alan oluşturmak oldukça zor olabilir, özellikle de birçok eşyaya sahipseniz.Yatak odası, salon, mutfak, banyo- evinizin her alanı kolayca kalabalık ve kullanışsız hale gelebilir. Eğer eşyalarınızı organize etmek ve düzenli kalmak konusunda iyi değilseniz, kendinizi aniden hatırladığınızdan çok daha küçük bir alanda yaşarken bulabilirsiniz.

Bazı insanlar, eğer çok fazla eşyaya sahiplerse, organize kalmayı zor bulabilirler. Fakat pes etmeyin! Her evde daha çok alana sahip olmayı sağlayacak kolay çözümlerin bir listesini oluşturduk sizin için. Buradaki birkaç küçük hilenin yardımıyla, daha az kalabalık bir atmosferi siz de yakalayabilirsiniz.

#1-Daha düzenli bir mutfağa sahip olmak için eşyalarınızı tezgahın üstünde depolamak yerine mutfak dolaplarınızın alt kısımlarına kullanabileceğiniz raflar ve dolaplar ekleyin.

blank

#2-Bütün kemerlerinizi bir çekmeceye sıkıştırmak yerine, eski askılarınızdan birini kullanarak bir kemer askısı oluşturun. Bunun için tek yapmanız gereken tahta bir askıya kancalar eklemek.

blank

#3-Kendin-yap projesi sayesinde depolama bençleri oluşturun. Bu yalnızca size ekstra depolama alanı oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda evinizde daha fazla oturma alanı da oluşturacaktır.

blank

#4-Eğer çok dar bir ölü alanınız varsa, örneğin duvarla buzdolabı arası gibi, bu alana çekmeli depolama alanları eklmeyi düşünebilirsiniz.

blank

#5-Evinizin neresinde boş bir alan varsa, o alan açık raflar için mükemmel alan demektir. Ne kadar çok raf, o kadar çok depolama, o kadar çok alan demektir.

blank

#6-Eğer evinizde bir bebek odası varsa, bebek bezini değiştirmek için katlanabilir bir alan eklemeyi düşünebilirsiniz, hem kullanışlı olacaktır, hem de odada kalabalık yapmayacaktır.

blank

#7-Eğer evinize ayna eklemek sizin için sorun değilse, evinizde gömme bir dolap oluşturup burayı kullanabilir, dış kısmını ise bir ayna ile gizleyebilirsiniz. Banyoda böyle bir alanı ilaç dolabı olarak kullanabilirsiniz mesela.

blank

#8-Bir odaya platform eklediğinizde otomatik olarak daha fazla alana sahip olursunuz. Örneğin buradaki platform bir garajın içerisindeki ev-ofis şeklinde düzenlenmiş.

blank

#9-Eşyalarınızı yerden kaldırmak, göz önünde tutmak ve ulaşılabilir yerlerde depolamak istiyorsanız delikli tahtalar kullanabilirsiniz.

blank

#10-Bütün baharatlarınız ve mutfak malzemeleriniz için daha fazla alana sahip olmak istiyorsanız dolap kapaklarınızın iç kısımlarına da raflar eklemeyi düşünebilirsiniz.

blank

#11-Dar olan kiler kısmınıza döner alanlar ekleyerek depolama alanınızı artırabilirsiniz. Bu döner tahtaları aynı zamanda buz dolabınızda da kullanabilirsiniz.

blank

#12-Eğer yatak odanızda daha fazla alana sahip olmak istiyorsanız, klasik bir komodin edinmek yerine duvara monte edeceğiniz rafları komodin olarak kullanabilirsiniz.

blank

#13-Dolabınızın iç kısmında raf olarak tepsileri kullanabilirsiniz. Bu hile özellikle uzun raflara sahip olan dolaplarda kullanışlı olacaktır.

blank

#14-Kıyafet dolabınızdaki alanı daha iyi değerlendirmek için askılarınızı bir zincire asabilirsiniz. Bu sayede daha az alanda daha fazla kıyafetinizi asabilirsiniz, bu da size otomatik olarak daha fazla alan yaratacaktır.

blank

#15-Evinizde daha fazla depolama alanı oluşturmak için tepsilerinizi ve düz malzemelerinizi dolapların altına yerleştireceğiniz çekmecelerde depolayabilirsiniz.

blank

#16-Kapınızın arkasındaki kısımları daha verimli kullanmak için dar raflar edinebilirsiniz. Oradaki alan zaten sizin için ölü alan olduğu için, burayı en iyi değerlendirme şekli bu olsa gerek!

blank

#17-Çok sık kullanmadığınız eşyalarınızı depolamak için dolaplarınızın üzerine kutular yerleştirebilirsiniz. Güzel görünümü korumak için dekoratif kutular kullanabilirsiniz.

blank

#18-Lavabonuzun altındaki dolabı daha iyi değerlendirmek için depolama tepsileri kullanabilirsiniz, bu sayede en dipleri bile d

blank

aha verimli hale getirirsiniz.

#19-Eğer çok sık kullanmadığınız kutularınız varsa mutfakta bu kutuları soğanlarınızı ya da sarmısaklarınızı depolamak için kullanabilirsiniz!

blank

#20-Çekmecelerinizi daha iyi şekilde organize etmek için çekmece kutuları kullanabilirsiniz. Bu sayede eşyaları direkt olarak çekmecenin için fırlatmak yerine hem daha düzenli bir görünüm elde edebilir hem de daha fazla alana sahip olabilirsiniz.

blank

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir