Bizimle iletişime geçin

Blog

Alandan Tasarruf Sağlayan Görmeniz Gereken 19 Merdiven Altı Mutfak

blank

Merdivenin altındaki alanı değerlendirmenize yardımcı olacak onlarca yol mevcut. Harika dekoratif bir alan oluşturmak için burada raflar oluşturarak küçük bir kitaplık olarak kullanmak da bu yollardan biridir. Bu alan aynı zamanda bir depolama alanı da kullanılabilir, kimsenin fark etmeyeceği gömme çekmeceler ve dolaplar yardımıyla böyle bir alan oluşturabilir ve eşyalarınızı buraya depolayabilirsiniz. Bu alanı etkili kullanmanıza yardımcı olacak diğer fonksiyonel fikirler ise burayı bir ev-ofis, okuma olanı hatta belki de bir mutfak olarak kullanmak olabilir. Bugün size alandan tasarruf etmenize yardımcı olacak merdiven altı mutfak tasarımlarını göstereceğiz, belki bu fikirlerden ilham alıp siz de kendi merdiven altınızı fonksiyonel bir mutfak haline getirmek isteyebilirsiniz.

Merdivenin altındaki kısmı bir mutfağa dönüştürürken mümkün olan bütün alandan oldukça iyi bir şekilde faydalanabilmek için akıllı seçimle yapmalısınız. Bu da alandan tasarruf etmenize yardımcı olacak mobilyaların kullanılmasını gerektiren bir durumdur. Eğer kullanabileceğiniz çok büyük bir alan yoksa en iyi seçenek doğrusal bir duvar dolabı sayesinde büyün eşyalarınızı koyabileceğiniz bir alan oluşturmak olacaktır. Ve eğer daha büyük bir alanınız da varsa bir mutfak adası ekleyerek alanı zenginleştirebilirsiniz. Her şeyi bu alana sığdırmak biraz zor görünebilir fakat inanıyoruz ki size aşağıda sunduğumuz fikirler eğer merdiveninizin altını bir mutfak olarak kullanmaya karar verirseniz oldukça işinize yarayacak. Haydi bir göz atın!

Alandan Tasarrufa Yardımcı 19 Merdiven Altı Mutfak Tasarımı

Daha önce de söylediğimiz gibi merdivenin altında oluşturulan mutfak dikkatli bir şekilde planlanmalıdır. Merdivenin alçak ve yüksek kısımlarının altında nelerin kullanılacağı gerçekten akıllı bir şekilde seçilmelidir. Genellikle alçak kısımlar dolap ya da çekmece olarak kullanılırken daha yüksek alanlar daha aktif bölümler olarak kullanılır örneğin buzdolabını, ocağı ya da bulaşık makinesini yerleştirmek için. Hatta eğer daha geniş bir merdiven altı alanı mevcutsa mutfak bir bütün olarak buraya yerleştirilebilir. Eğer daha küçük bir alan var ise de burada mutfak araç gereçleri depolanabilir ve bir tezgah yerleştirilebilir.

Eğer küçük bir evde ya da bir apartman dairesinde yaşıyorsanız elinizdeki bütün alanı kullanmak ekstra önem kazanacaktır. Bu yüzden de merdivenin altındaki alanı boş bırakmak yerine burayı fonksiyonel bir mutfağa dönüştürebilirsiniz. Yukarıdaki mutfak tasarımlarından en beğendiğinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Ve tabii ki daha birçok iç mekan tasarımı fikrinden haberdar olabilmek adına bizi takip etmeyi unutmayın. İlham sizinle olsun.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir