Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Ateş Alanınızı Bir Üst Seviyeye Çıkaracak Arka Bahçe Kendin-Yap Projesi

blank

Arka bahçenizde bir ateş alanı olması dış mekanlardaki partilerinizi kesinlikle geliştirecek bir şeydir- özellikle de misafirleriniz için havalı oturma alanlarına sahipseniz. Joshua isimli bir kendin yap meraklısı bir ateş alanına dünyanın parasını vermek yerine kendisi bir tane inşa etmeye karar vermiş. Bu projenin kontrolü başından sonuna kadar Joshua’ya ait, ve sıkı çalışmanın karşılığını gerçekten almış: Ortaya çıkan şey hem yapımı kolay hem de kesinlikle göz alıcı olmuş.

Nasıl yaptığını bilmek ister misiniz?  Aşağıda adım adım talimatları bulabilirsiniz. Joshua’nın projesinin bitmiş halini gördüğünüzde kendi ihtiyaç listenizi çıkarmaya başlayacaksınız. Harika yer minderlerini unutmayın.

Başlangıç olarak Joshua ateş alanını tamamen saran bir benç oluşturmak istemiş. Ama kendi alanı için böyle bir bencin çok büyük olacağına karar vermiş, bu yüzden de çukurun yalnızca bir yanında benç olmasına karar kılmış.

blank

Bu bencin yapımı yaklaşık olarak iki gün sürmüş, buna Malzemeleri alması da dahil. Toplamda 125$ ödemiş. Joshua’ya göre buna benzer bençler piyasada yaklaşık 2000$’a satılıyor.

blank

Başlangıç olarak Joshua bencin, çukurun yanında bulunacağı yerde bir çerçevesini oluşturmuş.

blank

Çimlerin üzerine çalıştığı için düzgün olmayan, yanlış ölçümlere müsait bir alanda çalışmak durumunda kalmış. Böyle bir sonuçtan kaçınmak için de çerçevenin alt kısmına tahtalar yerleştirerek benci sabitlemiş.

blank

Ayak kısımlarını tamamladıktan sonra benci çevirmiş ve oturma kısmına denk gelecek olan tahtaları da eklemiş, ve bu tahtaları da olması gereken yerlere sabitlemiş.

blank

Bu seviyede teknik olarak benç tamamlanmış ve oturmaya hazır duruma gelmiş, fakat Joshua yaratıcılığını konuşturma kararı almış.

blank

Daha rahat olması için bence arkalık eklemeye karar vermiş Joshua. Bu sayede misafirlerinin ateş çukurunun tadına varabileceğini düşünmüş.

blank

Panele tam olarak oturacak olan paneller oluşturmak için yuvarlak bir testere yardımıyla dikkatli ölçümlerle kesimleri yapmış.

blank

Sonunda büyün bu sıkı çalışmanın karşılığını almış ve harika bir ateş çukuru ortaya çıkmış!

blank

Bütün bu inşa aşamalarından ve kullanılan malzemelerden sonra, asıl eğlenceli olan kısma geçmenin zamanı gelmiş: Boyama!

blank

Bu adımda Joshua’nın arkadaşları yardımcı olmuşlar ve sonuç olarak bu harika beyaz-gri renk tonlarında benç ortaya çıkmış.

blank

Renkli yastıklar da eklendikten sonra, bu harika benç partiye hazır hale gelmiş.

blank

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir