Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Askılı Raflar İle Dekorasyon Yapmanın Farklı Yolları

blank

Mağazan alınmış da olsa, özel sipariş üzerine yapılmış ya da el yapımı da olsa, askılı raflar evin içerisinde gerçekten pratik bir kullanım sağlıyor. Gerçekten çok yönlü ve birçok dekora adapte olabilecek şekilde bir yapıya sahipler, bu da stilleri ve sergilenmeleriyle sizin için birçok kullanım alanı oluşturuyor. Askılı Meyve Sepetleri gibi, mutfağa eklemek için harika bir materyal oldukları kadar, evin diğer kısımları için de mükemmel olabilirler.

Askili-Raflar

Bir adet halat, 2 adet dikdörtgen kontrplak, bir matkap ve biraz boya ile kendiniz de bir askılı raf yapabilirsiniz. Tahtayı hazırlayın, parçaları sabitleyip köşelerine delikler açık. Köşelerini boyadıktan sonra da halatı ekleyin. Rafınızı dilediğiniz yükseklikte asabilirsiniz.

Askili-Raflar-1

Bunun yerine bir endüstriyel askılı raf da yapabilirsiniz. Bunun için bir tahta parçasına, kancalara, tele, halat ya da kabloya ve mengeneye ihtiyaç duyacaksınız. Tahtayı hazırlayın, kancaları tavanda istediğiniz kısımlardan işaretlyin, delikler açık ve vidaları yerleştirin. Kancaları dirseklerden rafa yerleştirin ve mengeneye tutturun.

Askili-Raflar-2

Askılı rafları evinizde pratik olarak kullanabilmenizin birçok yolu var. Hepsinden önce mutfakta harika duruyorlar. Birçok alan yarattıkları gibi, tabaklarınızı sergilemek, çiçek ya da başka görseller koymak için de oldukça kullanışlılar.

Askili-Raflar-3

Bu rafları mutfak adasının üzerine yerleştirebilirsiniz, o alan genelde çok fazla kullanılmaz. Bu sayede hiç kullanılmayan alanlarda, kullanabileceğiniz alanlar oluşturmayı başarabilirsiniz.

Askili-Raflar-4

Raflarınızı tavana yakın bir yere yerleştirin ve çok sık kullanmadığınız malzemelerinizi sergilemek için kullanın. Eğer rafınızfırına ya da ocağa yakınsa, bu alanda baharatlarınızı bulundurabilirsiniz.

Askili-Raflar-5

Bitkileriniz için bir askılı raf yapın. Bunun için testereye, matkaba, boyaya, tahtaya, fırçaya, iplere duvar askılarına ve tutturmak için demirlere ihtiyacınız olacak. Tahtayı kesin, boyayın,her köşeyi işaretleyin ve matkapla delikler açın. İpi kesin ve deliklerden geçirin, herbirinin ucunu düğümleyin. Duvarda, rafınızı sabitlemek istediğiniz yeri belirleyin ve duvar askılarını yerleştirin.

Askili-Raflar-6

Bu resimde gördüğünüz üçlü bir askılı raf, evin herhangi bir yerinde kullanmak için oldukça güzel bir görüntüye sahip olduğu gibi çok da pratik. Raflar farklı yüksekliklere sahip ve üst kısımlardaki raylar sayesinde, eğer yüksek bir item kullanılacaksa boyutları büyütülebiliyor.

Askili-Raflar-7

Yalnızca üç raftan oluşan bu askılı rafın çok ince bir tasarımı var ve resimleri, posterleri ya da küçük süs eşyalarını sergilemek, baharatlarınızı ya da ojelerinizi düzenlemek için harika bir alan.

Askili-Raflar-8

Bu askılı rafları kullanmanın bir diğer yolu da yatak odasında komodin olarak tasarlamak. Bu rafları tavandan istediğiniz yükseklikte asabilir ve telefonunuzu, gözlüklerinizi, en sevdiğiniz kitabı ya da bir bardak suyu bulundurmak için kullanabilirsiniz.

Askili-Raflar-9

Askılı raflardan bir komodin yapmak istiyorsanız, tahta yerine odun parçaları kullanarak daha sıradışı bir görünüş elde edebilirsiniz. Bu fikir bir İskandinav dekorunda harika duracağı gibi modern bir odada da oldukça güzel bir görüntü sergileyecektir.

Askili-Raflar-10

Ev-ofisinizde de bu askılı rafları kullanabilirsiniz. İkili ya da üçlü bir askılı rafı çalışma masanızın önüne yerleştirerek bu rafları belgelerinizi depolamak, kitaplarınızı ya da başka araç gereçlerinizi bulundurmak için kullanabilirsiniz.

Askili-Raflar-11

Askılı raflar seti beş ya da daha fazla raf da bulundurabilir, yani bu rafları bir konsept oluşturup mutfağınızda, salonunuzda, yatak odanızda, ofisinizde ve hatta kilerinizde bile depo yapmak için kullanabilirsiniz.

Askili-Raflar-12

Bu tip askılı raflar ise daha gelenek dışı, daha sıradan ve diğerlerinden daha ilginç, bu da onların çok yönlülüğünü artırıyor. Küçük alanlar için gerçekten çok kullanışlılar çünkü alan kazandırıcı bir fikir ve size kullanışlı bir alan oluşturuyorlar.

Askili-Raflar-13

Halat ya da ip yerine deri kemerler kullanarak da bu tafları oluşturabilirsiniz. Bu sayede eski kemerlerinizi kullanabilir ve raflarınıza daha kişisel bir görünüm verebilirsiniz. Ayrıca deri ve tahtanın uyumu da gerçekten çok şık.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir