Bizimle iletişime geçin

Bahçe

Sizi Yaz Moduna Sokacak Arka Bahçeniz İçin 25 Kendin-Yap Projesi

blank

Yaz ayları çok uzakta sayılmaz, birçoğumuz bu zamanları arka bahçemizdeki bitkileri düzenleyerek, barbekü yaparak, güneşte uzanarak ve zamanımızı arkadaşlarımız ve ailemizle eğlenerek geçiririz. Bu yüzden de yapmanız gereken tek şey arka bahçenizi takılmak için harika bir alana çevirecek birkaç proje bulmak. Ve şanslısınız ki, biz sizin için o projelerden bazılarını toparladık bile.

#1-Kendin-Yap Ateş Çukuru

blank

Serin yaz akşamlarında arkadaşlarınızla etrafında sıcak zamanlar geçirmek ve geçirdiğiniz zamanı çok daha eğlenceli hale getirebilmek için bu ateş çukurunu arka bahçenize ekleyebilirsiniz.

#2-Bahçe Evi

blank

Eğer geniş bir arka bahçeniz varsa, böyle bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Burası hem çocuklarınız hem de yetişkinler için oldukça kullanışlı bir alan olabilir. Ayrıca anılarınızı ölümsüleştirmek için çektiğiniz fotoğraflardaki estetik görünüşü de başka bir artı.

#25-Teneke Kutularla Işıklandırma

blank

Eğer arka bahçeniz için geceleri kullanabileceğiniz ışıklandırmalara ihtiyacınız varsa, teneke kutuları kullanarak bu sevimli ışıkları siz de arka bahçeniz için kullanabilirsiniz. Bu ışıkları hem ağaçlara hem de verandanızın köşelerine asabilirsiniz.

#4-Ağaç Masalar

blank

Eğer arka bahçenizdeki ağaçları kestiyseniz, kök kısımları kötü bir görüntü oluşturuyor olabilir. Bu kısımlardan faydalanmak için ağaçların köklerini masa haline getirebilirsiniz.

#5-Kendin-Yap Dev Jenga

blank

Jenga, boyutları devasa olduğunda çok daha eğlenceli bir oyun olabilir. Bu oyunun büyük boyutlusunu oluşturmak için ahşap parçalar kesebilirsiniz. Fakat devrilmeye yakın ayaklarınızı korumayı unutmamalısınız!

#6-Bahçe Geçişi

blank

Eğer bahçenizin yan kısmında boş bir alan varsa, böyle bir geçiş oluşturmak için ahşap paletler kullanabilirsiniz.

#7-İsveç Ateşi

blank

Eğer bilmiyorduysanız, isveç ateşi içten dışa doğru yanan alevlere denir. Oldukça minimal bir tasarıma ihtiyaç duyacağınız bu ateş ile misafirlerinizi etkileyebilirsiniz.

#8-Boyanmış Marshmallow Kızartma Çatalları

blank

Dışarıda nasıl zaman geçireceğini bilenler için yaz ayları paha biçilemezdir. Fakat sıradan odun parçaları kullanmak yerine, bu şık çatallarla marshmallowlarınızı kızartabilirsiniz. Çatalları boyayabilir, renkli bantlar kullanarak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

#9-Yastık Yataklar

blank

Bu harika dış mekan yastık yataklarını arka bahçenizde kullanmak için tek yapmanız gereken birkaç yastığı birbirine dikmek. İstediğiniz kumaşı kullanabilir, yaz aylarında rahatlayabileceğiniz bu yatakları arka bahçenizde kullanabilirsiniz.

#10-Karanlıkta Parlayan Bowling

blank

Bu karanlıkta parlayan bowling seti sayesinde bowling salonlarına gidip bütün gece iç mekanda tıkılı kalmaya son verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken parlayan boyalarla karıştırdığınız suyu şişelerin içine eklemek!

#11-Portable Dondurma Arabası

blank

Soğuk ve lezzetli atıştırmalıklar için kendiniz inşa edebileceğiniz bu dondurma arabasını arka bahçenizde bulundurabilirsiniz. Soğutucunuzu araba haline getirerek bu projeyi tamamlayabilirsiniz, ve işte dondurma satan kadına/adama dönüştünüz bile!

#12-Kendin-Yap Hamak

blank

Eğer bu yaz bahçenizde gerçekten ihtiyacınız olan bir şey varsa o da hamaktır! Üzerinde kestirebilir, kitap okuyabilir ya da sadece takılabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, bu harika parçayı arka bahçenize eklediğinize pişmanlık duyamazsınız.

#13-Çimen Twister

blank

Çimenlerinizde oluşturabileceğiniz bir oyunu neden boş boşuna satın alasınız ki? Harika yuvarlaklar elde etmek için büyük bir pizza kutusunu kullanabilir ve iç kısmını boyayabilirsiniz!

#14-Su Kayağı

blank

Bunu arka bahçenize bir kez eklediğiniz zaman, komşularınız sürekli misafiriniz olmak isteyecektir. Eğer geniş bir arka bahçeniz varsa bu gerçekten harika bir eklenti! İpucu: Eğer vücudunuzu sabunla kaplarsanız çok daha iyi kayarsınız.

#15-Kendin-Yap Teterball Oyun Seti

blank

Arkadaşlarınızla turnuvalar düzenlemek için bu harika seti arka bahçenizde oluşturabilirsiniz. Ve pahalı bir set satın almak yerine vereceğiniz paranın yarı fiyatına kendiniz bir set oluşturabilirsiniz!

#16-Havuz Bardak Tutacakları

blank

Eğer bir havuzunuz varsa ve kullanmadığınız su süngerlerine sahipseniz, bu süngerleri bardaklarınıza tutacak olarak yeniden değerlendirebilirsiniz! Bu sayede havuzdan çıkmak zorunda olmadan içeceklerinizin tadını çıkarabilirsiniz!

#17-Dev Baloncuklar

blank

Devasa baloncuklara sahip olmak için kocaman bir karışım oluşturabilirsiniz. Bu balonları yapmak ve oynamak da hem çocuklar hem yetişkinler için oldukça eğlenceli olacaktır!

#18-Dosya Dolabından Saksılar

blank

Eski ve kullanmadığınız bir dosya dolabınız mı var? Çöpe atmak yerine bu dolabı saksı şeklinde değerlendirebilirsiniz. Sadece yan çevirin ve çekmecelerin olduğu kısımlara istediğiniz bitkileri dikin.

#19-Gerçek Boyutlu Peş Peşe Dört Oyunu

blank

Eğer peş peşe dört oyununu oynamayı seviyorsanız, bir de gerçek boyutlusunu deneyin! Hem aileniz hem de arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz harika bir oyun.

#20-Oyun Tahtaları

blank

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız, sevdiğiniz oyunların gerçek boyutlularını arka bahçenizde kullanabilirsiniz. Bu sayede siz barbekü ile ilgilenirken çocuklarınızı da meşgul tutabilirsiniz.

#21-Su Balonu Atmaca

blank

Su balonu atmaca oynamaktan daha çok yazı düşündüren bir oyun olabilir mi? Bu sayede su  balonu savaşlarını da bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. İşte bu da kavgayı savaştan ayıran ince çizgidir.

#22-Saksıdaki Ateş

blank

Eğer arka bahçeniz bir kamp ateşi oluşturmanıza izin verecek kadar geniş değilse, endişelenmeniz gerek yok! Yine de elinizdekini değerlendirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken saksınızı bu şekilde içerisinde ateş yakabileceğiniz bir alana dönüştürmek, bu sayede en küçük alanlarda bile marshmallow kızartabilirsiniz.

#23-Kendin-Yap Yapay Göl

blank

Herkes hayallerindeki yapay göle arka bahçesinde sahip olamayabilir. Fakat satın alamadığınız şeyleri kendiniz yapamazsınız diye bir şey yok. Bir çekmece kullanarak bile kendi yapay gölünüzü oluşturabilirsiniz.

#24-PVC Su Parkı

blank

Arka bahçeniz için küçük bir su parkı oluşturun. Tek ihtiyacınız olan PVC boruları akıllıca yerleştirmek. Birbirlerine doğru şekilde bağlayın ve ucuna da bir boru ekleyin.

#25-Dış Mekan Dominosu

blank

Eğer domino oyununun bir hayranıysanız, bu kesinlikle yatırım yapmanız gereken bir proje.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir