Bizimle iletişime geçin

Banyo

Banyonuz için 12 Çerçeveli Ayna Tasarımı ve Fikirleri

blank

Aynaların banyonun bir gerekliliği olduğu bir gerçek fakat bu onlarında şık ve zarif olamayacakları anlamına gelmiyor. Ayna fonksiyonunu yerine getirecek sıradan bir şey kullanmak yerine, kişiliğinizi yansıtabnilecek ve alanın temasına uygun olacak bir ayna tercih etmelisiniz. Temanız ne olursa olsun yeni banyonuz ya da yenilediğiniz banyonuz için uygun olanı bulabilirsiniz. Biz de bu konuda size yardımcı olabilmek adına birçok farklı stilde, kişiliğinizi yansıtabileceğiniz çerçeveli aynaların bir derlemesini yaptık. Bu aynaları harika yapan şey ise kullanışlılığı yok etmeden odanın harika bir görsel şölene dönüşmesini sağlamaları. Hadi göz atalım!

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri

Modern ve şık, bu ayna aynı zamanda harika bir geometrik temaya da sahip. Geniş bir lavabonun üzerinde harika durabilecek bu ayna, siyah-beyaz bir ayna için harika olacaktır. Misafir banyosu da olsa, kendi banyonuz da olsa sofistike ve zamanı olmayan stiliyle sizin için harika bir görünüş sergileyecektir. Ayrıca bu ayna duvarınız için bir sanat eseri olarak da görev görebilir!

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-1

Viktoria dönemine ait esintiler taşıyan bu ayna, hiç şüphesiz banyonun geri kalanıyla bütünlenmiş. Siyah-beyaz renk kombinasyonuyla bu banyo, eski stil tasarımların ve çağdaş görüntülerin birleşiminin harika bir örneği ve aynanın tasarımıyla bu temanın banyonun tamamını sarması sağlanmış. Oldukça narin ve aynı zamanda güçlü bir görünüşü olan feminen bu ayna, banyonun “onun” için ayrılmış tarafı için harika.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-2

Bu kütkesim ve mavi renkli aynanın eklenmesiyle banyo yeniden canlandırılmış. Ayna eklenmeseydi de alanın oldukça temiz ve biraz yenilikçi bir duruşu var ama bu renk patlamasının eklenmesiyle daha ilginç ve daha kişisel bir tema oluşturulmuş. Tabi ki bu banyoya başka renkler de hava katılabilirdi örneğin vişne kırmızısı ya da belki parlak bir mavi ya da mango turuncusu gibi.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-3

Eğer geniş bir banyonuz varsa birden fazla ayna kullanarak duvarı donatmayı düşünmelisiniz. Tabi ki bu tarz geniş bir lavaboya sahipseniz tek bir büyük ayna da tercih edebilirsiniz fakat biz bunun yerine 3 farklı alan yaratmayı tercih ettik, çiftler için harika bir tasarım! Aynı zamanda oldukça temiz ve çok abartı olmayan çağdaş bir görünüme sahip olan bu banyo, minimalistler için de harika bir tercih!

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-4

Daha geleceğe ait bir his için, ışıklandırma seçeneği olan bir çerçeveli ayna tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir ayna banyonuza hem pırıltı hem de sıcaklık kattığı gibi, aynı zamanda daha şık bir görünüm yakalamanıza da yardımcı olacaktır. Böyle düzgün ve ilginç tasarımı olan bir görüntünün misafir banyosu için mükemmel olacağını düşünüyoruz. Ayrıca bu harika aynanın yalnızca kullanışlı ve şık olmaması, aynı zamanda bir ışık kaynağı olarak görev görmesi de harika tabi ki- bütün bu artılarıyla banyonuzda harika bir odak noktası olabilir.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-5

İşte yalnızca ayna olarak değil, aynı zamanda sanat eseri olarak da işlev gören aynalara bir diğer güzel örnek. Bu güçlü ve feminen görünümlü aynanın sahip olduğu üç boyutlu, kenarları kıvrık görünümüne bayıldık. Alana tam anlamıyla oturmuş ve kullanılan lavabonun duvara asılı olması da modern görünüme katkıda bulunarak, banyoya girdiğinizde “vay be” diyeceğiniz bir görsel şölen oluşturuyor.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-6

Bu ayna gerçekten “geleceğe ait” bir his veriyor. Ebatından dolayı küçük bir misafir banyosu için harika bir seçenek olacaktır ama çok da alana sahip olunmayan normal bir banyo için de harika bir seçenek tabii ki. Bu oda için konuşmak gerekirse, ayna, siyah duvarlarla harika bir zıtlık içinde ve duşakabin ve lavaboda kullanılan beyaz ile de harika bir görünüm oluşturmuş.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-7

Bu, daha kırsal ve sıcak stilden ilham aldınız mı? Öyleyse daha fazla aramayın! Tahta kullanılan yapıları sayesinde, bu banyo harika bir kırsal duygu veriyor. Ve lütfen lavabonun üzerindeki aynaya da dikkat edin, tahta ile çerçevelenmiş ve dolapların verdiği hissi kesinlikle tamamlamış. Her ne kadar renk kullanılmamış olsa da, bu banyo herhangi bir evde geçmişe ait parçalar taşıyan bir banyo hazırlamak için harika bir ilham kaynağı.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-8

Feminen tasarıma ait bir banyo için harika bir başka örnek daha. Geniş bir alana sahip olan ana banyonun herhangi bir alanına sığdırılabilecek bu parça aynı zamanda sabahları hazırlanmak için de harika bir alan. Bu ayna bir askılığın ya da çalışma masasının yakınlarında bir yere de kesinlikle uyum sağlayabilir. Daha genç bir görünüm oluşturmak için kullanılan şeker pembesi işini kesinlikle yerine getiriyor- bu ayna genç kızınız için de harika bir alan olabilir!

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-9

Bu alanın şıklığına ve basitliğine bayıldık. Aynı zamanda duvarlarda fayans kullanımı ve tahta dolaplarla oluşturulan materyal karışımına da bayıldık. Sonrasında ise yuvarlak, modern bir aynanın eklenmesiyle, işte misafirleriniz ve kendiniz için harika olabilecek bir banyonun tasarımını tamamladınız. İç mekan tasarım temalarının karışımı bu banyoda gerçekten eşsiz bir şekilde kullanılmış ve harika bir görünüm elde edilmiş, tabi bütün bu değişimde aynanın katkısı da büyük.

ayna-tasarimlari-ve-fikirleri-10

Bu oda tamamen düz çizgiler ve çağdaş bir his üzerine tasarlanmış. Ama beyaz, detaylara sahip olan bu ayna alanı daha çekici ve zarif kılarken, daha feminen bir görünüm vererek de alanın kişiselleştirilmesini sağlamış. Bu tarz bir tasarımda daha farklı renkler de tabii ki harika bir görünüm oluşturabilirdi fakat beyaz minimalistik temanın devamını sağlamış ve kıvrımlar da daha kişisel bir görünüm katmış.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir