Bizimle iletişime geçin

Banyo

Banyonuz İçin Hipnotize Edici, Göz Alıcı Mozaik Fayans Tasarımları

blank

Mozaik, bir sanat olarak eski Yunan ve Roman saraylarını ve tapınaklarını süslemek için kullanılırmış. Günümüzde ise bu göz alıcı sanat ev dekorasyonunda ve iç tasarımlarda oldukça popüler bir trend haline geldi. İnsanlar mozaik fayansları hem iç hem de dış mekan tasarımlarında oldukça sık kullanıyorlar. Bugün biz bu fayansların özellikle banyo kısmında kullanılması konusuna değineceğiz. Aşağıda sizin için birkaç banyo seçtik, bu banyolarda kullanılan fayanslar gerçekten göz alıcı ve hipnotize edici bir etkiye sahip, banyonuzda harika bir etki yaratacaklar.

Mozaik fayanslar birçok farklı renkte olabileceği gibi; cam, seramik ya da taş gibi farklı materyallerden üretilmiş de olabilir. Mozaik sanatı söz konusu olduğunda farklı materyallerden oluşan parçaların güzelliği gerçekten bir başka oluyor. Mozaik fayanslar farklı ölçülerde olabilir, genellikle boyutları 1-2 cm arasında değişiyor ve birbirlerine bağlandıklarında normal ölçülerde fayanslar gibi görünüyorlar. Bu fayansları banyonuzda kullanmanın birçok farklı yolu mevcut ve aşağıda bunların birçok örneğini görebileceksiniz. Fotoğraflara göz atın ve siz de böyle tasarımları banyonuzda bulundurmak isteyip istemeyeceğinize karar verin.

Mozaik Fayanslı Banyolar

Siz de fark etmiş olacaksınız ki mozaik fayanslar birçok farklı tarza sahip ve birçok farklı banyo tasarımında kolaylıkla kullanılabilir. Eğer sert bir şeyler yapmak istiyorsanız bütün bir duvarınızı bu fayanslarla kaplayabilirsiniz, ya da bir değişiklik yapıp yerinizi kaplamayı da tercih edebilirsiniz. Fakat eğer bu mozaik fayansları yalnızca belirli noktalarda kullanmak isterseniz, bu noktaları aynanın, küvetin ya da lavabonun yakınlarındaki noktalardan tercih edebilirsiniz.

Daha önce yukarıda da belirttiğimiz gibi mozaik fayanslar birçok farklı malzemeden yapılabilir. Taştan yapılanlar aslında banyolar için en iyi seçim değildir çünkü temizlikte kullanılan kimyasallardan daha kolay etkilenirler. Bu yüzden de eğer banyonuzu mozaik fayanslarla dekore etmeye karar verdiyseniz seramik ya da cam olanları tercih etmeye dikkat edin. Bu fayansları kombine ederek daha geniş bir alan ilüzyonu da sağlayabilirsiniz.

Eee, siz de banyonuzu bu göz alıcı mozaik fayanslarla dekore etmeyi düşünür müsünüz? Eğer düşünürseniz, yukarıdaki fikirlerden en çok hangisini kendinize yakın buldunuz? Yukarıdaki tasarımlardan hangisini en çok beğendiğinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz, evinizin dekorasyonuyla ilgili yenileyici ve ilham verici fikirler için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir