Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Yaşama Alanınızı Tamamen Yenileyecek 20 Basit Dekorasyon Projesi

blank

Evinizin dekorasyonunu biraz canlandıracak yeni yollar mı arıyorsunuz? Bütçenize uygun yollarla evinize biraz heyecan katmak mı istiyorsunuz?

Biliyoruz ki evinizi dekore etmek pahalıya mal olacak bir şey, özellikle de görünümde pahalı şeylerden hoşlanan kimseler için. Fakat birbirimize karşı dürüst olalım endişelenmemiz gereken kira, elektrik faturası ve diğer masraflar varken evin dekorasyonuna para harcamaya gücü yetebilecek kaç kişi var ki?

Bu yüzden biz de size evinize heyecan katmanıza yardımcı olabilecek kendin yap projelerinin bir listesini oluşturduk. Hepsi oldukça kolay ve aynı zamanda da düşük maliyetli. Bir dahaki boş zamanınızda üzerinde uğraşmak için bu projelerden birini siz de seçmelisiniz!

#1-Süs Bitkili ve Organizatörlü Kitap Tutacakları

blank

Kitap tutacakları oldukça pahalı olabiliyor. Peki neden siz kendiniz için bir tane yapmayasınız? Daha da iyisi, minik mantar panoları da ekleyip, her birine süs bitkileri de koymaktan başka ne olabilir? Aynı anda hem minik bir bahçeniz olacak hem de mantar panonuza küçük notlar alabileceksiniz!

#2-Fotoğraf Çerçevesi

blank

Büyük ve boş bir fotoğraf çerçevesini polaroid fotoğraflarınızı sergilemek için bir alana dönüştürebilirsiniz. Basitçe çerçevenin bir ucundan diğerine kablo asın ve mandallar kullanarak fotoğraflarınızı tutturun.

#3-Himmeli Geometrik Heykel

blank

Muhtemelen bu küçük heykelleri ya modern ev dergilerinde ya da pahalı ev dekorasyon mağazalarında görmüşsünüzdür. Peki basitçe birkaç pipet ve kablo kullanarak aynı görüntüye sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz?

#4-Merdiven Raflar

blank

Eski ve antika görünümlü merdiveninizi raflara dönüştürün! Evinizin bütün odaları için harika bir dekorasyon parçası haline gelebilirler. Üzerine ise antika malzemeler koyarak görüntüyü tamamlayabilirsiniz!

#5-Asma Raflar

blank

Geleneksel raflar kullanmak yerine kendiniz için asma raflar yapabilirsiniz! Ahşap parçalarına delikler açın, bu sayede içlerinden ip geçirebilirsiniz. Sonrasında ise bir halka ile duvara sabitleyin!

#6-Cıva Cam

blank

Eğer eskimeye başlayan eski bir cam vazonuz ya da cam olan herhangi bir eşyanız varsa ve eğer birazcık yenilenme istiyorsa, bu hileyi kullanarak cıva cam görünümü oluşturabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan cam efekti veren sprey.

#7-Hamak Sandalye

blank

Her ne kadar dış mekanlarda gördüğünüz hamaklara benziyor olsa da, bu daha çok evin içinde sallanmanıza yardımcı olacak bir sandalye gibi. Oldukça güzel bir görünümü var ve oturmak isteyen herkes için oldukça konforlu bir seçenek.

#8-Tüy Avize

blank

Salonunuz ya da yemek odanız için oldukça havalı, tüy bir avize oluşturun. TEk ihtiyacınız olan tüyleri avizeye yapıştırmanızı sağlayacak bir silikon tabancası ve tüyler.

#9-İki Kişilik Anahtarlık

blank

Eğer sizin ve eşinizin anahtarlarını asabileceğiniz bir yer yoksa ya da her sabah birinizin anahtarlarını aramak için vakit kaybediyorsanız, böyle hoş bir anahtarlığı asabileceğiniz bir yer bulmanız ve basitçe kancalar ve ahşap kullanarak bu harika dekoru oluşturmanız yeterli.

#10-Kanvas İp Sanatı Graffiti

blank

Kendi sanat eserinizi oluşturun ve duvarlarınızı süsleyin! Bu harika ip sanatı graffitiyi oluşturmak için boş bir tuvale, spray boyaya, biraz ipe, banta, makasa ve karton ya da plastiğe ihtiyacınız var.

#11-Bal Peteği Raflar

blank

Evinizde kullanabileceğiniz bir diğer yaratıcı ve sıradışı tasarım ise bal peteği şeklindeki raflar. Ve tahmin edemezsiniz, bu raflar aslında dondurma çubukları ve yapıştırıcı kullanılarak yapılmış!

#12-Kristal Avize

blank

Basir bir ışıklandırmayı biraz kablo, gümüş rengi boya ve krsital toplar kullanarak harika bir kristal avizeye dönüştürebilirsiniz.

#13-Krizantem Ayna

blank

Plastik kaşıkları kullanarak böyle sıradışı bir aynaya sahip olun. Evet doğru okudunuz, plastik kaşıklar. Burada önemli olan nokta proje bittikten sonra kaşıkları hoş bir tonda boyayla boyamak.

#14-Deniz Kabuğu Mumluklar

blank

Eğer bir deniz kabuğu kolleksiyonunuz varsa ve onlarla ne yapacağınızdan emin değilseniz, onları mumluk haline getirebilirsiniz. Bu tarz bir proje her türlü evde harika durur, özellikle de daha doğal bir temaya sahip olan mekanlarda.

#15-Kavanoz Işıklar

blank

Kavanozlar gerçekten çok kullanışlı. En yaratıcı kullanış şekli de herhalde evinizde ışıklandırma olarak kavanoz kullanmak olur. Mekanın ambiansını otomatik olarak kırsal ve doğal bir havaya sokuyor.

#16-Altın Mıknatıslı Harfler

blank

Basit plastik harfleri altın rengi metalik boya ile boyayarak çok daha havalı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Altın rengi her şeyi asil hale getirebilecek güce sahip!

#17-Minik Palet Bardak Altlığı

blank

Kendi bardak altlıklarınızı yaparak, içeceklerinizin masanızda iz bırakmasına engel olabilirsiniz. Peki bardak altlığı olarak minik palet kasalar kullanmaktan daha akıllıca ne olabilir?

#18-Kablo Sanatı

blank

Eğer duvardan duvara uzanan birçok kablonuz varsa, bu kabloları düzenlemeyi sanat eserine çevirebilirsiniz.

#19-Halattan Puflar

blank

Eski bir araba tekerleğini naylon halatlarla kaplayarak böyle harika puflar oluşturabilirsiniz. Her şeyin yerli yerinde kaldığından emin olmak için silikon tabancası kullanabilirsiniz.

#20-Çatal Çerçevelikler

blank

Eğer artık kullanmadığınız antika görünümünde çatallarınız varsa, bu çatalları atmak yerine daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Kullanmadığınız güzel çatallarınızı çerçeve tutucu haline getirmek için tek ihtiyacınız olan bir pense!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir