Bebek Eşyaları’nı Düzenlemek için Çözüm Önerileri

Bebek eşyalarını toplamanın zorluğunu herkes bilir. Siz ne kadar toplamaya çalışırsanız çalışın yine de dağınık bir şekilde ortada durduklarını görürsünüz. Eğer sizde çocuklarınızın ortalıkta dolaşıp duran ayakkabılarını, oyuncaklarını ve çeşitli eşyalarını toplayıp durmaktan bıktıysanız hem bu eşyaları zahmetsiz bir şekilde bir arada tutabilir, hem de çocuklarınızın eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Eşyaları toplamak için bulduğunuz fikirler çocuklarınıza bir oyun gibi gelecek ve bu sayede kendi eşyalarını kendileri toplamak isteyecekler.

1-Ayakkabı Rafı

bebek-odasindaki-esyalari-duzenlemek-icin-cozum-onerileri-1

Çocuklarınızın minik ayakkabılarını fazla yer kaplamadan toplamak için sizde evde rahatlıkla böyle bir ayakkabı rafı hazırlayabilirsiniz. Düz bir zemin üzerine tutturacağınız lastiklerin altına ayakkabıları yerleştirmeniz mümkün.

2-Sepetlerden Faydalanın

bebek-odasindaki-esyalari-duzenlemek-icin-cozum-onerileri-2

Bebek bezleri ve çocuğunuza ait havluları ayrı ayrı sepetlerin içine yerleştirerek kendinize böyle bir depolama alanı yaratabilirsiniz.

3-Açık Askı Sistemleri ve Raflar Kullanın

bebek-odasindaki-esyalari-duzenlemek-icin-cozum-onerileri-3

Açık askı sistemleri son yılların en çok rağbet gören dekorasyon trendleri arasında. Her yere monte edilebilmeleri sayesinde büyük kolaylık sağlayan açık askı sistemleri sizin de kurtarıcınız olabilir. Bu askılara çocuğunuzun kıyafetlerini asarken dolap kapağına yerleştireceğiniz raflar sayesinde ise birçok eşyayı rahatlıkla toplayabilirsiniz.

4-Çekmece Düzenleyiciler Kurtarıcınız Olabilir

Çekmece Düzenleyiciler Kurtarıcınız Olabilir

Eşyaları çekmecelere gelişigüzel yerleştirdiğinizde düzen sağlamak oldukça zor olabilir. Çeşitli mağazalarda bulabileceğiniz çekmece düzenleyiciler sayesinde çocuğunuzun eşyalarını rahat bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Çocuklarınızın kıyafet ve eşyalarını düzenli bir şekilde bir arada tutabilmek için sizlerle paylaştığımız önerilerden esinlenerek kendiniz yeni fikirler oluşturabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.