Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Bebek Yuvası Yapımı

blank

Yeni doğmuş bebekleriniz için kendin yap projesi eşliğinde oldukça rahat ve sevimli bir bebek yuvası yapma olanağı elde edebilirsiniz. Özellikle de son dönem piyasadaki bebek yuvalarının gereksiz pahalılığı ve kalite oranının düşüklüğünü göz önüne aldığımızda, kendin yap aşamaları eşliğinde dekoratif bir bebek yuvası tasarımı gerçekleştirmeniz mümkün olabilir. Üstelik bunun için sadece birkaç ufak malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Dünyadaki en değerli varlığınız olan bebeklerinize oluşturacağınız bu tarz bir yuva sayesinde, onların hem rahat uyumlarını sağlayacak, hem de hem bebeğinize hem de kendinize ömürlük bir anı oluşturmuş olacaksınız. Bu kapsamda da sizler için bebek yuvası yapımına dair küçük bilgiler vererek ilerlemek isteriz.

1.Bebeğinizin rahatça sığabileceği ölçülerde olsun

Bebek Yuvası Yapımı

Kendin yap tasarımları açısından bakıldığı zaman iyi bir bebek yuvasının oluşturma aşamalarında bebeğinizin vücut ölçülerine uygunluğunu da göz önüne alın. Onların sadece ilk aylar değil, ilerleyen dönemlerde de kullanılabilirliğine uygun bir yuva tasarımına önem gösterin.

2.Bebek yuvasını küçük peluşlarla süsleyin

Bebek Yuvası Yapımı

Unutmayın ki bebeğinizin yuvası her zaman sevimli ve neşeli bir görünüşe sahip olmalıdır. Bu sizi de çok memnun edebilir. Bu noktada da bebek yuvası tasarımı esnasında küçük tavşan ya da ayıcıklarla yuvayı daha özel bir hale getirebilirsiniz. Hatta yuvaya monte edeceğiniz örtü de desenli olabilir.

3. Yuva kumaşını düzgün ölçmelisiniz.

Bebek Yuvası Yapımı

Bebek yuvası tasarımında yuvayı saracak kumaşın ölçülerini iyi almanız gerek. Bunu titiz yapmadığınız takdirde sıkıntılı bir sonuca maruz kalabilirsiniz.

4.Kumaş kalitesine özen gösterin

blank

Özellikle bebek yuvasında bebeğinizin hassas cildini göz önüne alarak kumaş kalitesini gözden geçirin. Onların alerjiye sebebiyet vermeyen kumaşları kullanmanız her zaman daha iyi olacaktır.

5.Yuvanın için elyaf ve pamukla doldurun

blank

Bebeklerin en fazla rahat edeceği şeylerden birisi de elyaf olur. Oluşturulan bebek yuvasını da elyaf ile sıkıntısız bir şekilde doldurup, bebeğinizin yuvanın içerisine göçmeyecek şekilde tasarlamalısınız.

6. Hijyen açısından dikkat edin

blank

Bebek yuvası tasarımlarında hijyen her zaman önemlidir. Bu sebepten de kumaş seçiminden tutup da yuvanın yapım aşamalarına kadar her zaman hijyen durumunu göz önüne alarak hareket etmelisiniz.

7. Güvenilirliğe dikkat edin

blank

İyi bir bebek yuvasında dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de tabii ki de güvenilirlik. Sizler güvenilirlik konusunda her zaman bebeğinizi sağlama alacak şekilde bir tasarım yaparak ilerlemelisiniz.

8.Kenarlara iple sağlamlaştırma

blank

Bebek yuvası tasarımı esnasında oluşturulan yuvanın kenar kısmını ip ile sağlamlaştırarak yuvanın dağılma riskini engelleyip, daha sıkı olmasını ve oval kalmasını sağlayabilirsiniz.

9.Bebeğinizi harika bir yuva bekliyor

blank

Sonuç olarak tüm bu aşamaları göz önüne alarak ilerlediğiniz zaman bebeğinizin huzur dolu uyuyabileceği harika bir bebek yuvası oluşumu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Tüm bu kendin yap tasarımları kapsamında da sadece kısa bir zaman ayırarak, doğru malzemeler üzerinden bebeğiniz için harika bir bebek yuvası tasarımını sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir