Bizimle iletişime geçin

Yatak Odası

Birçok Tarz Bir Arada; Country Yatak Odası Modelleri

blank

Amerikan, İngiliz ve Fransız dekorasyon tarzlarını bir arada sunan country dekorasyonu ile amaçlanan; rahat, sade, biraz eski dönemleri andıran, ancak özünde oldukça modern bir yaşam alanları sunan yerler oluşturmaktır. Country tarzı ile dekore edilen bir yatak odasına girildiği zaman, kullanıcılar kendilerini oldukça huzurlu hisseder. Çünkü kareli ve çiçek desenli kumaşlar ile yapılmış olan mobilyalar, kullanılan pastel tonlardaki renkler ve sade bir şekilde döşenmiş halleri, kişiye dinlendirici bir hal kazandırır. Bu örnekler üzerinden Country yatak odası modellerinin ihtiyaçlarının ne olduğunu kavramak, renk ve desen seçimlerinde kolayca karar vermek mümkün olacaktır. Modern, organik ve işlevsel görünümlü yataklar için bu tarz oldukça ideal bir seçimdir. Bunun için odasını yenileyen ya da yeni bir oda tasarımı oluşturan bireyler, Country tarzını denemek istediği takdirde örneklere göz atabilir. Kullanım açısından kolayca kişiselleştirilebilecek modeller içermektedir.

1. Kumaş Kullanımının Bu Tarz İçin Önemi

Country Yatak Odası Modelleri

Country yatak odalarının en belirgin özelliklerinden birisi kullanılan desenli kumaşlardır. Bu anlamda görseldeki örnek çok ilham verici şekilde kullanılabilir.

2. Aynı Desenin Farklı Detaylarda Kullanılması

Country Yatak Odası

Tek bir desenin yatak odası içerisinde farklı detaylar için tercih edilmesi, bu tarzı yakalamanın en kolay ve etkili yollarından birisini gösterir.

3. Klasik Modelde Bir Yatak Odasına Country Etkisi

blank

Klasik bir tarz ile başlatılan yatak odalarında, sonradan Country etkisini yakalamak imkansız değil. Küçük değişim ve eklemelerle görseldeki gibi bir görünüm sağlanabilir.

4. Toprak Tonları ile Tasarlanan Country Tarzı Yatak Odaları

blank

Genellikle her yatak odasında kullanılan bu tonlar, Country tarz için de uygun bir seçim modeli oluşturacaktır. Mobilya ve kumaşlarda uygulanması bile yeterli olabilir.

5. Klasik Yatak Odasında Küçük Detaylar

blank

Klasik bir yatak odasında da Country tarzı görmek için detaylarda kullanılacak aksesuarlar işe yarayabilir.

6. Aksesuar Kullanımı Konusunda Model Örnekleri

blank

Country tarzın olmazsa olmaz parçalarından birisi de yatak odası aksesuarlarıdır. Seçim konusunda görseldeki örneklerden faydalanılabilir.

7. Kovboy Etkisi Fazla Olan Country Yatak Odaları

blank

Amerikan tarzda da daha yakın olacak şekilde bir kovboy odası havasını vermek için görseldeki aksesuar ve mobilya seçimlerini denemek en doğrusu.

8. Amerikan Tarzı ile Birleştirilen Bir Uygulama

blank

Amerikan tarzının daha yoğun şekilde görüleceği bu tarz örnekler için mobilya ve renk seçimlerine dikkat edilmesi gerekir.

9. Klasik Modellerle Birlikte Kullanıma Bir Örnek Daha

blank

Klasik tarzda bir yatak odası üzerinde Country yatak odasının etkilerini yakalamak için bu örnek de çok işe yarar niteliktedir.

10. Çatı Katında Tasarlanan Country Yatak Odası Modeli

blank

Çatı katları bu tarzın uygulanması açısından çok elverişlidir. O atmosferi yaşatmak için görseldeki gibi değerlendirilebilir.

11. Sıcak Renkler ve Modern Mobilyalar

blank

Basit ve etkili seçimler ile Country tarz için sıcak renklerin ve modern mobilyaların ne kadar etkili olabileceğini bu görselden de anlayabilirsiniz.

12. Daha Sade Renklerle de Bu Tarzı Yakalamak Mümkün

blank

Sade ve minimal renklerin kullanımında örnekteki uygulamalardan ilham alındığı takdirde, Country tarz geçerli olacaktır.

13. Farklı Renk ve Tarzda Ürünler Bir Arada

blank

Country tarz aynı zamanda çeşitliliğin örneğidir. Bu nedenle farklı tarzların bir aradaki uyumu yakalandığı takdirde, stilin de başarılı şekilde uygulanması mümkündür.

14. Doğal Renkler ve Ahşap Kullanımı

blank

Doğal tonlar ile birlikte ahşap malzemenin kullanılması, Country yatak odalarının en etkili görünümlerini elde etmek için mutlaka denenmeli.

15. Fransız Etkisinin Daha Yoğun Olduğu Bir Örnek

blank

Country yatak odasında daha etkin bir şekilde Fransız detayları görmek için görseldeki seçimlerden faydalanmak gerekecektir.

16. Eski Dönemlerin Tarzına Daha Yakın Bir Tasarım

blank

Vintage olarak da kabul edilebilecek bu tarz seçimler ile daha çok eskiyi andıran Country tarzda yatak odaları elde edilebilir.

17. Ahşap Malzeme ve Country Tarzın Uyumu

blank

Country tarz için ahşap malzemenin gerekliliğini herkes fark etmiştir. Kullanımı konusunda da daha esnek davranılabilir ve her detayda tercih edilebilir.

18. Sadece Beyaz Rengi ile Country Tarzı Oluşturmak

blank

Tek bir renk seçilmesi gerektiğinde ve bu renk beyaz olarak belirlendiğinde tarzı yakalamak daha zor gibi gelebilir. Ancak örnek hiç de zor olmayacağını sizlere kanıtlıyor.

19. Sade ve Minimal Dokunuşlarla Country Yatak Odası Tasarımı

blank

Daha sade ve minimalist olarak görülebilecek parçalar ile Country tarzın farklı ve modern bir uygulaması meydana gelecektir.

20. Tek Renk ve Tarzda Mobilya Kullanımı

blank

Genellikle çeşitliliği ile bilinen bu tarz üzerinde tek bir desen ve renk kullanımı ile de Country stilini oluşturmak mümkün olacaktır.

21. Kumaş Kullanımında Daha Esnek Davranmak Mümkün

blank

Kumaş seçimi ve kullanımında daha fazlası zarar getirmez. Country yatak odası kendisini en iyi kumaş kullanımı ile gösterecektir.

22. Ahşap Malzeme Kullanımında Daha Fazlası

blank

Ahşap malzemenin daha fazla kullanılması, bu tarz açısından hiç sorun olmaz. Aksine Country etkisini güçlendirmek için en iyisi.

23. Etnik Görünümde de Bu Tarzı Kullanmak Mümkün

blank

Etnik desenlerle Country tarzın daha klasiğe ve doğal görünümüne yakın bir uyarlaması ortaya çıkacaktır. Özellikle kumaşlar üzerinde yer alacak desenlerin etnik olması gerekir.

24. Geniş ve Lüks Yatak Odaları İçin Country

blank

Daha gösterişli bir şekilde Country tarzı yatak odaları oluşturmak için geniş alanlar ve lüks mobilyalar gerekiyor. İddialı bir yatak odası modeli örneği.

25. Koyu Renklerle Bu Tarzı Yakalamanın Yolları

blank

Country yatak odalarında koyu renklerin kullanımı için desenlerde tonu uygulamak ve mobilya ile uyumlu hale getirmek gerekiyor.

26. Dolap Seçimi ve Country Tarza Olan Uyumu

blank

Country tarzın yakalanmasında her detay önemli. Dolap seçimi için örnekteki modellerden ilham alınarak araştırma yapılabilir.

27. Gri Rengi ile Country Yatak Odasının Uyumu

blank

Genellikle doğal tonlar tercih edilse de, görselde görüldüğü gibi gri rengi üzerinden de Country tarzını yatak odalarına uygulamak mümkün olacaktır.

28. Çiçek Desenli Kumaşlarla Oldukça Güçlü Bir Etki

blank

Country tarzın en etkili desenlerinden birisi şüphesiz ki çiçeklerle oluşturulan motiflerden geliyor. Bu örnek de deseni kullanmak adına başlangıç niteliğinde.

29. Genç Kızlara Özel Bir Yatak Odası Örneği

blank

Genç kızlar için tasarlanacak bir Country tarzı yatak odası için renk ve malzeme seçimlerinde örnekteki uygulamalardan faydalanılabilir.

30. Soğuk Tonlarda Bir Country Yatak Odası Örneği

blank

Genelde sıcak tonlar ve desenlerle oluşturulan bu modellerde, soğuk renklerin kullanımından da Country yatak odalarına ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Birbirinden modern ve kullanışlı, sıcak ton tasarımlarıyla Country yatak odası modelleri, yaşam alanlarına büyük hareketlilik kazandıracak. Örneklerde yer alan farklı uygulamalar ise bu anlamda çok fayda sağlayacak. Mobilya seçiminden desen çeşitliliğine, renk alternatiflerinden aksesuarlara kadar her detayda bu tarzı görmek için seçimler büyük önem taşıyor. Kullanışlı, modern ve şık Country yatak odalarının tasarlanması bu örnekler sayesinde hiç de zor olmayacak. Her yaştan kullanıcı grubuna, farklı uyarlamalar ile Country tarzı yatak odaları tasarlamak ve farklı hacimlerdeki mekanlara uygulamak mümkün olacaktır. Farklı tarzları bir arada görmenin en kısa ve etkili yoludur.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir