Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Birçok Tarz Bir Arada; Country Yatak Odası Modelleri

09.03.2018
5.475
Birçok Tarz Bir Arada; Country Yatak Odası Modelleri

Amerikan, İngiliz ve Fransız dekorasyon tarzlarını bir arada sunan country dekorasyonu ile amaçlanan; rahat, sade, biraz eski dönemleri andıran, ancak özünde oldukça modern bir yaşam alanları sunan yerler oluşturmaktır. Country tarzı ile dekore edilen bir yatak odasına girildiği zaman, kullanıcılar kendilerini oldukça huzurlu hisseder. Çünkü kareli ve çiçek desenli kumaşlar ile yapılmış olan mobilyalar, kullanılan pastel tonlardaki renkler ve sade bir şekilde döşenmiş halleri, kişiye dinlendirici bir hal kazandırır. Bu örnekler üzerinden Country yatak odası modellerinin ihtiyaçlarının ne olduğunu kavramak, renk ve desen seçimlerinde kolayca karar vermek mümkün olacaktır. Modern, organik ve işlevsel görünümlü yataklar için bu tarz oldukça ideal bir seçimdir. Bunun için odasını yenileyen ya da yeni bir oda tasarımı oluşturan bireyler, Country tarzını denemek istediği takdirde örneklere göz atabilir. Kullanım açısından kolayca kişiselleştirilebilecek modeller içermektedir.

1. Kumaş Kullanımının Bu Tarz İçin Önemi

Country Yatak Odası Modelleri

Country yatak odalarının en belirgin özelliklerinden birisi kullanılan desenli kumaşlardır. Bu anlamda görseldeki örnek çok ilham verici şekilde kullanılabilir.

2. Aynı Desenin Farklı Detaylarda Kullanılması

Country Yatak Odası

Tek bir desenin yatak odası içerisinde farklı detaylar için tercih edilmesi, bu tarzı yakalamanın en kolay ve etkili yollarından birisini gösterir.

3. Klasik Modelde Bir Yatak Odasına Country Etkisi

Klasik bir tarz ile başlatılan yatak odalarında, sonradan Country etkisini yakalamak imkansız değil. Küçük değişim ve eklemelerle görseldeki gibi bir görünüm sağlanabilir.

4. Toprak Tonları ile Tasarlanan Country Tarzı Yatak Odaları

Genellikle her yatak odasında kullanılan bu tonlar, Country tarz için de uygun bir seçim modeli oluşturacaktır. Mobilya ve kumaşlarda uygulanması bile yeterli olabilir.

5. Klasik Yatak Odasında Küçük Detaylar

Klasik bir yatak odasında da Country tarzı görmek için detaylarda kullanılacak aksesuarlar işe yarayabilir.

geri1 of 6
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image