Bizimle iletişime geçin

Mobilya

Çalışma Alanınızın Büyük Kısmını Bir Çalışma Masası İle Oluşturun – Alandan Tasarruf Edeceğiniz 20 Yaratıcı Fikir

blank

Üretici bir şekilde kullanabileceğiniz bir alanı kullanışsız bir şekilde tasarlamak istemezsiniz. İhtiyacınız olan her şeye sahip bir materyal varken neden iki ya da üç tane mobilya kullanmak isteyesiniz ki? Çok fonksiyonlu mobilyalardan bahsediyoruz. Bu mobilyalar basit bir tasarımın sahip olabileceği kadar çok fonksiyona sahip.

Worknest

worknest-calisma-masasi

worknest-calisma-masasi-1

worknest-calisma-masasi-4

worknest-calisma-masasi-2

Worknest olarak isimlendirilen bu tasarım Wiltoria Lenart tarafından tasarlandı. Bu tasarım kenarlarına raflar, tahtalar ya da çiçek için alan oluşturabileceğiniz parçalar eklenebilecek basit bir tahta masa. Bu da demek oluyor ki çalışma alanınızı yerden tasarruf ederek istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Bu sisteem ayrıca bir ayırıcıya da sahip.

Zıt Fonksiyonlu Çalışma Masası

zit-fonksiyonlu-calisma-masasi

zit-fonksiyonlu-calisma-masasi-1

zit-fonksiyonlu-calisma-masasi-2

Bu masa Anna Lotova tarafından tasarlandı ve ismin de belirttiği gibi yumuşak ve sert yüzeylerin birleştirilmesiyle oluşturuldu. Bu masa alt ve üst katmanlara yerleştirilen iki kontrplaktan oluşuyor. Bu kısımların içerisinde ise kapitone köpükten oluşan iki kalın katman bulunuyor. Kitap ya da dosya gibi materyaller bu iki katmanın arasında bulundurulabilir. Ayrıca bu kısımlara masayı büyütmek adına levhalar da yerleştirebilirsiniz.

Çekmeli Duvar Çalışma Masası

cekmeli-duvar-calisma-masasi

cekmeli-duvar-calisma-masasi-4

cekmeli-duvar-calisma-masasi-3

Bu küçük, akıllı çalışma masası Glenn Ross tarafından tasarlandı. Bu masa küçük bir boş alanın bulunduğu herhangi bir yere monte edilebilir. Kullanılmadığı zaman, çalışma masasını basitçe kapatabilir ve küçük bir parça haline getirebilirsiniz. Ayrıca bu masa içerisinde bölümlere ve çekmecelere de sahip, küçük evler için mükemmel bir çalışma masası seçeneği.

Duvar Çalışma Masası

duvar-calisma-masasi

duvar-calisma-masasi-1

duvar-calisma-masasi-2

duvar-calisma-masasi-3

Bir diğer küçük ve yerden tasarruf etmenizi sağlayacak çalışma masası tasarımı ise Studio Unieke tarafından yaratıldı. Minimalist bir tasarımı var ve ismi S01. Kapatıldığı zaman bu masa pratik bir depo alanına dönüşüyor. Açıldığında ise size bir çalışma alanı oluşturuyor. Kablolar için bir güçlendiriciye sahip ve çelik kaplamalı bir malzemeden yapıldı.

Sihirli Çok Fonksiyonlu Çalışma Masası

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi-1

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi-2

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi-3

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi-4

sihirli-cok-fonksiyonlu-calisma-masasi-5

Basit, düz bir masa gibi görünen bu tasarım aslında birçok sırrı saklayabilen çok fonksiyonlu bir masa. Adretcient Design Studio tarafından tasarlandı. Bu masa üzerindeki materyalleri tutabilecek birçok küçük deliğe sahip, bu da demek oluyor ki üzerindeki materyaller farklı kombinasyonlar ile birçok şekilde kullanılabilir. İsterseniz bütün alanı kapatıp büyük bir masa yaratabilir ya da panellerden bazılarını kaldırıp, kutular ekleyebilirsiniz.

Kant Bureau

kant-bureau-calisma-masasi

kant-bureau-calisma-masasi-1

kant-bureau-calisma-masasi-2

Oldukça basit ve çok da pratik bir tasarım, bu minimalist çalışma masası arka tarafında kitaplarınızı, dosyalarınızı ya da küçük objelerinizi depolayabileceğiniz bir alan barındırırken ön kısmında çalışmanız için boş bir alan yaratıyor. Oldukça basit bir fikir. Her şeyi yolunuzdan çekin ve bu sayede rahatsız edilmeden çalışmaya devam edin.

Çalışma Alanı ve Yatak

calisma-alani-ve-yatak

calisma-alani-ve-yatak-1

calisma-alani-ve-yatak-2

Ara vermeden ya da uyumadan çok fazla çalışmak konsantre olamayacağınız yani üretici kalamayacağınız anlamına gelir bu yüzden belirli aralıklarla kendinizi dinlendirmeniz gerekecektir. Bu tasarım Çalışma Yatağı olarak adlandırıldı, isminden de anlayabileceğiniz gibi bu tasarım size çalışırken gerekli durumlarda kestirme fırsatı sunuyor. Tabi ki bu tarz bir çalışma masası küçük evler için de oldukça kullanışlı olacaktır, yani aynı kısma gerçek bir yatak ekleyerek iyi bir gece uykusu da çekebilirsiniz. Masadaki bir düğmeye basarak değişimi sağlayabilirsiniz, bu tasarımın ucunda bir komodin bile mevcut.

Tambour

tambour-calisma-masasi

tambour-calisma-masasi-1

tambour-calisma-masasi-2

tambour-calisma-masasi-3

Tambour Masası Michael Bambino tarafından tasarlandı ve oldukça normal bir masaya benziyor fakat aslında o oldukça pratik bir çalışma masası ve aynı zamanda bir bilgisayar masarı. Masanın üst kısmı çevirilebiliyor ve diğer tarafında USB bağlantıları için, depolama için alanları bulunuyor, hatta bir prizi bile mevcut. Bu zeki tasarım kabloları gizlemenizi kolaylaştırıyor.

Konsept

konsept-calisma-masasi

konsept-calisma-masasi-1

konsept-calisma-masasi-2

konsept-calisma-masasi-3

konsept-calisma-masasi-4

Francois Dransart tarafından tasarlanan bu çalışma masasında modüler bir yapı ve özelliğe sahip, çıkarılıp takılabilen birçok kutu mevcut. Masanın yüzeyi ve bacakları aynı kalırken kalan bütün parçalar değişik şekillerde kullanılabilmek adına tasarlandı. Bu masa çalışmalarınız arasında geçiş yapabilmeniz için de oldukça kullanışlı bir çalışma masası. Ayrıca masanın konfigürasyonunu çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Kitaplıklar, Sandalye ve Masa

sandalye-ve-calisma-masasi

sandalye-ve-calisma-masasi-1

sandalye-ve-calisma-masasi-2

Pi Çalışma İstasonu, Joe Manus tarafından tasarlandı. Bu tasarım küçük alanlar için oldukça ideal, çok fonksiyonlu bir mobilya. Hem bir masa olarak kullanılabiliyor, hem kitaplık olarak hem de sandalye olarak. Ayrıca kitaplık kısmını kaldırırsak, bu çalışma masası bir yemek masası haline de gelebiliyor.

Dağınıklığı Yok Eden Çalışma Masası

daginikligi-yok-eden-calisma-masasi

daginikligi-yok-eden-calisma-masasi-1

daginikligi-yok-eden-calisma-masasi-2

Bazen çalışma masanızın üzeri çok dağılır ve toparlamaya başlamak bile istemezsiniz. Bütün bu dağınıklığı bir anda toplayabilmeyi ve etrafı tertemiz yapabilmeyi dilersiniz. Bu masa sayesinde, bunu gerçekten yapabilirsiniz. Masanın orta kısmı açılabilir şekilde tasarlandı ve bu bölümde her çeşit malzemenizi saklayabileceğiniz bir cep mevcut. Ayrıca masanın yüzeyi yemek masası ya da eğlence alanı olarak da kullanılabilir.

Benim Yazı Masam

Benim Yazı Masam

benim-calisma-masam

benim-calisma-masam-1

benim-calisma-masam-2

benim-calisma-masam-3

Benim Yazı Masam ise bir diğer zeki tasarım. Bu tasarım etc. etc. Studio tarafından tasarlandı. Oldukça basit ama bir o kadar da pratik bir tasarıma sahip. Bu çalışma masası size aletlerinizi, kitaplarınızı ya da diğer materyallerinizi düşmeleri korkusunu yaşamadan, kendinize bir çalışma alanı oluşturabilmek adına itme şansı veriyor. Hepsini depo alanlarına doğru itin. Ayrıca bu çalışma masası dizüstü bilgisayarınızı saklayabileceğiniz kadar büyük iki çekmeceye de sahip.

Gizli Çekmece

gizli-cekmeceli-calisma-masasi

gizli-cekmeceli-calisma-masasi-1

gizli-cekmeceli-calisma-masasi-2

gizli-cekmeceli-calisma-masasi-3

Bazı durumlarda mutfak sosyal bir alan olarak kullanılıyor bu yüzden orada bir masa bulunması ya da üzerine dizüstü bilgisayarınızı yerleştirebileceğiniz bir alan bulunması pek mantıksız değil. Bu mobilya özellikle bu durumlar için tasarlandı. Bu çalışma istasyonu prizlerinizi saklayabilmeniz için tasarlandı ayrıca birçok gizli rafa ve depo alanına da sahip.

Karalama Çalışma Masası

karalama-calisma-masasi

karalama-calisma-masasi-1

karalama-calisma-masasi-2

Bu çalışma masası Miguel Maestre tarafından tasarlandı ve oldukça ilginç bir fikir içeriyor. Bu çalışma masası kocaman bir not defteri aslında. Masada üzerine yazı yazabileceğiniz, notlar alabileceğiniz, çizim yapabileceğiniz büyük bir kağıt alan mevcut ve bir kağıt parçası ile işiniz bittiğini bir kenara atabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Çocukların bu tarz bir masaya çok büyük ilgi duyacağı şüphesiz.

İnce Çalışma Masası

ince-calisma-masasi

ince-calisma-masasi-1

ince-calisma-masasi-2

Bu gördüğünüz tasarım size çok büyük yer tasarrufu sağlayacak incecik bir masa. Hemen hemen her yere sığabilir, yatak odasında, salonda, mutfakta ya da biraz temiz hava almak adına balkonda bile kullanılabilir. Ne zaman ihtiyacınız olursa yalnızca gerekli parçayı aşağı indirin ve işte size depo alanlarına ve gerekli her şeye sahip, mükemmel, kullanışlı bir çalışma masası.

Yemek ve Çalışma Masası

yemek-ve-calisma-masasi

yemek-ve-calisma-masasi-1

yemek-ve-calisma-masasi-2

yemek-ve-calisma-masasi-3

yemek-ve-calisma-masasi-4

Bir diğer yaratıcı tasarım olan bu çalışma masası iste Agata Nowak tarafından tasarlandı. Bu çok fonksiyonlu mobilya bir kişilik küçük bir çalışma alanından altı kişilik kocaman bir yemek masasına dönüşümünü yalnızca birkaç saniyede tamamlıyor. Masaüstünün altında kocaman depo alanları mevcut. Bu çalışma masası büyütülebilir parçalara ve alçaltılabilir alanlara sahip.

Akımlı Masa

akimli-calisma-masasi

akimli-calisma-masasi-1

Akımlı Masa Marjan van Aubel tarafından tasarlanan oldukça basit bir masa/çalışma masası. Yapısına ait şarj alanları mevcut ve solar panellerden gelen akım sayesinde elektronik aletlerinize güç gönderebiliyor. Genellikle bu tarz masalar için direkt günışığı gerekir ama bu masa için bu kural geçerli değil. Bu çalışma masası güç kaynağı olarak iç mekan ışıklarını da kullanabiliyor.

Güneşin Gücü

gunes-enerjili-calisma-masasi

gunes-enerjili-calisma-masasi-1

gunes-enerjili-calisma-masasi-2

Benzer bir tasarım ise Studio Natural tarafından tasarlandı. Bu küçük masa size dışarıdan bir şeyler gerekmeden elektrikli aletinizi ışık emici paneller ile şarj etmenizi sağlıor. Bu paneller masanın yüzeyini oluşturuyor. Elektronik aletlerinizi şarj etmek için gerekli enerjiyi günışığı ve çevrelerinden aldıkları ışığı dönüştürerek elde ediyorlar.

Katlanan Masa

katlanan-calisma-masasi

katlanan-calisma-masasi-1

katlanan-calisma-masasi-2

katlanan-calisma-masasi-3

katlanan-calisma-masasi-4

katlanan-calisma-masasi-5

katlanan-calisma-masasi-6

Bu masanın afilli güneş ışığı sistemleri olmayabilir ama size tamamen başka bir konuda çok yardımcı olacak: yerden tasarruf etmede. Bu çalışma masasının katlanabilir yapısı, size onu küçük bir konsola dönüştürme şansı sunuyor. Yapısında birçok depo alanı ve yeterli bir çalışma yüzeyi mevcut. Küçük alanlar için mükemmel bir çözüm ve bu tarz bir mobilyaya sahip olduğunuzda ev-ofise ihtiyacınız bile kalmayacak.

3 Yorum

3 Comments

 1. blank

  emre berberoglu

  at

  selam bu masayı nerden temin edebilirim?

  • blank

   admin

   at

   Hangi masa acaba?

 2. blank

  Lazio

  at

  Very great post. thank you!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir