Bizimle iletişime geçin

Çocuk Odası

Canlı Temaya Sahip 15 Bebek Odası Tasarımı

blank

Birden fazla sebepten ötürü güzel bir bebek odası tasarlamak en heyecanlı tasarım projelerinden biridir. Bir yeni doğanı evinize dahil etmek heyecanla dolu birçok zaman ve yapılacak bir sürü işle birlikte gelir. Kız ya da erkek olsun, çocuğunuza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri onun için hazırlayacağınız muhteşem ve modern bir bebek odasıdır ve eğer tasarıma meraklı biriyseniz bu zevkinizi ve yeteneğinizi gösterebilmeniz için çok büyük bir fırsattır. Modern bebek odaları geniş bir tema çeşitliliği ile gelir ve parçaları tamamlayacak bir sürü dekor seçeneği mevcuttur. Bu sınırsız seçeneklerin arasından, işte günümüzde trend olan birkaç bebek odası teması.

Arka kısımda yatıştırıcı renkleri kullanırken aralara canlı renkler serpiştirin.

Arka kısımda yatıştırıcı renkleri kullanırken aralara canlı renkler serpiştirin.

Bebek odası temaları çocuğunuzun kolayca ve rahat bir şekilde uykuya dalması ve kalktığında da neşeli olabilmesi için aynı zamanda hem sakinleştirici hem de heyecan verici olması gerekir. Bugünlerde kullanılan bütün bebek odalarında önemli olan bu dengeyi sağlayabilmektir. Yeni tasarlanan yapıları gözden geçirirken bir yandan da en çok tercih edilen klasiklere göz atın-

Aslında Oldukça Eğlenceli

Peki küçük Mike Meyers’ınız için süper eğlenceli bir odaya ne dersiniz? Filminin pek hayranı olmasanız da, çocuğunuz “Şapkadaki Kedi” temasını sevebilir. “Dr. Seuss” tarafından tasarlanan bu zarif bebek odası ölçülü bir modernlikle renkleri buluşturmuş ve bu odaya temasını veren şeyler aslında aksesuarları. Aslında dekorda ufak bir değişiklikle buradaki denizci temasına kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-1

Şapkadaki Kedi’den esinlenilmiş bebek odası.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-2

Bu mükemmel bebek odasını şekillendirmek için mavi ve gri kullanılmış.

Hepsi İsim’de

Bir bebek odası tasarlarken hatırlanması gereken en önemli şeylerden biri, bu odanın çocuğunuza dikkate alınır bir zaman dilimi için yeterli olması olmalıdır. Çocuğunuzun renklere, şekillere ve detaylara dikkat etmesini sağlayacak ana duyularının gelişmesi yaklaşık dört ayı bulacaktır. Duyara iliştirilmiş ışıklı bir isim pahalı bir lüks olarak görünüyor olsa da, sonunda büyüdüklerinde bunu anlayacak ve çok sevecekler. Odanın bu özelliği, ergenlik çağlarına kadar kullanabilecekleri bir özellik olacak.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-3

Birçok hareketlilik katılmış, şık ve aydınlık bir bebek odası!

canli-bebek-odasi-tasarimlari-4

Küçük kızınızın stiline göre karar verin

Denizden Alınan İlham

Eğer dünyanın birçok yerinde, farklı kültürlerde ve yaş gruplarında kullanılan popüler bir tema varsa, bu da denizden alınan ilhamın temasıdır. Rahatlatıcı bir sahil stili ve daha renkli bir denizci görünümü, bebek odalarında resmen kucaklanan bu tema stili ve renk paletleriyle hem memnun edici hem de çok eğlenceli. Bu temanın sınırsız bir eğlendiriciliği var ve gemi dümeni, denizyıldızları, halatlar ve küreklerle çocuğunuza heyecan verici bir alan oluşturabilirsiniz.

denizden-alınan-ilham-ile-bebek-ve-çocuk-odası-tasarımları

Değişken bir stil ile kombin edilmiş denizci temalı bebek odası.

a-denizden-alınan-ilham-ile-bebek-ve-çocuk-odası-tasarımları

Erkek çocuklar için sahil stilinde bir bebek odası.

Ortaçağ’ın Modern Dokunuşu!

İyi bir tasarım söz konusu olduğunda hiçbir zaman erken başlamış sayılmazsınız. Belki de küçük oğlunuzun ya da kızınızın ihtiyacı olan ortaçağdan alınan bir ilhamdır! Bu zarif bebek odası koyu renklerle kombin edilmiş, eğlenceli şekiller ve ortaçağın eskimeyen havalı parlaklığıyla süslenmiş. Odanın tamamlayan şeylerden biri de camdan gelen yeşilin, doğayla iç içe olmanın verdiği eğlenceli hava.

Ortaçağın modern dekorunun, şık şekillerin ve renklerin karışımıyla oluşturulmuş bir bebek odası.

Ortaçağın modern dekorunun, şık şekillerin ve renklerin karışımıyla oluşturulmuş bir bebek odası.

Kumaş ve Entelektüellik

Bebek odalarının basit, entelektüel ve çok yönlü olmasını çok severiz. Yatak, odaya gerçekten çok güzel bir ekleme ve eklenen bebek karyolası gördüğünüz birçok şeyden çok daha farklı. Birçok anlamda çağdaş, duvarları kaplayan duvar kağıtları odanın çok daha kolay bir şekilde aydınlanmasını sağlıyor. Çocuğunuz büyüdükçe eşyaların kenara çekilmesiyle açılan alana, onun da seçimiyle bir dolap yerleştirilebilir.

Bu çağdaş bebek odasına farklı bir boyut ekleyen şeylerden biri de kullanılan kumaş.

Bu çağdaş bebek odasına farklı bir boyut ekleyen şeylerden biri de kullanılan kumaş.

Burada Bir Orman Var!

Denizci temalı bebek odaları gibi, safariden ilham alınmış bebek odaları da oldukça popüler ve modern tasarımcılar trend alanlar oluşturmak için, içlerindeki vahşiliği elit bir şekle sokuyorlar. Bu odanın “Orman Kitabı Teması” hem oldukça havalı hem de yaratıcı ve de kullanılan duvar kağıtları daha tavana varmadan bile alanı oldukça genişletiyor. Ayrıca yeşil ve beyazın mükemmel uyumu birçok bebek odasında kullanılan genel kombinasyonlardan biri.

Duvardaki hayvan figürleri ve yeşil ve mavinin uyumuyla bezenmiş sevgi dolu bir bebek odası.

Duvardaki hayvan figürleri ve yeşil ve mavinin uyumuyla bezenmiş sevgi dolu bir bebek odası.

Pembenin Şirinliği

Doğacak kızınız için bir bebek odası mı planlıyorsunuz? Küçük kızlar için bebek odası tasarlamak söz konusu olduğunda kullanılan renkler listesinin başında pembe geliyor ve bu şık oda size bu rengi kullanmak için birçok fikir verebilir. Bu zikzaklı halı ve metal renkte şekillerle bezenmiş duvarlar ve hatta pembe tavan ve koyu zemin de göz alıcı görüntüyü tamamlıyor. Küçük yıldızınız için göz kamaştırıcı bir oda!

Küçük yıldızınızı pembe ile şımartın!

Küçük yıldızınızı pembe ile şımartın!

Küçük Bir Doğa-Sever

Duvara işlenmiş ağaçlar, dallar ve renkli detaylar odaya hem bir olgunluk hem de bir aydınlık katıyor. Doğa merkezli bebek odası tasarımları da size seçebileceğiniz geniş bir renk paleti sunuyor. Arka planı olabildiğince sakin ve rahat tutarak, bu bebek odalarındaki dekorun parlamasını sağlayabilirsiniz.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-7

Yatıştırıcı ve eğlendirici renklerle tasarlanmış bir bebek odası.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-8

Modern bir bebek odası için sakin renk seçenekleri

Küçük ve Stil Sahibi

Akıllı planlama ve doğru renklerin kullanımı ile küçücük odalar bir mükemmel bebek odalarına dönüştürülebilirler. Bu tarz odalarda renksel karmaşayı azaltmak için en fazla üç renk kullanın ve arka planda her zaman soluk renkleri tercih edin. Bir bebek karyolası, yanına yerleştirilmiş küçük sandalyeler ve küçük bir masa genellikle yeterli olacak bir çözümdür. Birçok doğal ışık ve havalı aksesuarlar ise pastanın üzerindeki süslemeler!

canli-bebek-odasi-tasarimlari-9

Modern bir ev için küçük bir bebek odası tasarımı.

canli-bebek-odasi-tasarimlari-10

Ağır şekillerden uzak durarak küçük odanızı daha güzel bir bebek odasına dönüştürebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir