Bizimle iletişime geçin

Çocuk Odası

Çocuğunuzun Odasının Tasarımını Değiştirin

blank

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri

Bir çocuğunuzun odasını dekore ederken stil konusunda kendinizi çok zorlamanız gerekmez. Aslında, bu tasarım size yeni ve heyecan verici tasarım seçeneklerini sunar, küçük odalar için bile. Bu, istediğiniz kadar büyülü, cesur ve maceraperest olmak için harika bir bahanedir. Kız çocuğunuz için, erkek çocuğunuz ya da bebek odanız için olup olmaması fark etmez, size mobilyadan aksesuarlara ve duvar kağıtlara kadar ilham alabileceğiniz birçok tasarım fikri toparladık.

Unutmayın ki çocuğunuzun kız ya da erkek olması fark etmeksizin, onun oyuncakları, kitapları ve el işleri için oluştura bildiğiniz kadar depo alanı oluşturmalısınız. Eğer bir odayı paylaşan iki çocuğunuz varsa, bu odada ranza kullanarak alanı genişletmeniz daha mantıklı olacaktır.

Eğer çocuklarınız bir odayı paylaşacaksa, onlar için kendi alanlarını oluşturmanız da iyi olacaktır. Bunun için oda bölmek için kullanılan perdeleri ya da bir kitaplığı kullanabilirsiniz. Kitaplık yalnızca onların kendi alanlarına sahip olmalarına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kitaplara ilgi duymalarını da sağlar. Ayrıca bu tarz bir kitaplık sayesinde hem çocuğunuzun kendine özel bir alanı olmuş olur, hem de kendi alanını toparlama sorumluluğunu ona vererek sorumluluk duygusunu aşılamış olursunuz.

Çocuklarınızın eşyalarının düzenli olmasını istiyorsanız, eşyalarınızı onların boyuna göre ayarlamalısınız. Dolaplar, bençler ve askılıklar çok yüksek olmamalı ki çocuğunuz kolayca erişebilsin.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-1

Çocuklarınızın bir sanat alanına sahip olmaları için duvarlarınızdan birinin alt kısmını kara tahta boyasıyla boyayabilirsiniz. Kara tahta boyasını istediğiniz renkte kullanabilirsiniz. İsterseniz bu tarz bir boyayı sandalyelerin arka kısımları gibi alanlarda da kullanabilirsiniz.

Taşınabilir duvarlar bugünlerde oldukça uygun bir fiyata sahip ve seçenekleri ve stilleri gün geçtikçe çeşitleniyor. Bu tarz bir duvarı çocuğunuzun odasına yerleştirin ve buna geçici duvar dövmesi adını verin, bu sayede çocuklarınız odalarını istedikleri gibi dekore edebilirler ve siz de sonrasında düzenlemek zorunda kalmazsınız.

Çocuğunuzun odasında birkaç çeşit ışıklandırma olmasını sağlayın. Genel bir aydınlatma elbette önemlidir ama okuma lambası da en az onun kadar önemlidir. Ayrıca bu tarz küçük bir ışıklandırmayla geceleri tuvalete gitmelerine yardımcı da olmuş olacaksınız.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-2

Odayı uygun renklerde halı ve perdelerle süsleyin. Çocuk odalarında perde oldukça önemli bir dekor materyalidir. Çünkü odanın temasına perdelerin de katılması gerekir. Çocuğunuzun tercihlerini ve isteklerini göz önünde bulundurarak kendi yaratıcılığınıza göre istediğiniz bir tema, doku ya da renk tercih edebilirsiniz. Perdeleri isterseniz çizgi karakterli, balerinli, arabalı, alfabeli ya da birçok farklı çeşitte tercih edebilirsiniz. Ayrıca güvenli ve aynı zamanda çocukların hoşuna gidecek noktalı, çizgili ya da yıldızlı desenler de tercih edebilirsiniz.

Çocuklar bir şeyler biriktirmeyi çok severler ve harika birer koleksiyoncudurlar, bu yüzden biriktirmeyi kolaylaştırın. Resimler ve kartlar her zaman bir mantar panoya sıkıştırılmak zorunda değil. Onları perdenizden sarkan bir ipe ya da duvara asılmış bir ipe asmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuza yaratıcılığını gösterme fırsatını da sunmuş olursunuz.

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-3

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-4

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-5

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

cocuk-odasi-dekorasyon-fikirleri-6

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir