Bizimle iletişime geçin

Çocuk Odası

Çocuk Odaları İçin 10 Dekorasyon Fikri

blank

Tasarımcı Dan Vickery çocuk odalarında yaratıcı, eğlenceli bir hava yaratmak için kullandığı tasarım ipuçlarını paylaşıyor.

benzersiz-cocuk-odası-7

Bu eğlenceli ve havalı pembe ve siyah yatak odası, siyah ve beyaz noktaları olan lambalar, yataklar kullanmış ve yeşil-pembe çizgiler ile kaplanmış duvarlar ile odaya karakteristik bir hava vermiş.

1-Çocuklarınızın düzenli kalmasına yardımcı olmak için materyalleri onların uzunluğuna uygun seçin. Dolaplar, masalar ve askılar, eğer çocukların kullanabileceği yükseklikte olursa çok daha eğlenceli bir hal alırlar.

2-Çocuklarınıza tebeşirle yazı yazabilecekleri ve resim çizebilecekleri bir alan oluşturmak için odaya bir yazı tahtası ekleyin.

3-Birçok elişi ve hobi mağazası karanlıkta parlayan boyalar satıyor. Çocuğunuzun tavanına yıldızlar ve ay çizmeyi deneyin ya da duvarları şehir çizimleriyle donatın. Bu, çocuğunuzun geceleri ışığın kapanması konusunda heyecanlanmasını sağlar.

4-Taşınabilir duvarlar bugünlerde tercih oranı yükselen bir materyal olmaya başladı ve oldukça da şık bir tasarım. Bu duvarları geçici duvar dövmesi olarak adlandıracağınız bir şekilde dekore edin ve çocuğunuzun odasını istediği şekilde düzenlemesine izin verin, tabi sonradan düzeltmek zorunda olmadığınızı da aklınızdan çıkarmayın.

5-Çocuklar koleksiyoncudur, bu yüzden bir şeyleri toplamayı daha kolay hale getirin. Resimler ve kartlar her zaman dolaplara sıkıştırılmak zorunda değildir. Bunları bir çizgi üzerinde pencerenin önüne asmayı deneyin ya da duvarda oluşturacağınız bir çizgi ile etkileşimli bir köşeye dönüştürün.

6-Bütün çocuklar alanlarını göstermek ister. Çinko kaplama metaller oldukça ucuz ve birçok dükkanda levha halinde bulabileceğiniz bir malzeme. Bu levhayı duvara monteleyin ve anında mıknatıslı bir alana sahip olun.

7-Bölgenizdeki dükkanları kontrol edin ve bir mantar pano edinin. İstediğiniz şekilde kesebilir ve duvarda bir pin-up alanı oluşturmak için kullanabilirsiniz.

8-Geleneksel bir boy cetveli kullanmak yerinde odanın etrafını çizmeyi deneyin. Her ay, zararsız, su bazlı boyalar ile çocuğunuzun parmak izini bu çizginin üzerine koymasını sağlayın ve ne kadar hızlı büyüdüğünü birlikte görün.

9-Çocuğunuzun odasında birden fazla çeşitte ışık bulundurun. Genel bir ışıklandırma oldukça önemlidir fakat okuma ışığını da unutmamak gerekir. Hatta bu ışık çocuğunuza gece lavabonun yolunu bulmak konusunda da yardımcı olacaktır.

10-Bir dolabı ya da komodini boyuyorsanız, çocuğunuzun da buna yardımcı olmasını isteyin. Ayrıca puantiyeli bir tasarım için çocuğunuzun kendi imzasını ya da parmak izlerini kullanmasına da izin verin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir