Bizimle iletişime geçin

Çocuk Odası

Çocuklar İçin Popüler Çalışma Masası Tasarımları

blank

Bir çocuğun odasında çalışma masası bulundurmak için doğru zamanı nasıl belirlenir? Çocuklar ortalıkta dolaşmaya ve kendi kendilerine oyun oynamaya başladıklarında, bir çalışma masası yararlı hale gelmeye başlar. Küçük oldukları süre zarfında oyuncaklarla oynayıp, boyama kitaplarını boyayabilirler, büyüdüklerindeyse kendi el işlerini vs yapmaya başlarlar ve ödev yapmaya alışırlar. Sonuç olarak, çocuğunuz için çalışma masası tasarımlarına göz atmak için hiçbir zaman erken değildir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari

Duvara monte edilen bir masa, çocuk odası için oldukça sevimli bir seçenek olacaktır. Yerde herhangi bir alan kaplamadığından, oyun oynayacak alanları da kısıtlanmamış olacaktır.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-1

Alandan tasarruf etmek için kullanılabilecek çalışma masası tasarımlarından biri de bu. Birçok çekmece ve raf bulundurmak yerine oldukça küçük ve basit. Masanın üst kısmı kaldırılabiliyor ve bu alana kalemler, defterler, kitaplar vs. depolanabiliyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-2

Peki bu minimalist ikili hakkında ne düşünüyorsunuz? Çalışma masası ve benç aynı tasarıma ve farklı boyutlara sahipler. Benç tamamen masanın altına girebiliyor ve ikisi de kitaplar, kağıtlar ve diğer küçük materyaller için depo alanları bulunduruyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-3

Ya da çalışma masası rafa benzer bir yapıya sahip, duvara monte edilebilen bir yüzey olabilir. Bu çalışma masası iki çocuk için yeterli alana sahip ve üst kısımdaki raf malzemeleri bulundurmak için alan oluşturuyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-4

Bu çalışma masası ise daha çok kırsal bir havaya sahip. Eskiden okullarda kullanılan sıralara benziyor ve bir benç ve masa bulunduruyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-5

Bu masanın tasarımı da bir üstteki çalışma masasına benziyor fakat birkaç küçük farka sahip. Oturma kısmında yaslanmak için bir alan mevcut ve görüntü duvara montelenen bir kitaplıkla tamamlanmış.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-6

Ayrıca basit bir masa da çocuklar için oldukça sevimli bir çalışma masası olabilir. Masayı odanın köşesine yerleştirebilir, yanına iki adet sıradan sandalye ekleyebilirsiniz. Duvarları ise çocuğunuzun resimleri ve çizimleriyle süsleyebilirsiniz.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-7

Bu gri masanın kırsal bir havası var fakat modern bir ortamda da oldukça güzel görünebilir. Depolama için bir adet rafa ve yan cebe sahip, ayrıca taburesinin de gizli depo alanları mevcut.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-8

Küçük bir masa ya da duvara monte edilen bir yüzey de, parlak renklerle kaplanarak bir çocuk masasına çevrilebilir. Bu çiçekli çalışma masası ayrıca malzemeleriniz için raflara da sahip ve yan kısımdaki bölüm de çeşitli eşyalarınızı asmak için işinize yarayabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-9

Bu küçük, sevimli çalışma masası da minyatür bir bence benziyor. Duvara monte edilen, raf benzeribir çalışma masası ve alanınızı daraltmamak konusunda da oldukça başarılı bir tasarım. Ayrıca tasarımı da gerçekten ilginç bir görünüme sahip.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-10

Ayrıca birçok depo alanına, küçük çekmecelere ve üst kısımda da bir rafa sahip olan bu harika, sarı renkli masa da duvara monte ediliyor ve görünüşü gerçekten göz alıcı.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-11

Büyük, küp şeklinde bir tahta ya da kutu raf da çalışma masası olarak iş görecektir. Duvara monte edilebilir ve özel bir alana dönüştürülebilir. Alt kısımda kullanacağınız daha küçük bir küp de depo için kullanılabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-12

Eğer çalışma masasının birden fazla çocuk için el işi alanı olarak da görev yapmasını istiyorsanız, bu tarz bir masa kullanabilirsiniz. Köşelerinde malzemelerin düşmesini engelleyecek çıkıntılara sahip olan, uzun bir masa.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-13

Eğer masanız basit ve küçükse, çekmecelere sahip ufak bir dolap ile depo alanları oluşturabilirsiniz. Kalemler ve boya kalemleri de askılar ile duvara tutturulmuş kapların içine yerleştirilebilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-14

Eğer çalışma masası iki kişi tarafından kullanılacaksa, orta kısım çekmecelere ayrılıp, iki farklı çalışma alanı oluşturulabilir. Bu sayede hem masa eşit olarak ikiye ayrılmış olur, hem de gerektiğinde bütün olarak kullanılabilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-15

Bu küçük, sevimli masa bir köşe için harika. Sandalye masaya bağlanmış ve tek bir ünite oluşturmuş. Çocukların kullanımı için gerçekten harika bir çalışma masası fikri.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-16

Çalışma masası, büyük bir duvar ünitesinin parçası da olabilir. Örneğin normalde raflara, çekmecelere ve farklı depo alanlarına sahip bir tasarımın yanına eklenebilir.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-17

Bu tasarım da gerekli olmadığı zamanlarda çalışma masasının gizlenmesi için oldukça iyi bir yol. Bir dolabın içinde çalışma masası bulundurmak gibi. Üst kısımlardaki raflar sayesinde çok fazla depo alanına sahip oluyorsunuz ve sandalyelerde masanın altına sığabiliyor.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-18

Ya da bunların yerine çalışma masasını kendiniz yapmayı tercih edebilirsiniz. Metal borular ve tahta bir üst kısım kullanabilirsiniz. İstediğiniz renge boyayıp, duvara monte edebilirsiniz. İsterseniz üst kısmına da bir raf ekleyebilirsiniz.

cocuklar-icin-populer-calisma-masasi-tasarimlari-19

Ya da eski bir beşiği, çocuklarınız için yeni bir çalışma masasına çevirin. Artık bir beşiğe ihtiyaçları olmadığında, yeni bir şekilde kullanabilirsiniz. Düz olan kısmı kara tahta boyasıyla boyayın ve rahatlığını artırın.

1 Yorum

1 Yorum

  1. blank

    Ays

    at

    En usttekı masayı nerde bulabiliriz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir