Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

DIY Dokuma Sepet Avizesi

blank

Bir metni gözden geçirdikten sonra bütün sayfayı ters çevirip metindeki belirsiz ve önemsiz görülen kısımlara da dikkat edebileceğinizi söylerler. Beyniniz bir şeyi farklı bir açıdan okumaya çalışırsa daha fazla detayı fark edecek ve üzerinden geçmek yerine kağıtta yazılı olanlara dikkatli bir şekilde odaklanacaktır. Söz konusu evinizi dekore etmek için yaratıcı fikirler üretmek olduğunda da aynı şekilde baş aşağı duran itemler işinize yarayabilir.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Bir materyale başka bir perspektif verildiğinde onu tamamen farklı bir açıdan görür ve en küçük detaylarını dahi farketmeye başlarız. Bu kullanılmayan eski çöp sepetini ters çevirdiğiniz zaman, her zaman kullanılan günlük bir obje olmaktan çıkıp, sıradışı ve güzel bir tasarım haline geliyor.

Materyaller:

  • -Dokuma Çöp Sepeti
  • -Basit bir abajur çerçevesi
  • -Makas

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Yapılışı:

1-Sepetin alt kısmında küçük kare bir delik oluşturun. Bu deliğin tam ortada bulunması gerekiyor ve ışığın duyunun geçebileceği kadar da büyük olmalı.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

2-Benim dokuma sepetimin tam ortasından metal çubuklar geçiyordu ben de bu yüzden ışığın geçebileceği büyüklükteki deliği onun etrafından kestim.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

3-Bu deliğin abajur çerçevesinin onu tutabileceği kadar da küçük olması gerekiyor, buna da dikkat etmelisiniz.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

4-Işığın kapalı olduğundan emin olun, ampülü çıkarın ve duyun alt kısmını da sökün.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

5-Duyu sepetinizde açtığınız deliğin içerisinden geçirin.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

6-Duyu abajur çerçevesinin büyük ve küçük deliklerinin içerisinden geçirin ve duyun alt tarafını, tekrar ampulünüzü yerleştirebilmek için geri takın.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

7-Sepetinizi duyun etrafına yerleştirdikten sonra bir denge oluşturun ve ardından ampulü tekrar geri takın.

DIY Dokuma Sepet Avizesi

Bu sepetin çapı oldukça küçük olduğundan sepetin içinden çıkan küçük açılı ışık oldukça güzel bir atmosfer oluşturuyor. Eğer siz alanın daha fazla ışık almasını istiyorsanız daha büyük açılı bir sepet tercih edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir