Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Doğal Ahşap Şıklığı ile Tasarlanan Masa Modelleri

23.01.2017
6.838
Doğal Ahşap Şıklığı ile Tasarlanan Masa Modelleri

Ahşap malzemesi hayatımızın her alanında kullanılsa da, en çok mobilyalara yakışıyor olması bir gerçektir. Ahşap malzemesini işlemekten öte, artık doğal hali ile kullanılması ve özellikle masa şeklinde tasarlanması çok tercih ediliyor. Doğal ahşap masa modelleri için sunulan bu örneklerden yola çıkarak, herkes hazır ürünleri inceleyebilir ya da özel olarak yaptırabilir. Yemek odaları, bahçeler, salon ve mutfaklar için kullanılabilecek ideal ürünlerdir. Aynı şekilde iş yerleri için toplantı masası olarak da kullanılabilir. Birçok restoran ve cafe gibi mekanlar da, ortak masalarda doğal ahşap ile üretilen tasarımları tercih ediyor.

Doğal ahşap masa modelleri hemen hemen her tarz mekana uyum sağlar. Ayrıca doğal ahşap, kullanıldığı alanlara çok daha şık ve modern bir görünüm kazandırmakta, maliyet açısından da daha ekonomik bir uygulama sağlamaktadır. Doğal ahşap şıklığından faydalanılarak tasarlanan masalar, organik formları sayesinde, mekana doğallık ve dinamizm katacaktır. Artık hazır ve çok işlem görmüş mobilyalar yerine, bu şekilde doğal bırakılan ürünler trend sayılmaktadır.

1. Ofis için Kullanılabilecek Şık Bir Örnek

Doku desenlerinin dahi doğal olarak bırakıldığı bu tarz bir doğal ahşap masa, deri sandalyeler ile tamamlanarak ofis içerisinde tercih edilebilir.

2. Farklı Ayak Sistemleri ile Değiştirin

Doğal ahşap masa kullanımının bir diğer faydası da, farklı ayak tasarımları ile ürünün çok daha modern bir görünüm kazanabilmesidir.

3. Minimal Tasarımlarla Hazırlanan Bir Örnek

Doğal olarak bırakılan ahşap yüzeyi, sade bir masa ayağı ile tamamlandığında, minimalist bir ürün elde edilecektir.

4. Bahçe için Uygun Bir Model

Kalabalık sofralar için uygun ve bahçede oldukça şık duracak bir masa örneği. Masa ayağı ile aynı malzemeden üretilen sandalyeler seçilebilir.

5. Ahşap Dokusunun Özgün Desenleri

Ahşap üzerindeki doğal desenler sadece düz yüzey elde edilmesi için zımpara uygulaması ile bitirildiğinde çok şık duracaktır.

6. Masa ve Oturma Elemanı ile Takım Oluşturma

Ahşap masa ile uyumlu durması açısından oturma elemanını da aynı şekilde tasarlayarak takım oluşturmak mümkün.

7. Çapraz Masa Ayakları

En klasik modellerden birisi olsa da, her mekana uyum sağlayacak oldukça şık bir model. Hem bahçe hem de salon için ideal.

8. Farklı Bir Tasarım İsteyenler İçin

Farklı tasarımlarla oluşturulan masa ayakları, en sade ahşap masaları dahi hareketlendirmek için yeterli olacaktır.

9. Modern Bir Masa Örneği Daha

Oldukça farklı bir masa ayağı tasarımı ile minimalist salonlar hareketlendirilebilir. Yemek odaları için de uygun bir ürün.

10. Ofiste Farklılık Yaratmak İsteyenlere

Klasik bir masa kullanmak yerine, doğal ahşap malzemeden üretilen modern bir masa ile, daha farklı bir ofis dekorasyonu sağlanabilir.

11. Yaratıcı Modelleri Ahşap ile Birleştirin

Yaratıcı ve özgün masa modellerine, ahşap malzeme her zaman çok yakışmaktadır. İster ev içerisinde ister ofiste kullanılabilecek şık bir örnek.

12. Çizgisel Tasarımlarla Bütünleştirin

Doğal ahşap malzemenin kütleselliğini biraz daha kırmak için, daha zarif ve çizgisel masa ayakları tercih edilebilir.

13. Farklı Bir Malzeme Kullanımı

Tamamen ahşap olarak devam eden bir yüzey yerine, deri ve bunun gibi birçok farklı malzeme ile de masa yüzeyini birleştirmek mümkün.

geri1 of 5
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image