Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Dublex Evler İçin Modern ve Kullanışlı Merdiven Modelleri

23.01.2017
31.096
Dublex Evler İçin Modern ve Kullanışlı Merdiven Modelleri

Dublex evler içerisinde katların birbirine uyumlu bir şekilde bağlanmasını sağlayacak olan merdivenler, sadece sirkülasyonu çözmekle kalmaz, mekana hareketlilik kazandırır. Ayrıca merdiven alanı doğru ve tasarımına uygun şekilde kullanılırsa, daha verimli bir alan haline dahi dönüştürülebilir. Merdivenin artık sadece kat çıkmaya yarayan bir donatı olarak kalmasının dışında, depolama alanı olarak kullanılabilmesi ve mekana daha modern bir görünüm kazandırılabilmesi değerlendirilmelidir. Bu örnekler üzerinden geliştirmeler ve farklılıklar sağlanarak her mekana uyumlu hale gelmesi de gerçekleştirilebilir.

Dublex ev içi merdiven modelleri ile artık tüm merdivenler çok daha modern ve işlevsel hale gelecek. Küçük dokunuşlarla bile merdivenleri tamamen yenilemek ve değiştirmek mümkün olacaktır. Merdiven alanını değerlendirme fikrinin yanında, duvarlar ile tamamen kapatmak yerine açık bırakarak da daha ferah mekanlar yaratabilirsiniz. Özellikle küçük olan dublex evlerde bu tarz tasarımlar ve sahanlığın kullanılması gibi fikirler uygulanmaktadır. Merdivenin yer aldığı alanda ne ihtiyacı yaşanıyorsa, merdiven boşluğu ona göre tasarlanmalıdır. Bu bir mutfak dolabı, antre alanı ya da salon için tasarlanacak şık bir raf ürünü olabilir.

1. Kitaplık Olarak Kullanabilirsiniz

Merdivenlerin alt bölümünü kitaplık olarak tasarlamak ve sadece raf eklemesi ile bunu oluşturmak hem çok modern hem de çok pratik bir tercihtir.

2. Merdiven Altı Ayakkabılık Tasarımı

Eğer antreye yakın bir merdiven kullanımı sağlanabilirse, ayakkabılık olarak kullanılabilecek çekmeceler tasarlanabilir.

3. Kiler İhtiyacını Karşılamak

Gıdaların depolanabileceği bir kiler tasarımını merdiven altında çözmeye ne dersiniz? Özellikle mutfağa da yakın olursa, çok rahat bir kullanım gerçekleşecektir.

4. Tüm Boşlukları Değerlendirin

Merdiven altındaki alanda ne kadar boşluk varsa, maksimum seviyede ne kadar çekmece sığdırılacağı hesaplanabilir ve alan tamamen kullanıma dahil edilebilir.

geri1 of 10
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image