Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Düğmeler ile Yaratıcı Fikirler

19.01.2016
4.093
Düğmeler ile Yaratıcı Fikirler

Dikiş kutunuzda bulunan renkli ve farklı boyutlardaki düğmeler ile eğlenceli şekiller, hayvan figürleri ve dekorasyon için yaratıcı aksesuarlar elde edebilirsiniz.

dugme-ile-yaratici-fikirler

Evinizin boş kalan duvarlarına renk katmak isterseniz, bir a4 kağıt üzerine düğmeler ile renkli bir gökkuşağı yapabilirsiniz. Beyaz renkli düğmeleri yapıştırdıktan sonra, ay şeklinde sıralar halinde renkli düğmeleri birleştirdikten sonra, kağıdı çerçeveleyip, mutfağınıza, oturma odanıza ya da hole asabilirsiniz. Bu renkli aksesuar, düğme ile yapabileceğiniz dekoratif eşyalar arasında yer alıyor.

dugme-ile-aksesuar-yapimi

Düğmeler ile renkli bir kuş yapmaya ne dersiniz? Dikiş kutunuzda bulunan düğmeleri değerlendirerek, bir duvar süsü yada çanta gibi aksesuarlarınızın üzerine yapacağınız kuş motifi ile renkli ve eğlenceli aksesuarlar yaratabilirsiniz.

dugme-ile-yaratici-fikirler

Farklı renkte düğmeler ile yapabileceğiniz dekoratif aksesuar seçeneği oldukça fazla. Tahta bir parça üzerine kurşun kalem ile yapacağınız baykuş resmini, farklı renkte düğmeler ile yapıştırarak tamamlayın. Bu tahta parçasına çakacağınız kalın bir ip ile hazırladığınız bu dekoratif aksesuarı evinizin duvarlarına asabilirsiniz.

dugme-ile-yapilacak-ilginc-fikirler

Mutfağınızın duvarında düğmeler ile yapacağınız renkli bir elma motifine ne dersiniz? Büyük bir bütçe harcamadan mutfağınızda yenilik yaratmak için dikiş kutunuzdaki düğmeleri değerlendirebilirsiniz. Bir kağıt üzerine kurşun kalem ile elma resmi çizdikten sonra, elmanın içini kırmızı renkli düğmeler ile doldurun. Düğmeleri tek tek yapıştırdıktan sonra, yaprak kısmını da yeşil renkli düğmeler ile renklendirin. Daha sonra bu kağıdı beyaz renkli bir çerçeve ile çerçeveletip, mutfağınızın en güzel köşesine asabilirsiniz.

dugme-ile-aksesuar-yapimi

Elinizde yeşil ve kahverengi düğmeler varsa, onları değerlendirerek bir ağaç motifi yapabilirsiniz. Çanta üzerine dikebilir, yastığınıza dikebilir, kağıda yapıştırabilir ya da bir tahta parçasına yapıştırabilirsiniz. Düğmeler ile yapacağınız bu ağaç motifi, evinizin dekorasyonunda değişiklik yaratmak için iyi bir seçim. Çocuk odası ya da bebek odası duvarlarını, düğmeler ile yapabileceğiniz bu tarz yaratıcı fikirler ile değerlendirebilirsiniz.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image