Bizimle iletişime geçin

Fikirler

Evinizi Baştan Başa Değiştirecek 25 Duvar Dekorasyon Fikri

blank

Eğer sonunda duvar rengini değiştirebileceğiniz bir yere taşındıysanız yazımızı okumaya devam edin. Bazılarımız için duvarların alışılagelmiş renginden kurtulmuş olmak yeterince yenileyicidir, fakat diğerlerimiz bu konuyu daha detaylı düşünmek isteyebilir. Peki nereden başlamalı? Sevdiğiniz şeylerden ilham alarak işe başlayabilirsiniz.

Eğer bir kitap kurduysanız, örneğin, hayatınızı etkileyen bir yazarı ya da belli bir kitabı düşünebilirsiniz. Bir fotoğraf ya da özlü söz kullanabilirsiniz. Eğer çocuğunuz blokları seviyorsa, Legolarla süslediğiniz efsanevi bir duvarınız da olabilir.

Her neye karar verirseniz verin, seçtiğiniz tasarımın o an ki dekorasyonunuza uyduğundan emin olmalısınız( ya da yeni yapacağınız dekorasyona) ve tabii ki evin geri kalanına da. Yapılacak en iyi şey var olan birkaç örneğe göz atmak ve kendi fikirlerinizin bir haritasını çıkararak ikisinin de kesiştiği parçaları bulmak.

Kendiniz yapabileceğiniz 25 ilham verici örneğe göz atmak için aşağı inin.

#1– Tokyo’nun merkezindeki Disney Store’da tasarımcıların yaptığı gibi en sevdiğiniz karakteri duvarınıza resmedebilirsiniz.

blank

#2– Tuğladan bir panel kullanarak odaya doku katabilirsiniz.

blank

#3-Bitkilerle süslediğiniz bir duvar kullanarak evinizdeki havanın tazeliğini arttırabilir ve ahşap ve derinin tadına varabilirsiniz.

blank

#4-Maceracı bir çocuğunuz mu var? Çocuğunuzu bu tırmanma duvarı ile meşgul edebilirsiniz(tabii sizin gözetiminizde ve bir güvenlik minderi yardımıyla).

blank

#5-Aile mirasını geçirin.

blank

#6-Parmak izinizi kullanarak banyonuzu gerçekten kişisel bir alan haline getirebilirsiniz.

blank

#7-Ahşap bir panel ve çiçekli bir süs sayesinde sıkıcı banyonuzu şık ve kırsal bir kaçışa dönüştürün.

blank

#8– Gün içinde sade bir duvarınız olsun mu istiyorsunuz? Bu artistin yaptığı gibi odanızı ultra viyole boyalarla süsleyebilirsiniz.

blank

#9-Daha hınzır bir şeyler mi arıyorsunuz? Size en sevdiğiniz filmi hatırlatan bir şekil, basit bir fotoğraf ya da söz kullanabilirsiniz.

blank

#10-Sürekli seyahat mı ediyorsunuz? Eşyalarınızla eşlesen gri bir harita kullanarak hoş ve sevdiğiniz bir görünüm oluşturabilirsiniz.

blank

#11-Çocuklarınız bunu çok sevecek!

blank

#12-Evinizin girişini tamamen beyaz bir duvar ile parlaklaştırın. Ortaya çıkan farka inanamayacaksınız!

blank

#13-Evinizde duvar çizimleri ve tahta merdivenler kullanarak masalsı bir hava oluşturabilirsiniz, boydan boya kullanabilirsiniz.

blank

#14-Yerler yerine, dağınıklığı manyetik duvarınızda tutabilirsiniz.

blank

#15-Sıcak ışıklandırma ve ahşap duvar ile harika bir okuma alanı oluşturabilirsiniz.

blank

#16-Bir geri dönüşüm dükkanını ziyaret edip duvarınızı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kitap kurtları için harika bir seçenek. Eğer eski kitapları bu şekilde kullanmak istemiyorsanız, kendiniz de çıktı alabilirsiniz.

blank

#17-Evinizin girişini ahşaplarla kaplayabilir, eve girdiğinizde sıcak bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

blank

#18-Ev-ofisinizin duvarına Harry Potter’ın ilk sayfasını bastırarak sadakatinizi gösterebilirsiniz.

blank

#19-Odanızı paskalya satışında gibi göstermeden de pembe rengi ve çiçekleri kullanabilirsiniz. Bu mercan tonları Fransız ve  dişi bir şıklığın mükemmel bir karışımı

blank

#20-Mantar bir pano sayesinde salonunuzu çocuğunuzun galerisi haline getirebilirsiniz.

blank

#21– Küçük bebeğinize uçan büyüler kullanarak harika bir bebek odası hediye edebilirsiniz.

blank

#22Bebek odanızı dekore etmek için daha sakin bir yol mu arıyorsunuz? En sevdiğiniz ninninin notalarını duvara çizdirebilirsiniz.

blank

#23-Evinizde daha düzenli ve toplu bir görünüm oluşturmak için medya eşyalarınızı ve kablolarınızı bu şekilde gizleyebilirsiniz.

blank

#24-Çok fazla bu konulara ilgili olmayan biriyseniz bile misafir odanızı bu şekilde şık dekore edebilirsiniz. Küçük bir Disney dokunuşu herkese kendini evinde hissettirebilir.

blank

#25– Delikli tahtalar yalnıca harika görünmekle de kalmaz. Hem de sizin daha fazla alana sahip olmanızı sağlarlar, özellikle de çamaşır odası gibi birçok farklı materyali depolamanız gereken alanlarda.

blank

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir