Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Duvarlarınızı Kelebeklerle Süsleyin

blank

Birçok kişi evinin dekorasyonunu değiştirmek istemekte ancak bunun yüksek bir maliyet tutacağını düşündüğü için bu isteğinden vazgeçmektedir. Oysa yaratıcı çözümlerle fazla da bir maliyet tutmadan evinizin istediğiniz odalarını dekore edebilirsiniz. Duvarlarınızı dekore etmek için resimlerden ya da panellerden faydalanabilir ya da görsellerimizde göreceğiniz gibi kâğıttan kelebekler kullanabilirsiniz. Ortaya çıkan sonuçları gördüğünüzde emeğinize değdiğini anlayacaksınız.

Kelebek Sürüsü

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-5

Bir kelebek sürüsünün odanızdan geçtiğini görmek istemez misiniz? Doğru malzemeler ve biraz çaba ile bu görünümü sağlamanız mümkün. Kelebeklerin senkronize bir şekilde kanatlarını sallayarak dans ettiği görüntüsü yaratan bu dekorasyon özellikle çocuklarınızı çok mutlu edecektir.

Renkli Kelebekler

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-1

Duvarınızda böyle bir görüntü yaratabilmek için ihtiyacınız olan malzemeler çok basit: karton, çift taraflı renkli kâğıtlar, çift taraflı bant, makas ve kalem. Kelebeklerinizi farklı
boyutlarda ve renklerde hazırlayarak tekdüze bir görüntüden kurtulabilirsiniz. Bu görselimizdeki gibi bir şekil verebilir ya da kendi hayallerinize uygun bir biçim almalarını
sağlayabilirsiniz. Mor, leylak, mavi, sarı, yeşil ve turuncu renklerin tonlarını kullanarak hazırlayabileceğiniz bu kelebekler odanıza neşe katacak.

Kelebek Yapımı

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-2

Öncelikle beyaz karton üzerine kelebeğinizin şeklini çizmelisiniz. Farklı boyutlarda birkaç kelebek çizebilirsiniz. Daha sonra çıkarttığınız bu kalıpları makasla düzgün bir şekilde kesin.
Renkli kağıdın üzerine kalıbınızı koyup etrafından kurşun kalemle geçerek kelebek şekillerinizi oluşturabilirsiniz.

Kelebeklerin Yapımı

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-3

Renkli kâğıt üzerine çizdiğiniz kelebeklerinizi makas yardımıyla düzgün bir biçimde kestikten sonra görselimizde gördüğünüz şekilde gövdesinin kenarlarından kanatlarını yukarı doğru duracak şekilde katlayın.

Kelebekler Uçmaya Hazırlanıyor

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-4

 

Kelebeğin kanatlarını katladıktan sonra ters tarafına çift taraflı bandı yapıştırın. Tüm bu
işlemleri bütün kelebeklerinizi uygulayın ve kelebeklerinizin tamamı hazır olduktan sonra
duvarınızda nasıl durmalarını istiyorsanız o şekilde yapıştırmaya başlayın.

Kelebek Bahçesi

duvarlarinizi-kelebeklerle-susleyin-5

İrili ufaklı rengârenk kelebeklerden oluşan böyle bir dekor hem düşük maliyeti hem de güzel görüntüsü ile kalbinizi fethedecektir. Merkezden dışarı doğru açılan bir dizayn yapabileceğiniz gibi kendi hayallerinizdeki herhangi bir şekli de oluşturabilirsiniz. Kelebeklerin kanat çırpıyormuş gibi bir etki yaratabilmeleri için kanatlarını yeterli miktarda kıvırmayı ihmal etmemelisiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir