Bizimle iletişime geçin

En İyileri

En İyi Dxracer Oyuncu Koltukları – En iyi Rehber

blank

DxRacer koltukları kendi kendilerini dünyanın en iyi oyuncu koltukları ilan etmişlerdir. Eğer Twitch’e ya da Youtube Gaming kanalına girerseniz görebilirsiniz, birçok streamer farklı DxRacer oyuncu koltuklarına sahiptir. DxRacer koltuklarını diğer koltuklardan ayıran en büyük özelliklerinden biri tam spinal destek sağlamaları ve yüksek bir arkalığa sahip olmalarıdır. Koltuğun orijinal tasarım sebebi hem oyun deneyiminden yüksek seviyede haz almak hem de uzun süreler oturan koltuk sahiplerinin rahatlamalarına yardımcı olmaktır. Bunun yerine koltuklar büyük bir sansasyon yaratmış ve iş yerlerinde ya da ofislerde bile kullanılmaya başlamıştır.

DxRacer koltukların iskeleti oldukça sağlam ve yapımında kullanılan malzemeler ise gerçekten yüksek kalitede. Bu koltuklar aynı zamanda birçok farklı aksesuar ile donatılma şansına sahip olan nadir koltuklardan biri. İçerisinde seçim yapabileceğiniz onlarca ürüne sahip altı farklı koltuk serisine sahipler.

Neden Bir DXRacer Koltuk Satın Almalısınız?

 • -DXRacer size sağlıklı bir oyun deneyimi sunar ve koltuğun arkalığı omurganızı kalça kemiğinizden boynunuza kadar desteklemek için tasarlanmıştır.
 • -Koltuğun dirseklik bölümleri ayarlanabilirdir yani kullanıcı kendi zevkine göre farklı alternatifler deneyebilir. Bu, diğer oyuncu  koltuklarının ortak bir sorunudur, bir çoğunda dirseklik kısmı zayıf gelmekte ya da sağlam olmamaktadır. DXRacer kullanıcılara dirseklik kısmını kendi rahat edebilecekleri uzunlukta ayarlama fırsatı sunar bu sayede kollarınız ağrımaz ya da yorulmaz.
 • -Şu an piyasadaki en özelleştirilebilir koltuklardan biridir. Bu koltuklarda birçok farklı aksesuar seçeneği bulunmaktadır ve özelleştirme seçenekleri de kullanıcıların deneyimini en iyi hale getirmek için tasarlanmıştır.
 • -DxRacer koltuklar daha sağlam olmaları ve uzun süre kullanılabilirliklerini korumaları için çelik bir iskelet üzerine tasarlanmıştır. Koltukta kullanılan dolgu malzemesindeki yüksek kaliteli sünger sayesinde ne kadar kullanılırsa kullanılsın şeklini kaybetmetmemesi en güzel özelliklerinden biridir.
 • -Daha geniş kullanıcılar için ise farklı koltuk büyüklükleri mevcuttur. Tek tip bir toplumda yaşamadığımız için, farklı fiziksel özelliklere sahip herkesin koltuktan keyif alabilmesini sağlamak için DXRacer ellerinden geleni yapmış görünüyor.
 • -Eğer çalışırken ya da oyun oynarken geriye yaslanmak isterseniz koltukta 130 derece geriye yaslanmanızı sağlayabilecek bir ayarlama kolu da bulunuyor. En iyi yanı ise bu kol sayesinde rahat hissettiğiniz herhangi bir derecede koltuğu kilitleyebiliyor olmanız.
 • -Kullanıcılar, piyasadaki diğer koltukları denediklerinde ortaya çıkan dirsek ve eklem yorgunluklarını bu koltuklarda yaşamadıklarını fark etmişler. Bunun olmasını sağlayan ise yalnızca dirseklikte ve koltukta kullanılan dolgu malzemesi değil, aynı zamanda dirseklik ve sırt desteğinin de ayarlanabiliyor olması.

DXRacer Diğer Koltukların Sağlamadığı Bir Sağlık Avantajı Sağlıyor mu?

DXRacer yalnızca uzun süreli oturma durumlarında vücudunuzun boyun ya da alt sırt kısmı gibi önemli kısımlarına iyi şekilde destek vermekle kalmıyor aynı zamanda odaklanmanızı da farkına varılacak şekilde iyileştiriyor. Uzun süre boyunca ofis sandalyelerinde oturmak sağlıklı değildir ve bunun sonuçlarını yaşınız ilerlediği zaman kesinlikle fark etmeye başlarsınız. Omurganız oldukça sağlamdır fakat yıllar boyunca ucuz sandalyeler ile ona işkence etmenizi yalnızca belli bir süre kaldırabilir. DXRacer duruşunuzu pozitif şekilde destekler, odaklanmanızı artırır ve vücudunuzun önemli kısımlarına destek sağlar.

DXRacer Oyuncu Koltuklarının Artıları

 • -Bu koltuklar uzun süre geleneksel ofis sandalyelerinde oturduğunuzda deneyimlediğiniz yorgunluk seviyesini ciddi biçimde azaltır.Yorgunluk aynı zamanda çok geç saatlere kadar uyanık kalmanın bir sonucu da olabilir fakat oyun söz konusu olduğunda yorgunluk genellikle boynunuz, sırtınız ya da vücudunuzun diğer belirli bölgelerinde baş gösterir. Güzelce dağıtılmış sünger ve stratejik olarak yerleştirilmiş olan köpük yorgunluk seviyenizi azaltacaktır.
 • -DXRacer koltuklar birçok farklı özelleştirme seçeneği ile gelmektedir, bu sayede koltukları istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Eğer dahil edilen bir seçeneği beğenmezseniz kaldırabilir, değiştirebilir ya da ayarlayabilirsiniz. Bu özellik DXRacer koltuklarını diğerlerinden daha iyi yapan özelliklerden yalnızca bir tanesidir.
 • -DXRacer koltukları birçok farklı uzunluğa ve kiloya sahip insanları destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Daha geniş, daha uzun, ayarlanabilir boyun desteğine sahip olan birçok farklı DXRacer koltuk çeşidi mevcuttur. Eğer vücudunuza uygun olan sandalyenin görünüşünü beğenmediyseniz onu da kolaylıkla istediğinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • -DXRacer koltuklar oldukça sağlamdır ve uzun süre kullanım için üretilmiştir. Geleneksel sandalyelerin aksine, dış kısmı parçalanmaz ya da birkaç aylık kullanımın sonunda içerdiği köpük içeri göçmeye başlamaz.

DXRacer Oyuncu Koltuklarının Eksileri

 • -Bazı durumlarda koltuklar montaj gerektirebilir fakat montajlar oldukça düz şekilde planlanmışlardır ve her zaman takip etmesi kolay talimatlarla birlikte gelirler.
 • -Bu koltuklar geleneksel ofis sandalyelerinden biraz daha pahalıdır fakat bunun tek sebebi DXRacer’ın kullanışlılığının eski sıradan oyuncu koltuğunuzdan çok daha fazla olmasıdır.

Piyasadaki En İyi 10 DXRacer Koltuk

Aşağıda şu an piyasada satışta bulunan en iyi DXRacer koltuklardan birkaçını sunacağız fakat hızlı davranmalısınız çünkü DXRacer koltuklar uzun süre satışta kalmıyor, aynı zamanda stoklarında ne kadar kaldığını da bilemezsiniz. Bu koltuklar oldukça hızlı şekilde geliyor ve tükeniyor, bu yüzden eğer şansınızı kaçırırsanız tekrar stoklanmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu koltuklar kullanışlılık, destek, fiyat ve diğer özellikler göz önünde bulundurularak seçilmiştir.


DXRacer Formula Serisi DOH/FD101/NB Newedge Versiyonu

-Bu koltuk oldukça çarpıcı ve sakinleştirici bir mavi renge sahip aynı zamanda koltuğun dört farklı renk seçeneği de mevcut. Bu siyah ve mavi temalı koltuğun maksimum destek ve rahatlık için uzatılmış boyun desteği mevcut. Koltuk aynı zamanda birkaç bonusla geliyor: kafalık için ve bel için yastıklar. Bu araba yarışı serisi oynayacağınız yarış oyunlarına özellikle uyum sağlayacak ve en uygun sürücü pozisyonunda oturmanızı sağlayarak diğer oyuncular üzerinde size bir avantaj sağlayacak.

Özellikleri

 • -En yüksek verim ve konfor için ergonomik bir tasarıma sahiptir. Bunun yanında koltukla birlikte birkaç bonusa da sahip olacaksınız, daha rahat olmanız ve daha iyi destek sağlamak için koltuğun yanında kafalık ve bel için yastıklar da bulunuyor.
 • -Yapımda kullanılan malzemeler sağlam ve yüksek kalitede ağ ve PU köpüktür.
 • -Arka kısmı oldukça güzel ve esnektir ve ayarlanabilir bir tasarıma sahiptir. Omurganıza tam ve boydan boya destek verir ve normalden daha uzun bir sırt kısmı bulunmaktadır.
 • -Dirseklik kısımları bileklerinizi ve kollarınızı korumak için oldukça kullanışlı ve dayanıklı, özel yumuşak bir malzemeden üretilmiştir.
 • -Koltuğun alt kısmını ayaklık olarak kullanmayı seven kişiler için bu koltuk naylon bir ayaklık ile birlikte gelmektedir.
 • -200 pound’luk kilo kapasitesine sahiptir.

DXRacer Formula Serisi DOH/FD101/NB Newedge Versiyonu

blank

Bu koltuk gençler ve her yaştan yarış tutkunları için harika bir seçenektir. Formula yarış koltukları oldukça sağlamdır ve uzun süre kullanım için tasarlanmıştır. Eğer iri bir müşteri iseniz daha farklı bir koltuk tercih etmeniz daha iyi olabilir.


DXRacer Origin Serisi DOH/OC168/NE Yarışçı

Şu anda piyasada bulunan ve en çok yorum ve oy olan formula serisi koltuklardan biridir. Siyah ve yeşil kısımlar koltuğa ayrı bir renk ve heyecan katmaktadır. Diğer formula serisi koltukları gibi bu koltuk da oldukça uzun bir sırt kısmına sahiptir, bu sayede uzun boylu kullanıcılar da tam omurga desteğine sahip olabilirler. Bu koltuk aynı zamanda bonus olarak bel yastığı ve kafalık yastığı ile gelmektedir.

Özellikler

 • -Oyun oynarken daha etkili ve konforlu olması için ergonomik bir tasarıma sahip olarak üretilmiştir. Uzun süre koltukta oyun oynadıktan sonra yorgunluk ya da ağrı hissetmezsiniz.
 • -Kullanılan malzeme vücudunuzun nefes almasını sağlar ve oldukça rahattır. Bu koltuk oldukça güçlü bir ağ yapısına sahiptir ve maksimum konfor ve dayanıklılık için PU köpük kaplamaya sahiptir.
 • -Dirseklik kısımları medium yastıklara sahiptir bu da eklemlerinizi, dirseklerinizi ve bileklerinizi korumaya yardımcı olur.
 • -Ayaklık kısmında daha stil sahibi bir görünüş için renkli bir bar bulunmaktadır, bu sayede rahatca ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz.
 • -Oldukça güzel ve kullanışlı bir mekanizmaya sahip olması sayesinde bu koltuk istediğiniz kadar geri yaslanmanızı sağlayacaktır.

DXRacer Origin Serisi DOH/OC168/NE Yarışçı

blank

Oldukça güzel olan bu koltuk aynı zamanda DXRacer koltuklarının formula serisinden sıkça tercih edilen bir modeldir. Kullanılan materyan oldukça sağlamdır ve oldukça aktif olan, oyunları günlük hayatlarının bir parçası haline getiren oyuncular için tasarlanmıştır.


DXRacer Yarışçı Serisi DOH/RE0/NW Newedge Versiyonu

Oldukça modern ve yüksek tempolu bir sanat eseri olarak tanımlanabilecek olan bu koltuk DXRacer’ın sunduğu en gelişmiş koltuklardan bir tanesidir. Oldukça sağlam ve güçlü alüminyum temele sahip olan bu koltuğun uzun süre kullanımda da bütün özelliklerini koruyacağına güvenebilirsiniz, aşırı bağımlı oyuncular söz konusu olduğunda bile.

Özellikler

 • -Bu koltuk oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve temel kısmında dayanıklılık için alüminyum kullanılmıştır.
 • -Dirseklik kısımları oldukça yumuşak bir malzemeden üretilmiştir, omuzlarınızı ve bileklerinizi korumak için yine dirseklik kısımları ayarlanabilir özelliğe sahiptir.
 • -Yumuşak ve vücudunuzun nefes almasına yardımcı olacak bir malzemeden üretilmiş patentli bir yarış arabası koltuğudur.
 • -Normalden daha uzun bir sırt kısmına sahiptir bu sayede de oyun oynarken başınızı dinlendirmek konusunda sorun yaşamazsınız.
 • -Siyah ve beyaz, kırmızı ve siyah dahil olmak için dört farklı renk şemasına sahiptir.

DXRacer Yarışçı Serisi DOH/RE0/NW Newedge Versiyonu

blank

Bu koltuk oldukça yumuşak ve dayanıklı malzemelerden üretilmiştir ve uzun süre kullanım sonrasında içeri göçme yapmamaktadır. Bu koltuk uzun süre oyun oynayan ya da ekran karşısında vakit geçiren kişiler için harika bir koltuktur.


DXRacer OH/FD99/NR Ergonomik Oyun Koltuğu

Sonunda ofisler ve farklı mekanlar için de kullanılabilecek yüksek kaliteli bir oyuncu koltuğundayız. Bu koltukta birçok kullanışlı özellikle maksimum konfor ve maksimum rahatlama için birleştirilmiş.

Özellikler

 • -Ev ya da ofis gibi birçok farklı çevrede kullanılabilir.
 • -Oldukça yapılı ve sağlam metal bir temele sahip, bu temelde ayrıca beş tane ayaklık ve aynı zamanda yükseklik ayarları için gaz yayları bulunuyor.
 • -Oldukça konforlu köpük yastıklara sahip bir kafalığı ve bel kısmı bulunuyor.
 • -Dirseklik kısımlarında da yastıklar var ve kolayca ayarlanabilme özelliğine sahip.

DXRacer OH/FD99/NR Ergonomik Oyun Koltuğu

blank


DXRacer Yarış Serisi DOH/RE0/NO Yarışçı Kova Koltuk Newedge Versiyonu

Bu siyah ve turuncu güzellik de DXRacer’ın yarış serisinin bir başka bölümünden geliyor. DOH/RE0/NO olarak sınıflandırılmış fakat bu koltuğu bu kadar özel kılan ve “Newedge” versiyonunda bulunmasını sağlayanlar neler? Bilmeyenler için, Newedge  DXRacer koltukların eski modellerden alınan yenilenmiş ve geliştirilmiş özelliklerine sahip en yeni serisidir. Bu koltuk aynı zamanda eSports bir koltuk olarak da sınıflandırılıyor ve oyuncular için uygun olduğu kadar ofis ortamlarında da tercih ediliyor. Bu koltuk çok fazla tavsiye ve tercih ediliyor çünkü oldukça sağlam ve ekstra yastık kısımları sayesinde fazladan konfor da sağlıyor.

blank

blank

Oyunlarla çok fazla zaman geçiren kullanıcılar bu koltukla birlikte bedava olarak sahip olacakları ekstra bel ve boyun yastık kısımları sayesinde rahatça kafalarını dinlendirebilecekler. Bu koltuk hoş ve patentli bir temaya sahip olan bir araba yarışı koltuğu. Aynı zamanda koltuğun iç kısmında kullanılan ve vücudunuzun nefes almasını sağlayan PU köpük materyal sayesinde bu koltukta harika zaman geçirebilirsiniz. Koltuğun sırt kısmı özellikle ekstra uzun şekilde tasarlanmış, bu sayede bilgisayar başında ya da televizyon karşısındayken en uygun göz seviyesine sahip olmanız amaçlanmış.


DXRacer RW106/NE Yarış Serisi -Egonomik Bel Desteği İle Ofis ve Oyun Koltuğu

Bu koltuğa ilk baktığınızda dikkatinizi çeken şey nedir? Muhtemelen gözünüze ilk çarpan şey koltuğun çarpıcı yeşil rengi ve parlaklığı olacaktır. Oldukça eşsiz bir tasarım ve bu koltuğu da listemizde bulundurduğumuz için oldukça mutluyuz. Oldukça kullanışlı bir koltuk ve yalnızca şı bir tasarım değil aynı zamanda dayanıklılık, uzun süre kullanım ve konfor da sunuyor kullanıcısına. Bu koltuk oldukça konforlu bir koltuk, ilk oturduğunuzda fark edeceğiniz ilk şey muhtemelen koltuğun asıl kısmının diğer bazı DXRacer modellerinde olduğundan daha ince olduğu olacaktır. Aynı zamanda oturduğunuzda vücudunuzun şeklini daha yavaş alarak, vücudunuzun oturduğunuz rahat pozisyona uyum sağlaması için fırsat sağlıyor.

blank

blank

Bu koltuğun dayanıklılığı ve ağlı kaplaması eşsiz denebilecek derecede farklı ve aynı zamanda biz tekerleklerini de oldukça beğendik. Tekerlekleri ekstra plastik ile kaplanmış bu sayede uzun süreli baskıda ya da kullanımda kolayda eğilip bükülmeyecek ya da zarar görmeyecek. Eğer evinizde sert bir zemine sahipseniz ya da genel olarak kolayca çizilebilen zeminlerde kullanacak iseniz bu tarz tekerlekler kullanmanız daha iyi olacaktır. Bu koltuklar DXRacer tarafından tabiri caizse mikroskop altında üretilmiş, şirket bu sayede gerçekten yüksek kalite standartlarına sahip olduklarından emin olmak istemiş.


DXRacer Formula Serisi DOH/FD101/NW Newedge Versiyon Ofis Koltuğu

Muhtemelen ilk bakışınızda bu koltukta çok göze çarpan bir fark olmadığını düşüneceksiniz fakat daha yakından bakmanızı tavsiye ederiz çünkü bu koltukta siyah ve beyaz harika bir tasarımdan çok daha fazlası var. DOH/FD101/NW Newedge Versiyon Ofis Koltuğu birçok sebeple gerçekten harika bir koltuk fakat parası kadar ederi var mı? Bu soruyu cevaplamak için zamanımızı harcadık, araştırmamızı yaptık ve bu koltuğun birçok harika özelliğini keşfettik. Rahat mı? Peki ya dayanıklılık konusunda nasıl?

blank

blank

Bu koltuk DXRacer’ın en son tasarımlarından birine sahip, ki zaten Newedge genel olarak bu anlama geliyor. Bu başlığa sahip olan her şey tasarım konusunda da özellik konusunda da en son keşfedilen özellikleri taşıyor demektir. Muhtemelen fark etmiş olacaksınız ki bu koltuğun sırt kısmı diğer DXRacer koltuklardan biraz daha uzun, gerçi DXRacer koltukları genellikle uzun boyun ya da sırt kısımlarına sahipler. Koltuk oldukça dayanıklı ve kaliteli bir malzemeden üretilmiş ve oldukça sağlam bir PU köpük iç malzemeye sahip bu da, bu koltuğu şu ana kadar listemizdeki koltukların en konforlu olanlarından biri yapıyor.


DXRacer Oyuncu Koltuğu FH11/NB Siyah Mavi Formula Serisi Yarışçı Ofis ve Oyun Koltuğu

DXRacer’da görmeye alışık olduğumuz fiyatlardan daha düşük bir fiyata sahip olmasının dışında, bu koltuk aynı zamanda denediğimiz koltuklardan en konforlu olanlardan birisi ve aynı zamanda gerçekten yüksek bir kaliteye sahip. Bu koltuklarda karşılaşılan en büyük problem genellikle stokta olmamaları, yani eğer bu yazıyı okuduktan sonra bu koltuklardan almaya niyetlenirseniz tekrar tükenmemeleri için elinizi çabuk tutmanız gerektiğini de söylememiz gerekiyor.

blank

blank

Bilgisayar oyunları için tasarlanan oyuncu koltuklarının en büyük problemlerinden biri genellikle tam anlamıyla omurga ve alt sırt desteği sağlamıyor oluşları, ki bu duruşunuz için gelecekte gerçekten gerek duyacağınız bir şey. Bu koltuğun göze çarpan özelliklerinden biri de yeni tasarıma sahip alüminyum temel kısmı ki bu kısım aynı zamanda oldukça hafif bir malzemeye sahip ve oldukça güçlü ve dayanıklı da. Bu koltuk uzun süre kötü şekilde kullanmaya bile dayanabilecek şekilde tasarlanmış fakat yine de limitleri etmenizin çok da taraftarı değiliz. Düşük fiyatına rağmen bu koltuk kullanıcısına gerçekten birçok özellik sunuyor.


DXRacer Yarıştı Serisi DOH/RV118/NBW Newedge Versiyon Siyah Mavi Beyaz Yarıştı Ofis ve Oyun Koltuğu

Bu koltuk listedeki koltuklar içerisindeki favorilerimizden biri ve bunun birçok farklı sebebi var. Öncelikle koltuğun genel tasarımı gerçekten çok şık ve piyasadaki diğer oyuncu koltukları içerisinden kendisini ön plana çıkarıyor. Mavi çizgilere sahip beyaz sırt rengini ve oturma kısmındaki siyah renkle birlikte mavi detayları gerçekten çok hoş duruyor. Eğer tasarımı olmasaydı bile dirseklik kısmının özelleştirilebilir olması da dirsekliğe alışkın olmayan ya da dirseklik yüzünden ağrı çeken kişiler için oldukça büyük bir bonus. Bu koltuğu harika kılan ana özelliklerinde yalnızca tasarımı değil aynı zamanda kalın malzeme kullanılan oturma kısmı.

blank

blank

Bu koltuğa oturduğunuz zaman sanki cennette bulutların üzerinde oturuyor gibi hissedeceksiniz, biz bu koltuğu o kadar sevdik ki resmen kalkmak içimizden gelmedi. Bu koltuğun konfor seviyesini test ettiğimizde şu ana kadar denediğimiz koltukların içinde en konforlu olanlardan biriydi. Peki fiyatına bakarsak kalite ve konfor olarak ederi kadar mı ve DXRacer’ın yükselttiği standartlara yetişebilen bir koltuk mu bu? Daha fazla bilgi edinmek için özelliklerine daha derin bir göz atmanız gerekebilir ama içimizde hayal kırıklığına uğramayacağınıza dair bir his var çünkü bu koltuğun sunduğu kalite ve sağladığı konfor gerçekten göz ardı edilecek gibi değil.


SSS: Hangi DXRacer Koltuk Sizin İçin Daha Uygun?

Profesyonel oyuncular için başta gelen markalardan biri olarak DXRacer’ın şu an piyasada bulunan birçok modeli mevcut. Büyükten küçüğe, DXRacer sizin oyun hayatınıza şıklıkla devam etmenizi sağlayacak. En iyi ürünleri hakkında elimizden geldiğince bilgi verdik peki si hangisini tercih etmelisiniz?

Hangi DXRacer koltuğunun sizin için daha uygun olduğunu bulmak için öncelikle ihtiyaçlarınıza karar vermeniz gerekiyor. Bazen bu kadar fazla seçenek arasından seçim yapmak zor olabilir, bu yüzden de size karar vermenizde yardımcı olmak için en sık sorulan 10 soruyu da yazımıza ekledik.

Soru: En konforlu DXRacer koltuğu hangisi?

 • En iyisini gerçekten sona sakladık, bu yüzden DXRacer Yarış Serisi DOH/RV118/NBW Newedge Versiyon bu geniş kategori arasından sıyrılıyor. Model özellikle sağladığı ekstrem konfor ile biliniyor fiyatı için tercih edilmesi zor bir model olsa da ergonomik destek bu eksiyi kesinlikle kapatıyor. Yalnız kendi boyunuza ve kilonuza uygun olan boyutu seçmeye dikkat edin çünkü koltuk söz konusu olduğunda konfor için gerekli olan anahtar bu.

Soru: Şu an piyasada bulunan en ucuz DXRacer koltuk hangisi?

 • Ne yazık ki en ucuz koltuklar dahi 220$ civarında bir fiyata sahip(30 Haziran 2017 itibariyle). Astronomik bir rakam değil bu fakat marka haline gelmemiş, giriş seviyesindeki bir üründen daha pahalı olduğu açık. Aradaki bu fiyat farklı DXRacer’ın daha yüksek kalitede ürünler oluşturduğunun ve uzun vadede paralarının karşılığını verdiğinin bir kanıtı. Origin Serisi genel anlamda en uygun olan seri ve fiyatlar aşama aşama artıyor.

Soru: DXRacer için uygun başka alternatifler mevcut mu?

 • Sizin de takdir edeceğiniz gibi eğer DXRacer ürünlerinden memnun değilseniz birçok farklı alternatif de mevut piyasada. Ürünlerin özelliklerini ve kullanıcıların yorumlarını bulunduran ve piyasadaki birçok farklı kaliteli oyuncu koltuğundan bahsettiğimiz başka yazılarımız da mevcut, yani eğer daha fazla seçenek istiyorsanız bunlara bir göz atmak isteyebilirsiniz. DXRacer koltuklarının yapamadığı çok çok az şey var fakat tabi ki sizin için hangisinin en iyis olduğuna yine siz karar vereceksiniz.

Soru: Neden seçtiğim koltuk stokta şu an satış için uygun değil?

 • 1.Beğendiğiniz koltuğun o an için satışta olacağını garanti etmek mümkün değil. Stoklar genellikle limitli oluyor ve bu yüzden de çok çabuk tükeniyor. DXRacer yeni stokları hakkındaki bilgileri birçok farklı sosyal platform üzerinden duyuruyorlar, fakat amazon gibi sertifikalı satıcılar genellikle ciddi bir stoğa sahip oluyorlar. Eğer U.S dışnda bir yerden alışveriş yapıyorsanız amazon gibi bir platformu tercih etmeniz gerekebilir.

Soru: Koltuğun siparişini farklı bir renkte verebilir miyim?

 • Seçtiğiniz koltuğun rengini ancak ürünün yanında gösterilen renkler içerisinden seçebilirsiniz. Genel olarak DXRacer’da birçok renk mevcut fakat bazı ürünler renk konusunda diğerlerinden daha az seçeneğe sahip. Tank serisindeki Really Big koltuk yalnızca iki tane renk seçeneğine sahip, fakat OH/FH11/NCS tam olarak on bir farklı renkte gelebiliyor.

Soru: Kimler DXRacer koltuk kullanabilir?

 • DXRacer koltuklarının bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri ortaklıkları ve sponsorluklarıdır. Bu koltukların genellikle Twitch ve YouTube üzerinden kullanıldığını görebilirsiniz, ki aynı zamanda bazı turnuvalarda da yerlerini alabiliyorlar. Aynı zamanda DXRacer koltukların daha küçük kanallarda kullanıldığına da şahit olabilirsiniz, artıları ve tasarımları sebebiyle birçok kişi bu koltukları tercih edebiliyor.

Soru: Oyun dışında farklı amaçşlarla da kullanılabilirler mi?

 • Tabi ki. Aynı zamanda ofis sandalyesi olarak da fonksiyonlarını ikiye katlıyorlar, ergonomik tasarımları çalışırken geçirdiğiniz uzun saatler boyunca sizi sağlıklı ve  güvenli tutabilir. Geleneksel bir ofis dekorunda çok iyi durmadıklarını düşünebilirsiniz fakat bir teknoloji şirketinde ya da kendi ofisinizde gayet güzel görünebilirler. İş için olsun zevk için olsun, bu koltuklarla gerçekten sırtınız yere gelmez. Eğer bu şirketin 2001 de lüks araba koltukları yapmakla işe başladıklarını düşünürsek, yelpazenin bu kadar geniş olması da, şıklık ve rahatlık da pek şaşırtıcı gelmiyor.

Soru: DXRacer koltuklar ne çeşit boyutlara sahipler?

 • Vücudunuza en uygun olanını seçebilmeniz için toplamda beş farklı boyut bulunmakta. En küçüğü S en büyüğü ise XXL olan koltukların fiyatları da boyutları ile doğru orantılı. Bazı koltukların her boyutu yok fakat genellikle seçebileceğiniz geniş bir karışıma sahipler.

Soru: Seriler arasındaki fark nedir?

 • Farklı seriler, ürünlerin sundukları farklı artılara sahip. Yarışçı serisi köklerine daha yakın, Origin serisi ise daha eski ve daha popüler modellerin özelliklerine sahip. The King, Sentinel, ve Tank varyasyonları da bir sıraya sahip, sıra yükseldikçe de konfor ve destek seviyesiyle birlikte fiyat da artıyor. (Tank en tepedeki seri, Origin ise giriş seviyesi.)

Soru: DXRacer koltukları ortalama oyuncu koltuklarından daha iyi yapan nedir?

 • DXRacer ürünleri konusunda oldukça rahat ve iddialı. Buradaki kısa videoda çalışanları tarafından markalı bir koltuk tercih etmenin artılarını anlatıyor, aynı zamanda daha ucuz taklitlerde karşınıza çıkabilecek problemlerden de bahsediyor. Koltuğun malzemesi ve konfordaki fark tartışılmaz zaten ve eğer hala kararsızsanız videoya bakmak sizin için iyi olabilir.

DXRacer Hakkında Ekstra Bilgi

Koltuklar uzun ömürlü kullanım için üretilmiştir, ve bir kaza durumunda ekstra parçaların siparişini de verebiliyorsunuz, ya da uzun süre ağır kullanım sonunda yıpranan parça olursa.

Tekerlekler ve ekstra kafalıklar satın almak mümkün, aynı zamanda ekstra temel ve koltuk kısmını da alabiliyorsunuz. Yani koltuğu aldıktan sonra DXRacer ürününden vazgeçmeyeceğinizi düşünüyorlar, ki bu gerçekten iyi bir şey.

DXRacer size kurulum, dirseklik kısımların montajı, hidrolik pompalar ve eğim mekanizması hakkında birçok farklı rehber ve öğretici video sağlıyor. Her serinin ayrıca koltukla ilgili ekstra bilgi alabileceğiniz PDF dosyaları da websitesinde mevcut.

Bu endüstride gerçekten kayda değer bir isimleri var ve bunun sebebi yalnızca profesyonel oyuncular ile olan iletişimleri değil. Ergonomik konusunda uzmanlar ve bazen oturumların tahmin ettiğimizden daha uzun sürebileceğini kavramış durumdalar.

Eğer siz de sevdiğiniz oyunu bir kez daha oynamaktan kendinizi alamıyorsanız ihtiyaçlarınıza uygun bir koltuk almaya değecektir. Lüks ürünler konusunda piyasadaki geçmişleri ve yaptıkları ürünlerine yansıyor ve saygıdeğer isimlerini kazanacak kadar güven kazanmış durumdalar müşterilerinden.

Yeni bir koltuğun oyun oynayışınızı geliştireceğinin bir garantisi elbette yok, fakat daha uzun süre odaklanmanıza yardımcı olacakları da inkar edilemez bir gerçek.

Sonuç

DXRacer koltukları şu an dünyadaki en iyi oyuncu koltuklarından biri. Hafifler, dayanıklılar, uzun oyun süreleri için birçok kullanışlı özelliğe sahipler. Genel olarak normal modellerden biraz daha pahalı oldukları bir gerçek fakat aradaki farkı oturur oturmaz anlayacaksınız.

Birçok farklı tasarıma ve boyuta sahip oldukları için size en uygun olanını, ihtiyaçlarınızı en çok karşılayanını bulmakta zorlanmayacaksınız. Eğer daha uzun süre rahat edebilmek istiyorsanız, omurganızı güvende tutarken size istediğiniz o süreyi verecek bir marka.

Fakat unutmayın ki eğer sipariş vermek istiyorsanız elinizi çabuk tutmanız gerekiyor çünkü çok uzun süre stokta kalmıyorlar.

blank

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir