Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

En Kullanışlı ve Estetik Merdiven Altı Dolap Modelleri

23.01.2017
28.591
En Kullanışlı ve Estetik Merdiven Altı Dolap Modelleri

Birçok ev ve iş yeri içerisinde, depolama alanı yaratmak sorun haline gelebilmektedir. Eğer katlı bir konut ise, merdiven altının depolama alanı olarak kullanılması fikri en idealidir. Ek olarak bir yer açmadan ve yer kazancı sağlayarak kullanılabilecek olan merdiven altı dolap modelleri ile çok daha düzenli ve modern bir tasarım sağlanabilir. Aynı zamanda merdivenin sadece kat çıkmaya yarayan bir alan olarak kalmaması ve daha fazla işlev sağlaması gerçekleştirilir. Modern tasarım örnekleri ile herkes kendi mekanı içerisinde bu modelleri uygulayabilir. Merdiven altı dolap modelleri birçok odanın fazla yükünü alacak, kitaplık gibi özel tasarımlar ile de iç mekana şıklık katacaktır.

Alandan kazanç sağlamanın yanında, artık modern ev dekorasyonları için bu tarz fonksiyonel mobilya kullanımları ve merdiven tasarımları da daha çok tercih edilmektedir. Mutlaka mekanın tarzına uygun malzemeler ile tamamlanmalı ve merdiven ile de uyumlu görünmesine dikkat edilmelidir. Merdivenden bağımsız görünecek bir tasarım, dekorasyonu bozabilir. Çekmeceler, dolaplar, oturma alanları ve raflar ile merdiven altında daha çok işlev sağlayacak tasarımlar oluşturmak hem çok kolay hem de oldukça pratiktir. Malzeme seçimine de önem verilmesi gerekmektedir.

1. Çekmece Tasarımı ile Zenginleştirin

Sadece gerektiğinde kullanım sağlamasını istiyorsanız, en ideal seçim merdiven altında çekmece tasarımını dahil etmek olacaktır.

2. Mutfak İçin Depolama Alanı

Eğer merdiven mutfağa yakın bir alanda ise, gıdaların depolanması için değerlendirilebilir. Raf sistemi ile fonksiyonel bir mobilya eklenebilir.

3. Çekmeceler İçin Farklı Bir Öneri

Klasik ve modern çizgileri bir arada barındıran bu tasarımda da, merdiven altındaki tüm alan çekmeceler ile daha işlevli hale gelmiş.

4. Merdiven Rıhtlarından Çekmece Yapın

Sadece merdiven altı değil, merdiven rıhtları da çekmece olarak değerlendirilebilir. Alandan kazanç sağlayacak ideal bir örnek.

geri1 of 10
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image