Eski Araba Jantları Çok işe Yarıyor

İçindekiler
  1. Enfes etler için mangal…
  2. Dekoratif çiçek saksıları…
  3. Mangal için ideal…
  4. Hortum toplama aparatı…
  5. Rüzgar gülü, masalar…
  6. Bank tekerleri…

Eskiyen araba jantlarını küçümsemeyin bazen aklınıza hayalinize gelmeyen şekillerde kullanıma açıktır.

Enfes etler için mangal…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor

Bazen bahçenizde dekoratif bir araç olarak bazen mutfaklarınızda yer alan bir eşyanı yada hortumlarınızı düzenleyen bir gereç olarak rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Bazen enfes ızgaralar pişirdiğiniz sağlam bir mangalı bile eskiyen araba jantlarını kullanarak sizlerde kendi elleriniz ile tasarlayabilirsiniz.

Dekoratif çiçek saksıları…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor-1

Eskiyen araba jantları bahçelerde geniş ve dekoratif çiçek saksısı olarak yağın olarak kullanılmaktadır. Dışa gelen yüzeyi çeşitli boyalar ile boyandıktan sonra kullanılacak olan alana sabitlenmekte ve içerisine rengarenk çiçekler ekilmektedir.

Çok kısa bir süre içerisinde renklenen çiçekler adeta kocaman renkli bir saksıya almış görüntüsü oluşturabilirsiniz. Sizlerde bahçenizin farklı yerlerine bu şekilde renkli jantları yerleştirerek ortaya göz alıcı bir bahçe dekorasyonu çıkartabilirsiniz.

Mangal için ideal…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor-2

Yine eskiyen araba jantlarını kullanarak çok sağlam ve uzun yıllar eskimek bilmeyen mangal tasarımına imza atabilirsiniz. Tek yapmanız gereken araba jantına 3 adet demir ayak yapmaktır. Bunu kaynak makinasını kullanarak kolayca yapabilir yada bu işte uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

Bunun ardından size gerekli olan tek şey yuvarlak temiz bir ızgara olmaktadır. Ardından sizlerde mangalınızı yakarak üzerinde sevdiğiniz et türlerimi büyük bir keyifle pişirebilir ve ardından afiyetle tüketebilirsiniz.

Hortum toplama aparatı…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor-3

Bahçenizi sulamak için sıklıkla kullandığınız hortumunuz sürekli ayaklarınızın altında dolanıyor ve sizler bu durumdan nasıl kurtulacağınızı bilmiyorsanız sadec bir tek araba jantını kullanarak tüm hortumunuzu kolayca bu özel janta sarabilirsiniz.

Burun için yapmanız gereken tek şey eski araba jantını duvara bir yere sağlam bir şekilde sabitlemeniz olacaktır. Bu sayede hortumuz her defasında kendi yerinde olacak ve işi bittiğinde yerlerde değil de sabitlediğiniz yerde olacaktır.

Rüzgar gülü, masalar…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor-4

Bu ve bunun gibi farklı fikirleri değerlendirerek sizlerde eskiyen araba jantları ile farklı şekillerde kullanım kolaylığına sahip olabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken çöpe atmadan önce düşünmek ve ardınsan en özel biçim de değerlendirmeniz olacaktır.

Bank tekerleri…

eski-araba-jantlari-cok-ise-yariyor-6

Çünkü jantlar kullanım olarak farklı amaçlara hitap edebilecek ürünlerdir. Bazen bahçenizde keyifle oturabileceğiz bankların bile demir ayakları olabilecek özelliklere sahiptir.