Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Eski Çoraplarınızı Atmayın, Yeniden Kullanabilmek için Değerlendirin!

blank

Kullanıldıkça eskiyen ya da bir türlü giyilmeye fırsat bulmayan çoraplar hepimizin evinde vardır. Bazen o kadar fazla çorap satın alıyoruz ki, hangilerinin yeni ya da eski olduğunu dahi fark edemiyoruz. Ayaklarımızı sıcak tutması için aldığımız çoraplar ile aslında çok farklı ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Bunun için biraz yaratıcılık ve biraz da el işçiliği yeterli olacaktır. Bu örnekleri inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz ya da hoşunuza giden ürünleri çoraplar ile tasarlayabilirsiniz. İsterseniz siz de kendi hayal gücünüz ve emeğiniz ile çoraplarınızdan yeni ürünler yapabilirsiniz.

blank

Oldukça basit malzemeler ile çok farklı ürünler yapılabileceği bir gerçek. Renkli, desenli ve farklı uzunluklardaki çoraplar kullanılarak aksesuardan ev tekstiline kadar çok farklı alternatiflerde eşyalara sahip olabilirsiniz. Özellikle tek bir çoraptan ürün elde etmenin yanında, farklı desen ve boyutlardaki çorapların birleştirilerek yapıldığı ürünler de dikkatinizi çekecektir. Örneklerde bunun için de birçok model mevcuttur. İşinize yarayacak ya da evinizi süsleyecek bu dekoratif ürünleri çok severek kullanacaksınız. Çoraplardan yapılacak oyuncaklar çocuklarınız açısından da oldukça güvenli bir tercih olacaktır. Çorapların yıpranmamış ve rengini kaybetmemiş olması yeterlidir.

1. Yeni Eldivenleriniz Olsun İster Misiniz?

blank

Çorap kumaşından daha sıcak tutacak ve daha rahat ettirecek bir eldiven modeli olabilir mi? Görseldeki adımlara uyarak siz de kendinize yepyeni ve özgün bir eldiven modeli oluşturabilirsiniz.

Evinizde mutlaka giymediğiniz ya da farklı şekilde değerlendirsem daha iyi olacak dediğiniz desenli ve renkli çoraplar vardır. Bu ürünleri hayal gücünüz ve yaratıcılığınızı devreye sokarak çok farklı ürünlere dönüştürebilirsiniz. Çoraplardan yapılabilecek oyuncaklar, dekoratif ürünler ve kaplama malzemeleri gibi örnekleri geliştirerek siz de daha başka ürünler yapabilirsiniz. Keyifle yapabileceğiniz bu örnekler için en basit süsleme malzemeleri, dikiş ürünleri ve pamuk yeterli olacaktır. Çocuklar da sizinle birlikte bu ürünleri oluşturabilir ve boş zamanlarında faydalı işler gerçekleştirebilirler. Eski çoraplarınızı artık atmayın ve siz de yeni ürünler yapmak için değerlendirin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir