Eski Dergileri Ev Dekorunda Kullanmanın 22 Farklı Yolu

İçindekiler
 1. 1-Dergi Taburesi Yapma
 2. 2-Kendin-Yap Ev Dekorasyonu/Dergileri Yeniden Değerlendirme
 3. 3-Eski Dergilerden Duvar Sanatı
 4. 4- Eski Dergilerden Bardak Altlığı
 5. 5-Akordiyon-şeklinde Eski Dergilerden Saat
 6. 6-Çocuk Odası
 7. 7-Dergi Sayfalarının Geri Dönüşümüyle Kase Yapımı
 8. 8-Kişiye Özel Seramik Fayanslarla Bardak Altlığı
 9. 9-Eski Dergilerden Kapaklı Kase
 10. 10-Kendin-Yap: Kolaj Çalışması
 11. 11-Eski Dergileri Kitaplığa Nasıl Dönüştürebilirsiniz
 12. 12-Kendin Yap: Dergi Vazo
 13. 13- Duvar Sanatı Evrimi
 14. 14-Yaratıcı Gözlüklerle bakmak
 15. 15-Dergi bardak Altlıkları-Dörtlü Set-Eski Dergileri Değerlendirme
 16. 16-Spiral Eski Dergilerden Fotoğraf Çerçevesi
 17. 17-Çok Renkli Eski Dergiden Yuvarlak Ayna
 18. 18-Eski Dergiler ve Plakla Saat Yapımı
 19. 19- Kıvrık Ayna -Eski Dergiler Kullanılarak Yapılan Ayna Çerçevesi
 20. 20-Eski Dergilerden Bardak Altlıkları
 21. 21-Eski Dergilerden Kahverengi Çerçeve
 22. 22-Askılı Kalp Süsü -El Yapımı Dergi Dekoru

Uzun zamandır kullanmadığınız fakat atmaya da kıyamadığınız, o yüzden de raflarınızda tozlanmaya mahkum kalan dergileri okumayı çok mu seviyorsunuz? Bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz. Tabi istiyorsanız dergileri biriktirmeye devam edebilirsiniz o ayrı, fakat burada bahsettiğimiz dergilerinizi farklı bir şekilde kullanıp, bambaşka bir şey oluşturmak. E zaten çoktan okudunuz, bitti. Değil mi?

Yani eğer eski dergilerinizi yeni şekillerde kullanmak istiyorsanız, sizin için renkli eski magazinlerinizi kullanarak tamamlayabileceğiniz rengarenk kendin-yap projeleri toparladık. Bu sayede eski dergilerinizi atmak zorunda kalmayacak, onları bambaşka ve heyecan verici bir şekilde kullanabileceksiniz. Mobilyalarınızı süsleyebilir, bir kase yapabilir ya da duvarlanızı renklendirmesi için bir sanat eseri ortaya çıkarabilirsiniz. Sizin için toparladığımız bu listeye bir göz atmak için aşağı inin.

1-Dergi Taburesi Yapma

Eski dergilerinizi tekerlekli tahta bir platformun zerine yerleştirin ve bir kemer yardımıyla birbirlerine tutturun, işte eviniz için oldukça yaratıcı bir görünüş!

2-Kendin-Yap Ev Dekorasyonu/Dergileri Yeniden Değerlendirme

Bu da kalemleriniz ve ofis araçlarınız için depolama alanı oluşturmanın oldukça yeni ve yaratıcı bir yolu. Eğer videoyu izlerseni nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Eğer bu yapıyı boyarsanız çok daha güzel de durabilir.

3-Eski Dergilerden Duvar Sanatı

Gerçekten çok sevimli duvar sanatları mevcut burada! SAdece birkaç dergi sayfasını rulo haline getirin ve farklı şekiller oluşturacak bir şekilde bir tahtanın üzerine yerleştirin. İşte sanat eseriniz tamamlandı bile!

4- Eski Dergilerden Bardak Altlığı

Ayrıca eski dergilerinizi bardak altlığı oluşturmak için bu resimde görüntüğü gibi de kullanabilirsiniz. Bardak altlıklarınız için birçok farklı rengi kombine de edebilirsiniz tabii ki. Bunları küçükken ben de çok yapardım!

5-Akordiyon-şeklinde Eski Dergilerden Saat

Ayrıca eski dergilerinizi akordiyon şeklinde katlayıp sonrasında ortasına bir saat mekanizması yerleştirerek bir saat de oluşturabilirsiniz. Oldukça basit ve sade.

6-Çocuk Odası

Dergilerden çizgiler kestikten sonra bir tahtaya yapıştırın, sonrasında ise bir desen çizdiğiniz siyah bir kağıdı renkli dergi parçalarının üzerine yapıştırın. Ta-Da! İşte oldukça renkli bir duvar dekorunuz oldu!

7-Dergi Sayfalarının Geri Dönüşümüyle Kase Yapımı

Eğer küpeleriniz, anahtarlarınız ya da benzer küçük eşyalarınızı depolamak için kullanışlı bir şeye ihtiyacınız varsa eğer, neden eski dergilerden bir kase yapmayasınız?

8-Kişiye Özel Seramik Fayanslarla Bardak Altlığı

Bu da yine daha önce paylaştığımız gibi bir bardak altlığı yapma fikri. Burada da ana fikir istediğiniz tasarımı seçip, tutkal ile o tasarımı fayansa geçirmek.

9-Eski Dergilerden Kapaklı Kase

Buradaki mantık da yine yukarıdaki kase ile benzer bir mantık, tek farkı burada bir de kapak kullanılmış. Bu sayede eşyalarınızı güvenle saklayabilirsiniz!

10-Kendin-Yap: Kolaj Çalışması

Bütün dergilerinizi toplayıp, farklı şekillerde, farklı kelimeleri kesin ve hepsini bir tahtada birleştirip yapıştırın. İşte oldukça yaratıcı ve güzel bir dekorasyona sahip oldunuz.

11-Eski Dergileri Kitaplığa Nasıl Dönüştürebilirsiniz

İşte bu benim aklımı başımdan aldı! Kim eski dergilerden bir kitap rafı oluşturulabileceğini düşünürdü ki? Tabii buna sahip olmak birçok kesme ve yapıştırma işlemi gerektiriyor.

12-Kendin Yap: Dergi Vazo

Dergileri kıvırıp birbirine yapıştırarak eşsiz bir vazoya sahip olun. Burada olduğu gibi yuvarlak bir şekil ya da kare bir şekil de tercih edebilirsiniz, tamamen size kalmış!

13- Duvar Sanatı Evrimi

Dergilerde birçok farklı desen ve şekil olduğuna şüphe yok. Bunları çizgiler halinde keserek ve birleştirerek buradaki gibi harika bir duvar dekoru sahibi olabilirsiniz.

14-Yaratıcı Gözlüklerle bakmak

Bu sanat eseri de yine dergilerin yuvarlanmasıyla yapılabilir. Sonra da üzerine aynaları ekleyebilirsiniz. Açıkçası ben bunun bitmiş şekline bayıldım! Gerçekten çok yaratıcı.

15-Dergi bardak Altlıkları-Dörtlü Set-Eski Dergileri Değerlendirme

Bardak altlığı yapmanın bir başka yolu da dergileri kıvırmak. Tahmin edebileceğiniz gibi yapılma aşamasını da yalnızca bitmiş olan esere bakarak anlayabilirsiniz.

16-Spiral Eski Dergilerden Fotoğraf Çerçevesi

Dergileri kıvırın, sonra kenarlarını düzleştirin ya da ikiye katlayın böylece kareler oluşturmuş olun ve oluşturduğunuz kareler ile böyle harika bir çerçeve elde edin!

17-Çok Renkli Eski Dergiden Yuvarlak Ayna

Bunun gibi harika bir şeyi tamamlamak tabii ki zaman alacaktır! Fakat zamanınıza ve emeğinize değeceği de kesin çünkü bu dergilerden yapılan ayna çerçevesi gerçekten çok hoş görünüyor.

18-Eski Dergiler ve Plakla Saat Yapımı

Saat yapmanın bir başka yolu ise eski dergilerinizi ve eski bir plağı kullanmak olabilir. Bu iki malzemeyi bir araya getirin ve eşsiz bir saate sahip olun.

19- Kıvrık Ayna -Eski Dergiler Kullanılarak Yapılan Ayna Çerçevesi

İşte bu da kıvrılmış kağıtlar kullanmanın en üst seviyesi! Sadece eski dergilerinizi kıvırarak göz alıcı bir çerçeveye sahip olmak? Harika bir fikir değil mi?

20-Eski Dergilerden Bardak Altlıkları

Yeni bardak altlıkları mı istiyorsunuz? Eski dergilerinizden parçalar kesin ve birbirinin etrafına sarın. Bunun gibi bir eşya misafirleriniz için de harika hediye olabilir. Üzerine bir kurdele ekleyerek daha da yaratıcı olabilir ve kendiniz yaptığınız bu hediye ile misafirlerinizi mutlu edebilirsiniz.

21-Eski Dergilerden Kahverengi Çerçeve

Eski ve sıkıcı bir çerçeveniz mi var? Eski dergilerinizden parçalar kesip bu şekilde kaplayarak oldukça güzel bir çerçeve elde edebilirsiniz. Bunun gibi tek renk bir çalışma paletine bağlı kalabilir ya da farklı renkleri bir arada kullanarak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

22-Askılı Kalp Süsü -El Yapımı Dergi Dekoru

Bu gerçekten çok şeker. Eğer benim gibi kalp şekline bayılan biriyseniz, bunun gibi bir dekoru kapınıza bile asabilir, kapınızın bile daha şık olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu çok eğlenceli değil mi? Eski dergileri kullanarak böyle harika şeyler yapabileceğinizi kim düşünürdü? Eski dergilerinizi çöpe atmak yerine, kullanabileceğiniz eşyalara sahip olabilirsiniz. En azından dergiler çöpe gitmemiş olur ve evinizde de yeni bir görünüm oluşur. Ayrıca bu listede olmayan, kendi yaratıcılığınızı konuşturduğunuz başka şeyler de deneyebilirsiniz.