Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Eski Eldivenlerden Süs Yapımı

blank

eldiven-ile-sus-yapimi-

Evinizde tekini kaybettiğiniz eldivenleriniz var mı? Onları çöpe atmak ya da çekmecenin en ücra köşelerinde saklamak yerine, teki kaybolmuş eldivenlerinizi dekoratif ürünler yaparak değerlendirebilirsiniz. Farklı renk ve kumaştaki modelleri ile bir araya geldiklerinde harika görünecek bu süsler ile oturma odanızdaki televizyon ünitesinin raflarını renklendirebilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-2

Bunun için ihtiyacınız olan malzemelere gelecek olursak;

  • tek eldiven,
  • beyaz yuvarlak top ya da yuvarlak sert bir cisim,
  • tahta çubuklar,
  • kum torbası

eldiven-ile-sus-yapimi-2

Ne kadar güzel görünüyor değil mi? Yeşil renkli eldivenin içine kum torbasını yerleştirin. Kum torbalarını kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kumaş bir torbanın içini kum ile doldurup ağzını bağlayarak dilediğiniz boyda kum torbaları yapabilirsiniz. Bu torbaların amacı, oyuncağın ağır olmasını ve kullanışlı olmasını sağlamak. İçine kum torbası yerleştirdiğiniz eldivenin ortasını ip ile bağlayıp oyuncağın belini ortaya çıkarın. Yuvarlak topların içine tahta çubuklar geçirin ve kum torbasının içine yerleştirin.Daha sonra birkaç düğme dikerek elbise görünümü elde edin. Son olarak baş parmak kısmının arasına gelecek şekilde ince tahta çubuklar kullanabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-5

Yine aynı işlemi uygulayarak farklı renkte eldivenlerinizi de değerlendirebilirsiniz. Yuvarlak topun üzerine siyah gazlı kalem ile göz ve ağız çizin. Daha sonra renkli kumaşlardan oyuncağınız için yaptığınız şapkaları yuvarlak topun üzerine geçirin. Onun üst kısmına da pamuk yapıştırarak kullanabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-4

Yine farklı bir model. Kuş yuvasını eldivenin baş parmak kısmına yapıştırarak farklı bir konsept yaratabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-6

Bu kez kardan adam görünümlü bir model. Kardan adama renkli bir şapka dikerek rengini canlandırabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-7

Soft renklerin yanında canlı bir renk kullanarak süsleri renklendirebilirsiniz. Yapay kirazları oyuncağın eline tutturarak renkli bir görünüm yaratabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-8

Bu da tüylü bir eldivenden yapabileceğiniz bir model. Eskimo görüntüsü ile oldukça sevimli görünüyor.

eldiven-ile-sus-yapimi-9

Tüm eldivenlerin içine kum torbası doldurup bağladıktan sonra tek tek her birini farklı bir şekilde süsleyerek eğlenceli bir görünüm yaratabilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-10

Şapkaları da yerleştirdikten sonra, artık oyuncağınızın göz ve dudaklarını çizebilirsiniz.

eldiven-ile-sus-yapimi-11

Her biri birbirinden güzel, birbirinden eğlenceli süslerinizi bir araya getirerek evinizin dilediğiniz bir köşesini renklendirebilirsiniz. Şöminenin üstündeki mermer bunun için iyi bir alan olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir