Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Eskileri Değerlendirme Fikirleri, Eskiler Çöpe Gitmesin, Değerlensin!

blank

Eski eşyalar, eski kıyafetler ve daha birçok eskimiş ürün, ya çöpe gidiyor ya da atılmaya kıyılamadığı zaman depolarda tozlanıyor. Bunun yerine eskileri değerlendirme mantığını kullanmak ve ihtiyaç duyabileceğimiz yeni ürünler üretmek çok daha mantıklı olacaktır. En basit uygulama malzemeleri ile evimiz ya da giyimimiz için yeni ürünler tasarlayabiliriz. Hazır olarak satılan ve pahalı gelen ürünleri, daha düşük bir maliyet ve yaratıcılık ile bizler de üretebiliriz. Eskileri değerlendirme anlamında bu örnekleri inceleyerek herkes kendisi için uygun olan gerçekleştirebilir ve örneklere kendi yorumlarını da katabilir.

blank

Eskiler ile yapılabilecek yeni ürünler konusunda bir kısıtlama yoktur. Herkes dilediği kadar farklı eşyalar üretebilecektir. Keyifli ve faydalı bir hobi çalışması olarak da kabul etmek mümkündür. Eski eşyaların ve kıyafetlerin artık gereksiz yere kalabalık yapması ya da çöpe gitmesi yerine bu şekilde değerlendirilmesi de, geri dönüşüm için büyük bir katkı olacaktır. Yeniden işlev kazandırma anlayışı sayesinde, tasarruf edebilmeyi de öğreneceksiniz.

1. Kullanılmayan Kazaklar Çorap Olsun

blank

Artık giymediğiniz bir kazağın kollarını ayak bileklerinizde istediğiniz uzunluğa göre ayarlayıp kesin. Ardından baş ve alt kısımlarını iple dikerseniz, yepyeni bir çorabınız olabilir.

Eskileri değerlendirme adı altında sunulan bu örnekler sayesinde kendinize yepyeni ürünler tasarlayabilir ve fazlalık olarak görülen eşyalarınıza yeni işlevler kazandırabilirsiniz. Özellikle mobilyalar ve giysilerde çok fayda sağlayan bir yöntem olduğunu söylemek gerekiyor. Farklı ürünleri birleştirerek de yeni bir ürün oluşturma fikri sayesinde artık evinizde gereksiz hiçbir şey kalmayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir