Bizimle iletişime geçin

Örgü

Etamin Örnekleri

blank

Pek çok kadın boş vakitlerini anlamlı bir şekilde değerlendirebilmek için kendisine çeşitli uğraşlar aramakta. Bunun için en çok tercih edilen etkinliklerden biri de etamin işlemek. Etamin işlemek sizin de ilginizi çekiyorsa ama bu konuda fazla bir bilginiz yoksa bu yazımız tam size göre. Yazımızın devamını okuyarak etamin hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Etamin kumaşı karelere bölünmüş olan bir kumaştır. Bunu sebebi ise işlemenin kolay olarak yapılabilmesidir. Etamin işleme adını etamin kumaşından almış bir işleme tekniği olup, bu tekniği kullanarak ortaya çeşitli dekoratif ürünler çıkarmak mümkündür. Etamin işlenirken bir iğne kullanılmakta ve iplik bir yöne doğru yarım çaplar halinde işlenerek ortaya bir desen çıkarılmaktadır. En çok kullanılan etamin işleme tekniklerinden biri de çarpı tekniğidir. Bu teknikte etamin kumaşındaki her bir karede iki yöne doğru yarım çaplar işlenerek desen elde edilmektedir. Elinizin bu tür işlere yatkın olduğunu düşünüyorsanız ancak ne tür bir desen kullanacağınız konusunda herhangi bir fikriniz yoksa sizler için seçtiğimiz en güzel etamin örneklerinden faydalanabilirsiniz. Bu örnekler etamin işlemeye yeni başlamış biri tarafından bile kolaylıkla yapılabilecek niteliktedir. Hem boş vakitlerinizi değerlendirmek hem de ortaya harika bir dekoratif ürün çıkarmak için ihtiyacınız olan malzemeleri bir an önce satın almalı ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeye başlamalısınız.

1-Renkli Etamin Örneğietamin-ornekleri-1

Duvarınıza tablo olarak asabileceğiniz renkli bir etamin örneği arıyorsanız bu ev desenli örnek dikkatinizi çekebiliriz. Yuvarlak şekilde tercih edilen bu örnek için birden fazla renk kullanmak gerekiyor. Desen biraz detaylı olsa da bu etamini işlemenin son derece eğlenceli olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2- Ev Desenli Etamin Örneği

etamin-ornekleri-2

Bir önceki görselimizdeki ev deseninin farklı bir şekilde işlenmiş halini burada görebilirsiniz. Bu kez ev deseninin tek tarafı yaprak motifleriyle süslenmiş. Farklı ipler ve işleme tekniği ile değişik bir görüntü yakalayabilirsiniz.

3-Çiçek Desenli Etamin Örneği

etamin-ornekleri-3

Yastık kılıflarınızda farklılık olmasını istiyorsanız bu vazo içindeki çiçek motifleri tam size göre. Bu modeli işlemek biraz ustalık gerektirse de altından başarıyla kalkacağınızdan eminiz. Uygun renkte ipleri alarak bu deseni işlemeye başlamak için neden hala bekliyorsunuz?

4-Zarif Etamin Örneği

etamin-ornekleri-4

Yastık kılıfı, tablo ya da herhangi bir amaçla kullanacağınız bir etamini zarif figürlerle süslemek istiyorsanız bu görselimizden faydalanabilirsiniz. Birkaç renk ip, biraz vakit ve emek bu harika modeli oluşturmanız için yeterli olacaktır.

5-Orkide Figürlü Etamin Örneği

etamin-ornekleri-5

Eğer orkideler en sevdiğiniz çiçekler arasında yer alıyorsa ve orkide desenli bir etamin işlemek istiyorsanız bu görselimiz sizin için çok uygun. Etamini işlemeyi bitirdikten sonra nasıl değerlendireceğiniz ise size kalmış.

Umarız görsellerimizi inceledikten sonra zevkinize hitap eden modeller bulur ve bu modelleri hayata geçirmek için adımlar atarsınız. Etamin işleyerek boş vakitlerinizi keyifli bir şekilde geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir