Etkili 15 Ev-Ofis Düzenleme Fikri

Ev-ofisler genellikle dağınık ve kalabalık durmaktadır ve durum bu olmadığı zaman da o kadar soğuk dururlar ki küçük bir küpün içinde çalışmaktan farksız olur. Fakat böyle olmak zorunda değil! Hem güzel görünen, hem düzenli hem de oldukça fonksiyonel bir ofise sahip olabilirsiniz. İşte sizin için evinizdeki ofisinizi harika hale getirmenize yardım edecek birkaç ipucu.

1-Duvarlardaki Kasalar

Rafınız yok mu? Sakın endişelenmeyin! Birkaç ahşap kasayı duvarınıza asarak hem oldukça vintage hem de güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

2-İşlevli Cepler

Artık ceplerin kullanıldığı tek yer kıyafetler değil! Kolayca erişim sağlamak istediğiniz küçük eşyaları depolamak için bu cepleri duvarınızda da kullanabilirsini. Ne kadar da pratik!

3-Gizli Yazıcı

Hiç kimse yazıcısının öyle ortalık yerde durmasını istemez. Hem kalabalık ve çirkin bir görüntü oluşturur, hem de kendinizi ofiste hissettiğiniz için evinizin rahatlığına varamazsınız. Bu durumu yazıcınızı bir dolabın içine gizleyerek değiştirebilirsini.

4-Küçük Alanda Büyük İşlev

Eğer eşyalarınızı koymak için çok fazla alanınız yoksa, duvarlarınızı daha alternatif şekillerde kullanabilirsinizé Kim demiş beyaz bir tahtanın yanında kara tahta kullanamazsınız diye?

5-Küçük Masa, Sıfır Problem

Normalde ölü olan olan masanın uç kısımlarına eşyaları klips ile tutturarak daha işlevli hale getirebilirsiniz. Eğer çocuğunuz ya da evcil hayvanınız varsa çok iyi bir fikir olmayabilir.

6-Daha Fazla Raf

Eğer daha fazla rafa ihtiyacınız varsa duvara delikler açmak zorunda değilsiniz, masanızın yanında kullanabileceğiniz küçük raflar da edinebilirsiniz. Kolayca yerini değiştirebilmek için tekerlekli olanlarından edinmeyi düşünmelisiniz.

7-Ekmek Etiketiyle Kabloları Düzenleyin

Ekmeğiniz bittiği zaman bu etiketlerle ne yapacağını bilmiyor musunuz? Bunları kablo etiketi olarak da kullanabilirsini!

8-Gerçekten Uzun Bir Mantar Pano

Aniden gelen ilhamdan, organizasyon fikirlerine kadar her şey için büyük bir mantar pano kullanabilirsiniz. Harika ipucu: İlham verici parçaları üst kısımlarda kullanın çünkü üst kısımdakileri bu sayede daha az değiştirmek durumunda kalırsınız.

9-Kağıtlar İçin Dosyalar

Mezun olduğunuz zaman bu dosyalara güle güle dediğinizi sanmıştınız değil mi? Ama hayır!

10-Sanat Kavanozları

Boyaları, tahta kalemlerini, tebeşirleri, tükenmez kalemleri ve aklınıza gelebilecek her şeyi şeffaf kavanozlara koyabilirsiniz, bu sayede çocuklar hem dışarıdan gördüklerinde kolayda bulabilir hem de eğlenebilirler.

11-Sanat Kutuları

Çocuklarının elinin altında cam bulunmasını istemiyor musunuz? Sizi tabi ki suçlayamayız. Bunun yerine karton kullanın o halde!

12-Mumluk Şeklinde Gelen Düzen

Mumluklarınızı etkili depo alanlarına dönüştürün. Uyarı: Çocukların ya da ateşin yakınında kullanmayın.

13-Dosya Dolabı

Dosya dolapları genellikle evde çok sırıtır. Çirkin dururlar ve ofisler için tasarlandıkları için ne kadar uğraşsanız da sıcak bir hava veremezsiniz. Bunun yerine daha güzel bir şekilde pufları aynı amaç için kullanabilirsiniz.

14-Kutular ve Kutular

Sürekli elinizin altında bulunmasına ihtiyaç duymadığınız bütün dağınıklıkları kutuların içinde saklayabilirsiniz. Bu eşyaları kutulara koyun ve raflara kaldırın. Daha az kullanacaklarınızı daha yüksek raflara kaldırarak, sık kullandığınız eşyaların size daha yakın olmasını da sağlayabilirsiniz.

15-Büyük Şeyler Çekmecesi

Kamera ekipmanlarını ve daha büyük ofis araçlarını da kendilerine ait bir çekmecede bulundurabilirsiniz.