Evde Oyuncak Yapımı

Her anne ve baba için çocuklarının gelişimi büyük önem taşımaktadır. Sizde ilerleyen yıllarda çocuklarınızın başarılı birer birey olmasını arzuluyorsanız onlara gereken eğitimi küçük yaşlardan itibaren vermeye başlamalısınız. Çocukların vazgeçilmezi olan oyunlar aslında onları eğitebilmeniz için önemli bir fırsattır. Eğlenirken hem görsel hafızalarını geliştirebilirler hem de gelecekte başarılı bir birey olabilme adına gereken kararlılığı kazanma potansiyeline ulaşabilirler.

Çocuklarınızın nasıl oyuncaklarla oynadığı hiç fark edilmese de onların geleceğinde önemli pay sahibidir. Bu nedenle çocuklarınızın doğru şekilde gelişmesi için etkili bir adım atmaya ne dersiniz? El becerinize biraz olsun güveniyorsanız sizde ortaya mükemmel oyuncaklar çıkarabilirsiniz. Görsellerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilir ve hayal gücünüzü kullanarak çocuğunuzun yaratıcı oyuncaklarla oynamasına imkan tanıyabilirsiniz.

1-Renklerin ve Sayıların Muhteşem Buluşması

evde-oyuncak-yapimi-1

Çocuğunuzun el becerisini geliştiren ve görsel hafızasının güçlenmesini sağlayan bu harika oyuncak onun huzurlu zaman geçirmesine katkıda bulunacaktır.

2-Harika Bir Futbol Oyunu

evde-oyuncak-yapimi-2

Çocuğunuz futbol oynamak için sokağa pek çıkamıyor olabilir. Sizde futbol sahasını onun ayağına getirin! Nasıl mı? Biraz karton ve pamuk bir top yardımıyla bunu başarabilirsiniz.

3-Eşini Bul

evde-oyuncak-yapimi-3

Eşini bul oyunu çocukların zekalarını geliştirmede oldukça etkili bir oyun. Plastik kapaklar kullanarak hazırlayabileceğiniz bu oyun sayesinde çocuğunuz aynı zamanda keyifli de vakit geçirecektir.

4-Eşleştirme

4-Eşleştirme

Gelişme çağındaki çocuğunuzun eşyaları birbiriyle eşleştirme konusunda gelişmesine katkıda bulunmak için kartondan hazırlayacağınız eşleştirme oyunu son derece yararlı olacaktır.

Görsellerimizi inceleyerek evde hazırlayabileceğiniz oyunlar konusunda hayal dünyanızı geliştirmenizi umarız sağlayabilmişizdir. Evde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu oyuncaklar sayesinde bütçenizi sarsmadan çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunmanın tadını çıkarabilirsiniz.