Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Evi Her Zaman Temiz Olan İnsanların 15 Alışkanlığı

20.11.2017
28.236
Evi Her Zaman Temiz Olan İnsanların 15 Alışkanlığı

Birçok insanın ev temizliği konusunda çok da hevesli olmadığını biliyoruz fakat eğer doğru şekilde düşünürseniz bu ev işini bile eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yanı bütün bir günü temizliğe ayırmak yerine hayatınızı daha kolay hale getirebilecek birkaç değişiklik yapabilirsiniz.

Sizin için tozlu rafların ne olduğunu bilmeyen insanlardan evinizin daha temiz olması için birkaç ipucu aldık

1-Sabun vs. Duş Jeli

Banyodaki fayansları temizlemenin eğlenceli olduğunu söyleyemeyiz fakat eğer tavsiyemize uyup  katı sabun yerine sıvı sabunu ya da duş jeli kullanırsanız bu işlemi şu an ki kadar tekrar etmek zorunda kalmayabilirsiniz. Normal sabun yağlar barındırır bu yüzden de işiniz bittikten sonra köpüğü temizlemek daha zor bir hal alır. Ayrıca duş jeli kullanıldığında oluşan köpükler de fayanslarda daha az birikme yapacaktır.

2-Bulaşık Makinenizi Tam Gücüyle Kullanın

Birçok insan bulaşık makinelerini kirli tabak ve tencereler dışında da kullanabileceklerinin farkında değildir. Fakat bulaşık makinesini kullanarak temizleyebileceğiniz şeylerin listesi oldukça uzun: avize süsleri, baseball şapkaları, saç fırçaları, makyaj fırçaları, ocak parçaları, buzdolabı rafları, metal ya da plastikten olan oyuncaklar ve hatta yapay çiçeklerinizi bile yıkayabilirsiniz.

3-Panjurlar

Panjurlarınızda biriken tozları daha hızlı temizlemek için çoraplarınızı kullanabilirsiniz. Yalnızca çorabı elinize geçirin ve diğer elinizle sabitleyip temizleyin.

geri1 of 7
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image