Bizimle iletişime geçin

En İyileri

Eviniz ya da Ofisiniz İçin 9 Feng Shui Servet Uygulaması

blank

Feng shui’nin en önemli uygulamalarından biri de servet feng shuisidir. Açıkçası feng shuinin batıda bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de maddi materyalleri çekmeye odaklanmış olmasıdır, bu yüzden de birçok iş insanının finansal güvenlik ve daha fazla kar için feng shui kullandığını biliyorsunuzdur.

Tabi ki, feng shuide servet kazandıran çekiciliğinden çok daha fazlası mevcut! Feng shuiyi kullanarak daha bir yaşama sahip olabilir, sağlığınızı geliştirebilir, ilişkinizde ahenk yakalaya bilir ve daha başarılı bir kariyere sahip olabilirsiniz.

Diğer bir deyişle feng shuiyi kullanarak hayatın birçok alanında birçok farklı formda servet kazanabilirsiniz. Burada biz finansal olan servette yardımcı olacak uygulamalardan bahsedeceğiz.

Bu 10 feng shui servet uygulamasıyla evinizi ve kendinizi yenilemenize yardım etmeme izin verin.

1-İyi Chi Açık ve Temiz Bir Alanda Akar

Feng Shui

Servet sahibi insanların evlerine baktığınız zaman genellikle gözünüze çarpan şey öncelikle geniş bir alan olacaktır. Gerçekten bol bir geniş alan. İlginç mi, hayır mı?

Servet sahibi insanların evlerinde çok fazla eşya kalabalığı olmaz genellikle. Servet enerjisini çeken şey aslında geniş bir alana sahip olma lüksü ve rahat nefes alabilmektir.

Feng shui felsefesinde ise bu enerjinin daha rahat akmasını sağlayan geniş bir alan olması anlamına gelir. Daha fazla sahip olmak için daha fazla ve daha fazla keşfetmek gerekir çübkü.

Evet, servet sahibi olmanın daha geniş bir alana sahip olmayı sağlayacağı konusunu tartışabiliriz tabii ki, çünkü temizlikçileri olur vs., ama lütfen mental olarak bahanelerden bir süre uzaklaşalım. Enerji olarak servet sahibi olan küçük alanlar da mevcut çünkü. Evinizde güçlü enerji girmesine izin verin ve lütfen bu düşüncelerle bu enerjiyi engellemeyin.

Evinizde ne kadar geniş bir alan olursa, o kadar taze enerji içeri girebilir. Hadi hayatınıza daha fazla finansal servet çekmek için feng shuinin rehberliğine izin verelim.

İşte sıradaki 9 feng shui uygulaması tam olarak bunu yapacak.

2-Fazlalıklar Yok + Temiz ve Organize

blank

Eğer bir süredir yazdıklarımı okuyorsanız sürekli “fazlalıklardan kurtulun, fazlalıklardan kurtulun, fazlalıklardan kurtulun” dememden sıkılmış olabilirsiniz. Yine de bunu söylemeye devam etmem gerek gerçi.

Fazlalık enerji sıkışmasıdır, ve kalabalık alanların -aynı zamanda kalablık alanlarda yaşayan insanların dominant enerjisi de- enerjileri korku ve pesimizm karışımıdır.

Bu tip bir enerji servet çekebilir mi sizce?!

Evet, tabi ki fazlalıklardan kurtulmanın çok kolay olmadığını biliyorum, ve tabii ki bütün fazlalıklarınızdan kurtulmanız zaman alacaktır. Tek yapmanız gereken ise bu fazlalıklardan kurtulmaya karar vermeniz ve sonrasında bunun için kurulan feng shui sistemini takip etmek.

Fazlalıklardan uzak bir alana direkt bağlı olan bir diğer konsept ise temizlik ve organizasyondur. Eğer evinizin düzenli değilse yine kısa sürede fazlalıklara sahip olmanız kaçınılmazdır. Evinizdeki her eşya kendi yerini hak ediyor, ne kadar küçük olursa olsun; işte bu güçlü ve temiz bir enerjiye sahip olmanın anahtarı.

Bunun üzerine düşünün ve bulabileceğiniz en iyi organizasyon sistemini bulun, internette bu fikirlerin ucu bucağı yok.

Zengin insanlar her şeyi çabucak bulabiliyor, sadece para ya da bilgi değil; aynı zamanda evlerinde ihtiyaçları olan şeyleri de… Neden?

Çünkü bir şeyleri aramaya çalışmak can sıkıcı bir süreçtir ve servet getirici diğer aktiviteleri de engeller (hem finansal servet hem de fiziksel ve duygusal servet).

3-Feng Shui Servet Renklerini Kullanın

blank

Tamam, hadi belirli feng shui servet uygulamalarına geçelim şimdi. Ana feng shui servet rengi altın rengidir, altın, altın, altın (tabi kié). Evinizdeki bütün dekorasyonlarla -aynalar, çerçeveler, lambalar, kahve masaları vs- evinizde ne dekor varsa hepsiyle ahenkli ve uyumlu hissetmelisiniz!

Tek dikkat etmeniz gereken bu altın güzellikleri sevmek, hoşunuza gitmeyen bir şeyi sırf rengi altın rengi diye odanıza sokmayın.

Eğer bir emlakçıyla altın rengi dekorasyona sahip evler hakkında konuşursanız, bu evlerin asyalı alıcılar tarafından daha çok tercih edildiğini öğrendiğiniz zaman şaşırmayın. Bu tarz evlerde yaşayan müşterilerim oldu, bu kişiler evlerindeki dekorasyonlardan nefret etseler de kötü feng shui oluşturmasından çekindikleri için değiştirmediler.

Aslında tek kötü feng shui sevmedikleri bu şeyleri evlerinde tutmalarıydı!

Burada değinmeye çalıştığım nokta aslında şu her ne kadar feng shui nin servet anahtarı bu gibi görünse de, evinize getirdiğiniz bütün eşyalarla sizin duygusal bir bağınız olmalı, diğer insanlar söyledi diye getirilmemeliler.

Eğer bir şeyden hoşlanmadıysanız, o da sizden hoşlanmamıştır!

Pek de iyi bir feng shui dinamiği olacağını sanmıyorum bunun.

Bir sonraki feng shui servet rengi ise mor, ve yine altın rengi gibi bu renk de birçok farklı dekorasyonda bulabileceğiniz bir renk. Resimlerden yastıklara, kilimlerden kitap kapaklarına -bu feng shui servet rengini herhangi bir şekilde evinizde bulundurabilirsiniz.

Bu iki rengi de hem zevkli hem de bilge bir şekilde kullanmalısınız, bu da basit bir güzellik oluşturmalısınız ve sevdiğiniz objelerle dekorasyon yapmalısınız demek -işte bu şekilde istediğiniz şekilde işe yaramaya başlayabilirler.

4-Servet Alanı/Gizli Alan/ Sunak

blank

Feng shuide belirli bir servet alanı vardır ve bu alan buna uygun şekilde kullanılmalıdır, bunu bilmeniz için ise Bagua’nızı yanı alanınızın enerjisini bilmelisiniz. Burada ben bu alana servet enerjisina adanılmış küçük bir sunak şeklinde hitap edeceğim.

Herhangi bir yerde ya da istediğiniz büyüklükte olabilir. Yani basitçe evinizin belirli bir alanının servet enerjisini toplaması için ayırmanız gerekiyor.

Bu alanı size serveti çağrıştıran eşyalarla dekore etmelisini (bazı takılar, fotoğraflar ya da değerli eşyalar vs) ve aynı zamanda da kristal ya da bitki gibi iyi feng shui aktivite ediciler kullanmalısınız.

5-Bitkiler / Ahşap Elementler

blank

Doğa limitsiz servet ve bolluğun gerçekleştiği yerdir,bu yüzden de bu enerjinin evinizde bulunması da yine aynı kalitede enerjiyi çekecektir.

Para bitkisi olsun ya da olmasın, şanslı bir bambu olsun ya da olmasın, şunu bilmelisiniz ki evinizde güzel görünen ve sizi mutlu eden bitkiler olması, servet çekmek için harika bir feng shui oluşturacaktır.

Doğu, Güneydoğu ve Güney bölümleri ise feng shuiye göre evinizin yeşilliği en çok seven alanlarıdır.

6-Su Akışı

blank

Servet enerjisinin su enerjisi ile olan ilişkisi oldukça açık, oldukça eski ve birçok kültürde yer alıyor. Çeşmeler feng shuinin en popüler servet çekicilerindendir, bu yüzden eğer çeşmeleri seviyorsanız küçük bir çeşme bulabilir ve bunu evinizin en iyi feng shui oluşturan kısımlarına koyabilirsiniz.

Woodstock’tan bu tatlı çeşmeye ben bayılıyorum, bir klasik ve benim şu ana kadar gördüğüm feng shui çeşmelerinden en güzeli!

Fakat bu çeşmeyi yatak odanıza yerleştirmemeye dikkat edin – bu feng shui açısından iyi değildir.

7-Kristaller

blank

Kristaller iyi feng shui enerjisinin güç vericileridir; evinize dünyanın derinliklerindeki bolluğu getirirler.

Eğer kristaller hakkında çok bilgi sahibi değilseniz, temiz bir kuartz ile işe başlayabilirsiniz, mümkünse doğal şeklinde olmalı. Kuartzla birlikte size servet enerjisini çekmekte yardımcı olabilecek üç kristal daha var bunlar, Pirit, Sitrin ve Ametist. Pirit harika bir feng shui servet çekicisi ve genellikle bulması kolay olduğu gibi fiyatı da uygun.

Doğal sitrin genellikle pahalı oluyor ve aynı zamanda bulması da oldukça güç; ametisti bulmak oldukça kolay, birçok açıdan iyi bir işleyişi var, bunlardan biri de evinizdeki enerjiyi temizlemek.

Eğer yaşadığınız yere yakında bir kristal mağazası yoksa feng shui kristallerinin online olarak satıldığı yerleri kontrol edebilirsiniz.

8-Feng shui Fotoğrafları

blank

Fotoğraflar oldukça güçlü olabilir, bunu hepimiz biliyoruz. Gerçek objeler uygun olmadığında ya da evinize yerleştirilemeyeceği zamanlarda istenen enerjiyi canlandırmak açısından oldukça etkili materyaller.

Örneğin, bazı durumlardan dolayı evinizde bitki bulundurmak istemiyor olabilirsiniz, fakat her zaman fotoğraflar kullanabilirsiniz, bunlar temiz enerjidir -sürekli bakım istemez ve her zaman tazedir!

Aynı durum su fotoğrafları için de geçerli. Eğer evinizde bir çeşme olmasını istemiyorsanız yine temiz ve duru su fotoğraflarını evinizde kullanabilir ve servet feng shuisini oluşturabilirsiniz.

Birçok alanda yüksek halitede duvar resimleri harikalar yaratabilir

9-Aynalar

blank

Aynalar birçok sebepten ötürü feng shuide servet çekmek için harika bir mıknatıs! Daha fazla ışık, enerji ve neşe ve su feng shui elementini de birlikte getiriyorlar.

Aynalar aynı zamanda yeni ve eğlenceli fırsatlar için de oldukça güzel yollar oluşturuyorlar, sadece bulabildiğiniz en güzel aynaları edinmeye gayret gösterin; kalbinizi çalanları ve odanızda güzel duracak aynaları tercih etmeye çalışın.

Altın rengi çerçeveler tabi ki aynalarınız ve feng shui servet enerjisi için en iyi seçenek.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir