Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Farklı Peçete Katlama Önerileri

blank

Haftasonu yemeğe gelecek misafirlerinize şık bir masa hazırlamak için, her detayı düşünmeyi ihmal etmeyin. Farklı peçete şekillendirme önerileri ile davet sofranız için şık ve havalı peçeteler yaratabilirsiniz. Bunun için kalın ve desenli peçeteler iyi birer seçim olacak. Sofranızın daha şık görünmesini sağlayacak peçeteler yapmak için bu önerilerimizden yardım alabilirsiniz…

farkli-pecete-katlama-onerileri-

Şık bir şekilde şekillendirdiğiniz peçetelerinin görünümünü tamamlamak için, metal ya da atlın görünümlü peçete tutacaklarını tercih edebilirsiniz. Resimlerdeki adımları uyguladığınızda, birkaç dakika içinde peçetinize şık ve lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu tarz peçete şekillendirme önerileri, davet sofralarınıza şıklık katacak.

farkli-pecete-katlama-onerileri-2

Puantiye desenli kumaş peçetenizi, davet sofranızda şık bir fiyonk haline getirmek ister misiniz? İlk olarak yan tarafa katladığınız peçetenin kenarlarını katlayın ve peçeteniz ile uyumlu renkte bir kurdelenin üzerine koyun. Daha sonra kurdele ile peçetenizi bağlayarak fiyonk görünümü elde edebilirsiniz.

farkli-pecete-katlama-onerileri-3

Krem rengi kumaş peçetenizi o sade görünümünden uzaklaştırmak için, peçete şekillendirme önerilerimizden yardım alabilirsiniz. Resimde de gördüğünüz gibi bu şeklin yapımı göründüğünden çok daha pratik. İlk olarak peçetenizi dikdörtgen elde edecek şekilde ikiye katlayın.

Daha sonra peçeteyi bir kat daha katlayın. Bir diğer peçeteyi de ikiye katlayın ve kenarlarından aşağı doğru kıvırıp katlayın. Aşağı sarkan kısımlarını yeniden yukarı doğru kıvırıp bir kez daha katlayın. Daha sonra elde ettiğiniz şeklin bir kenarını diğerine doğru katlayın ve ince şerit haline getirdiğiniz diğer peçete ile üst kısmını sarın. Daha sonra 8. 9. 10. ve 11. resimlerdeki adımları tek tek uygulayın. Taban kısmından masanın üzerine koyup kulak kısımlarını yana doğru açıp şekillendirin.

farkli-pecete-katlama-onerileri-4

Kahvaltı sofranızda ailenize şık bir masa hazırlamaya ne dersiniz. İçerisine çatal, bıçak ve kaşık koyacağınız zarf şeklinde bir peçete, yapay çiçekler ile süslendiğinde çok şık görünecek.

farkli-pecete-katlama-onerileri-5

Misafirlerinize tişört şeklinde peçetelikler yapmaya ne dersiniz? Resimlerdeki adımları uygulayarak, eğlenceli sofra düzenlemeleri yapabilirsiniz.

farkli-pecete-katlama-onerileri-6

Kahvaltı sofralarınız için renkli bir peçete şekillendirme örneği daha. Tabağın orta kısmına koyacağınız bu peçetelikleri, içerisine papatyalar koyarak süsleyebilirsiniz.

farkli-pecete-katlama-onerileri-7

Kırmızı ve yeşil renkli kumaş peçetelerinizi sofra süslemesi için resimdeki gibi gül paketi haline getirerek kullanabilirsiniz.

farkli-pecete-katlama-onerileri-8

Bu da farklı bir örnek. Peçete şekillendirme önerileri arasında, daha pratik ve klasik bir akşam yemeği için kullanacağınız bir model elde etmek istiyorsanız, resimdeki adımları takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir