Bizimle iletişime geçin

Eğlence

Gökkuşağı Baloncuklu Yılanlar

blank

Baloncuk çıkarmanın yeni ve renkli bir yolu- Gökkuşağı Baloncuklu Yılanlar

Yaz kapımıza dayandı ve ailemiz inanılmaz heyecanlı! Çocuklar bu yaz neler yapacaklarının planlarını yapmaya başladılar bile. Harika! Çocukların denemek istedikleri aktivitelerden biri de gökkuşağı baloncuklu yılanlar yapmaktı.

baloncuklu-yilanlar-1

Bu gökkuşağı baloncuklu yılanların en güzel yanı yapımlarının çok kolay olması ve yaparken kullanılan bütün malzemelerin evde el altında dolaşan şeyler olması. Mükemmel! Tek ihtiyacınız boş bir su şişesi, para bandı, diğer teki kaybolmuş yalnız bir çorap ( evinizde bunlardan çok fazla olduğuna eminim), bulaşık sabunu ve biraz gıda boyası.

baloncuklu-yilanlar-2

Su şişenizin dibini kesmekle işe başlayın. Sonrasında çorabı şişenin dibine geçirin. Biz çorabı sabitlemek için renkli para bantları kullandık, ama siz bunun yerine lastik de kullanabilirsiniz. Bu harika yılanların yapımının bu kadar kolay ve hızlı olmasına bayılıyorum. Çocuklarım eşyaları tekrar kullanarak bir şeyler yapmaya bayılıyorlar. Geçen yaz kullanılmayan benzer materyallerle birlikte kendi fıskiyelerini yaptılar.

baloncuklu-yilanlar-3

Boş bir kaba biraz bulaşık sabunu koyun ve biraz da su koyup yavaşça karıştırın. Şişenin çorabla kapladığınız kısmını oluşturduğunuz karışıma batırın ve üfleyin.

baloncuklu-yilanlar-4

Biz bu kez yılanlarımıza gıda boyalarıyla biraz renk eklemeye karar verdik. Çocuklar gıda boyalarını çorapla kaplanmış olan kısma döktüler. Biraz dağınıklık oluşturduğu doğru ama çocuklar buna BAYILDILAR! Eğlenceli kahkalar her yerde yankılandı.

baloncuklu-yilanlar-5

Resim Kaynağı

Annika kendi yılanına bantla birlikte lastik de kullandı. Bu çocuk beni güldürüyor! Mavi ve mor baloncuklara bayıldım.

Gökkuşağı yılanları kesinlikle evinizde çok sevilecek!

Lütfen çocuklarınıza üflemeleri gerektiğini hatırlatın, içlerine çekmemeleri gerekiyor. Eğer çocuklarınız havayı içlerine çekerlerse, basitçe balon yemiş olacaklar. Lütfen çocuklarınızla bu projeyi yaparken çok dikkatli olun. Benim çocuklarım bu yılanlarla oynamaya bayılıyorlar. Biz havayı içeri çekme konusunda sıkıntı yaşamadık ama birkaç okuyumuz çocuklarının düzenli olarak hatırlatmaya ihtiyacı olduğunu yazmış. Eğer baloncuklar nefesle içeri çekilirse, eğlence biter!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir