Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Gömme Teknolojisiyle Birleştirilen Bu İleri teknoloji Çalışma Masası Telefonunuzu Şarj Edecek

29.01.2015
2.591
Gömme Teknolojisiyle Birleştirilen Bu İleri teknoloji Çalışma Masası Telefonunuzu Şarj Edecek

ileri-teknoloji-calisma-masasi

Küvet tasarımları ile dikkatimizi çekip bizi etkileyen tasarım stüdyosu Desnahemisfera, şimdi de Donar d.o.o. için tasarladığı Katedra isimli yüksek teknolojili çalışma masası ile başımızı döndürüyor. Bu fonksiyonel mobilya sahip olduğu ileri teknoloji ile telefonunuzu şarj ediyor ve bunu oldukça zarif bir şekilde yapıyor. Yalnızca telefonunuzu masanın üzerine, kablosuz telefon şarjının gömüldüğü yere koyuyorsunuz ve renginin beyazdan kırmızıya, kırmızıdan yeşile dönmesini izliyorsunuz.

ileri-teknoloji-calisma-masasi-1

“Katedra ofis masası zıtlığın bir zaferi; büyük beyaz yüzeyi tahta bloklarla birleşiyor ve sıkıştırılmış bir görüntü oluşturuyor. Bu blokların üç adet basılarak açılan çekmecesi var ve masanın tamamı, geri dönüştürülebilir bir malzemeden elde edilmiş. Masanın büyük yüzeyi kablosuz olarak telefonunuzu şarj etmenizi sağlayan bir üniteye sahip, bu sayede siz çalışırken telefonunuz enerjisini depo edebilecek. Şarj ünitesi LED ışıklandırmaya bağlı bir sisteme sahip yani şarj olmuyorken beyaz, telefonunuzu yerleştirdiğinizde kırmızı ve telefon tamamen şarj olduğunda yeşil rengi alıyor.”

Zıt materyaller bu çağdaş çalışma masasının oluşturulmasına büyük rol oynuyor. Tamamen beyaz olan masanın yüzeyi ahşap bloklarla buluşuyor. Çekmeceler ise masanın fonksiyonelliğini onayladığı gibi daha çağdaş ve düz bir etki bırakıyor. İleri teknoloji bu çalışma masasının alt kısmındaki cep şeklindeki rafı sayesinde klavyenizi ya da dizüstü bilgisayarınızı muhafaza edebilir, ambiyansı bozmadan masanızı sergilemeye devam edebilirsiniz. Rok Trzan tarafından çekilmiş fotoğraflarda bu tasarımın basitliği yansıtılıyor, bu basitlik ise sizin bütün işlerinizi basitleştirmek amacını güdüyor.

ileri-teknoloji-calisma-masasi-2

ileri-teknoloji-calisma-masasi-3

ileri-teknoloji-calisma-masasi-4

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image