Bizimle iletişime geçin

Mutfak

Gri Temalı 40 Harika Mutfak

blank

Genellikle yatak odalarında tercih edilen gri tonlar, yumuşaklıkları sayesinde birçok alanı daha güzel kılabilir. Fakat gizli bir güç var ki, mutfağınızı baştan sona değiştirebilir. Genellikle mutfaklarda daha sıcak bir hava için ahşap veya ona yakın renkler tercih edilir, fakat gri de bir mutfağı oldukça taze, sakin ve daha birçok farklı hale getirebilir. Beyazla karıştırılıp daha endüstriyel bir renk elde edilebilir, ya da daha ahşap renklerle karıştırılıp daha taze bir görünüm elde edilebilir, geleneksel mutfak renkleriyle birlikte de birçok farklı temaya sahip olabilirsiniz. Daha açık renkler, mavi ya da sarının sıcak tonları gibi, siyah ve beyazın soğukluğundan uzaklaşılıp, sakin bir görüntü elde edilebilir. En iyi 40 mutfağa bakarak, kendiniz için en uygun olanını seçebilirsiniz.

blank

Grinin orta tonlarıyla donatılmış bu mutfak oldukça göz alıcı, tek şerit halinde ilerleyen LED ışık ise mutfağın ambiansına çok güzel uyum sağlamış.

blank

Beyaz bir duvar ve  açık renk parkelere değişik bir dokunuş katılmış, kullanılan gri tonları ve kitaplarla dolu raflar mutfağa ayrı bir hava katıyor.

blank

duvardan duvara fayans döşemesi gri ve beyazı kucaklıyor, yuvarlak avizeler ise mutfağa bir parti havası katıyor. Mutfak dolabının altındaki ışıklandırmalar ise gözleri yemek masasından kendisine çekiyor.

blank

Bir tetris oyununu andıran bu farklı şekillere sahip mutfak, yukarıdaki kocaman pencere ile herkesi hayran bırakacak şekilde dekore edilmiş.

blank

Ahşap renkte bir parkeye sahip olan ve beyaz ve grinin tonlarına sahip bu alan birçok farklı şekille, daireler ve karelerle dolu. Gözyaşı şeklindeki ayna ise tezgaha ayrı bir hava katmış.

blank

Gri dolaplar ve mermer bu geniş tasarımla mutfağa ayrı bir doku kattığı gibi, kadeh şeklindeki avizeler ile de görüntü tamamlanmış.

blank

Sütunlar ve kömür renklerinin kombinasyonu bu mutfağa bir şefe uyacak bir artistlik katmış. Geniş blok raflar bolca depolama alanı sunarken, doğanın bir parçası da duvardaki panelle eve getirilmiş.

blank

Beton ve ahşap dokularla oluşturulan, endüstriyel tasarıma harika bir örnek. farklı yüksekliklerdeki asılı avizeler bir tarafa sakin bir hava katarken, diğer taraftaki dolap paneli bir sanat eserine dönüştürülmüş.

blank

Griden en çok yararlanabilecek alanlar küçük alanlardır. Bu açık gri tonlarındaki tasarım ahşap panel ile bir zıtlık oluşturuyor ve ortadaki minimal benç kaliteli görüntüyü tamamlıyor.

blank

Plastik dokular bu mutfağa modernlik kattığı gibi, beton tezgah da oldukça sıradışı bir tasarım oluşturmuş. Mutfakta kullanılan az miktardaki ahşap da odak noktası olarak işlev görmüş.

blank

Bir merdiven ile tamamlanan bu görüntüde harika bir uyum oluşturulmuş. Grinin farklı tonlarının kullanılması renk paletini stabil tutarken aynı zamanda güzel bir görüntü de yakalanmış.

blank

Mermer bir tegah arkalığı ve tezgah bu gri tonlarındaki mutfak için harika seçim olmuş. Aynı zamanda kullanılan basit, ahşap masa da alana daha ferah bir görünüm vermiş.

blank

Grinin koyu bir tonunun kullanıldığı bu mutfakta tezgah dışında herhangi bir dağınıklığa sahip olmanız imkansız. Ayrıca ışıklandırma da gözlerin iç noktalarda kalması için oldukça güzel bir seçenek olmuş.

blank

Yukarıdan sarkan LED ışıklarla tamamlanan görünümle birlikte grinin harika bir tonunun kullanıldığı bu mutfak oldukça salaş bir havaya sahip. Arka kısımdaki koyu gri panel gözleri üzerine çekerken, tezgahın arkasındaki desenli fayanslar da görünümü tamamlamış.

blank

İnanılmaz bir sıcaklık, bu mavi-gri mutfak kahverengi tonlarıyla en harika yollarla buluiuyor. Üç adet tabure ise  ışıklarla aydınlatılmış, aynı zamanda koridordaki beton duvar da kahverengi ile aydınlatılmış.

blank

Kafe havasına sahip bir mutfak ister misiniz? Bu metal-ahşap kreasyonu duvarda matte renginde rafları ve gri zemini buluşturmuş.

blank

Neredeyse bir kitaptan alınmış gibi, bu mutfakta kullanılan örümcek ağı acizeler, yuvarlak tavan,  oldukça hoş bir havalandırma borusu da yemek zamanlarına ürkütücü bir hava katacak. Gri beton olan zemin ve koyu renkli ahşaplar da oldukça değişik bir ambiansa sahip.

blank

Gri sıkıcı bir renk olmak zorunda değil. Bu ahşap temalı tasarım karışıma maviyi de katıyor, aynı zamanda da bir göz yanılması ile mekanı daha geniş gösteriyor.

blank

ESki italyan mutfaklarına tuğla duvarlar, ahşap ve gri dolaplar ile yeni bir tat katabilirsiniz. Beş adep metal ışıklandırma ise yemek alanını salondan ayıran bir zaman perdesi gibi.

blank

Eşsiz mi olmak istersiniz? Neden harika bir sanat eserini gri duvarlarınıza asıp, havalandırmayı canlı tutmak için çiçek kullanıp, farklı bir de avize edinmeyesiniz?

blank

Dalgalı ahşaplar ve beton dokulara sahip bu tasarımdaki her parça görüntüye bir şey katıyor. Endüstriyel stilde bir musluk ise betonu canlı tutarken ahşap ile oldukça farklı bir havaya bürünmüş.

blank

Geleneksel parçaları ayırın ve ahşap ve gri tonlarıyla tekrar evinize katabilirsiniz. Bu beton zeminli tasarım ahşap blok içerisinde bir fırına sahip aynı zamanda da tezgah ve masa olarak merkezde gri bir parça bulunuyor.

blank

Gri destekleyici bir renk olarak da kullanılabilir.Beyazın ana renk olarak kullanıldığı bu tasarım kulanılan koyu gri duvarlara ve ahşap bir zemine de yer veriyor.

blank

Yalnızca bir köşelik alana mı sahipsiniz? Salaş gri bir dolap ve koyu kahverengi bir tezgah arkası kullanarak bu alanı maksimum kullanışlı hale getirebilirsiniz.

blank

İskandinav havalarında bir mutfak isterseniz, beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Oldukça güzel ahşap bir zeminle, beyaz fayanslar kullanarak bunu kolayca başarabilirsiniz.

blank

IKEA bütün klasikleri üretebilir ve gri renk de buna bir istisna değil.Bu basit altı kapılı tasarım arkadaki beyaz fayans sırasına baş kaldırıyor adeta.

blank

Beyaz köşe dolaplarını gri bir benç ile kombine ederek kendinize gri-beyaz bir mutfak oluşturabilirsiniz.Rüzgarlık şeklindeki aydınlatmalar yemek alanını ayırmanıza yardımcı olabilir.

blank

Küçük dokunuşlar asıl kahraman haline gelebilir. Gri arkaplan, mermer bir tezgah, birkaç bitki ve iki adet sade ışıklandırma.

blank

Mutfağın gri fayanslarında ve karakteristik duvarlarından bir Japon teması havası alınıyor. Ahşap ve bej tonları mutfağa sıcaklık katarken, yemek servis alanında daha koyu bir renk kullanılmış.

blank

Bu cam ve kare şekillerin kullanıldığı mutfak ile sıradışı bir görünüm elde edebilirsiniz. Matte grisi dolaplar mutfağa zarafet, ahşap ise doğallık katıyor.

blank

Kısa bir alanı kısaltılmış gri dolaplar kullanarak yükseltebilirsiniz. Bir dizi gri fayansın üzerine gri dolaplar kullanarak yine yükseklik illüzyonunu yaratabilirsiniz.

blank

Stüdyo daireler bu koyu gri ve ahşap kombinleri için biçilmiş kaftandır. Grinin farklı tonlarının kullanıldığı tezgah arkası ise göze batmadan bir dikkat dağınıklığı sağlayabilir.

blank

Kalbinden rahatsız olanlar sarı ve grinin kombinlendiği bu harika mutfaklara direkt olarak bakmamalı. Grinin harika tonunun kullanıldığı dolaplar ve ahşap paneller sarının parlaklığını daha hoş hale getiriyor.

blank

Daha koyu renklerde kenarlara sahip böyle bir mutfak ile grinin etkisini nötrleyebilirsiniz. Farklı bir tasarıma sahip tabureler ve beyaz detaylar metal bir havalandırma aparatıyla buluşturulmuş.

blank

Koyu, orta ve açık grinin tonları birçok farklı şekil ve desen ile bir araya gelmiş. Çizgili ahşap dolaplar ve farklı bir tasarıma sahip avizeler de ışıklandırmayı ve dengeyi sağlıyor.

blank

Bu mutfakta grinin açık tonları ve ahşaplar oldukça aydınlık, parlak ve hoş bir şekilde buluşmuş. Gri hayali bir tasarım oluşturmak için gereken farkı tasarıma katmış.

blank

Beyaz rüzgarlara sahip bu mutfakta gri güzel tasarımlı tabureler ve yüksek dolaplarda kullanılmış.

blank

Kömür rengi ve aşap bu mutfakta hem sıcak hem de soğuk bir hava oluşturmuş. Gri dolaplar salona kadar uzanıyor ve LED ile ışıklandırılmış ahşabın göze çarpmasını sağlıyor. Birçok farklı iç mekan bitkileri ise mutfağa yeşillik, genel olarak mekana da aydınlık katmış.

blank

Siyah kullanmak istemiyor musunuz? O halde grinin koyu tonlarını tercih edin, bu tonlara uyan bir benç ve metal raflar ile de mutfağınızı tamamlayabilirsiniz.

blank

Mutfağınızın odak noktasını sıradışı havalandırmanız haline getirin ve etrafını da kömür rengi ve ahşap ile donatın.  Bu sıcak mutfak asılan beyaz ışıklandırmalar ile aydınlatılmış ve porselen detaylar ile tamamlanmış.

1 Yorum

1 Yorum

  1. blank

    Feza

    at

    Çok faydalı bilgiler paylaşımınız için teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir