Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Güzel ve Kullanışlı Kitap Ayracı Yapımı

21.03.2017
22.411
Güzel ve Kullanışlı Kitap Ayracı Yapımı

Kitapların ayrılmaz parçalarından birisi olarak bilinen kitap ayraçları, hangi sayfada kaldığımızı belirlemenin ötesinde, tasarımı ve görünümü ile bir aksesuar haline de dönüşebilir. Bunun için yapılan yaratıcı tasarımlar ve özgün fikirler ile oluşturulan kitap ayraçları, kitapların daha canlı görünmesini de sağlar. Hazır olarak birçok kitap ayracı modeline ulaşmak elbette mümkündür. Ancak basit malzemeler ve hayal gücü ile herkes kendi kitap ayracı modelini kolayca tasarlayabilir ve ortaya daha özgün ürünler çıkarabilir. Kitap ayracı olarak kullanılacak bir aksesuar rengi, malzemesi ve desenleri ile tek başına da kullanılabilecek bir dekoratif ürün haline gelebilir.

Kitap ayracı yapmanın ne kadar kolay olduğunu bu örneklerle de anlayabilirsiniz. Örnekler üzerinden yeni fikirler yaratarak daha birçok kitap ayracı tasarlamak da mümkün. Kitap ayraçlarını hazırlayarak sevdiklerinize hediye edebilir, çocukları kitap okumaya teşvik edebilirsiniz. Klasik kitap ayracı modellerinden sıkıldıysanız ve daha yaratıcı ürünler istiyorsanız, kendi ürününüzü tasarlamaya hemen başlamalısınız. Dikdörtgen olarak kitapçılarda verilen klasik karton ürünler hem dayanıksız hem de tasarım yönünden eksik. Bu nedenle işlevsel ve modern ayraçlar tasarlamak en doğrusu olacak. Her kitap için özel bir kitap ayracı tasarlamak, kitap ayracı koleksiyonu oluşturmak gibi daha farklı fikirleri uygulayan bireyler de mevcuttur. Siz de kendi kitap ayracı koleksiyonunuzu oluşturmaya ne dersiniz?

1. Eğlenceli Fikirleri Sevenlere

Belki sadece açtığınızda görünecek ama eğlenceli görünümü ile sizi mutlu edecek, minimalist bir kitap ayracı örneği. Üstelik yapımı da bir o kadar kolay.

2. En Pratik Örneklerden Birisi

Eğer seri şekilde yaratıcı bir kitap ayracı yapma amacındaysanız, bu örnek tam size göre. Beş dakika içerisinde dahi yapılabilecek bu model hayat kurtaracaktır.

3. Sevimli Kitap Canavarları

Kaldığınız sayfayı açtığınız zaman sizi sevimli yüzleri ile karşılayacak kitap canavarları yapmak ister misiniz? Dilediğiniz renklerde kağıtlar ya da kartonlar seçin ve görseldekine uygun şekilde keserek süsleyin.

4. Deri Kitap Ayracı Modeli

Katlı bir kalp şeklinde yapılabilecek ve deri malzeme ile uygulandığında çok şık duracak olan bu kitap ayraçlarını herkes çok sevmektedir.

5. Ataçları Örgü İplerle Değerlendirin

Ataçlar kitap ayraçlarının en basit aracı olarak bilinir. Siz bu ürünü sadeliği ile tercih etmeyin ve örgü seviyorsanız, minik detaylar ile hareketlendirin.

geri1 of 7
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image