Bizimle iletişime geçin

Bayan Örgü Modelleri

Halkalı Boncuklu Havlu Kenarına İşlenebilecek Dantel Örnekleri

blank

Havlu kenarına yapılan işlemeler, en eski geleneklerimizden birisi olmakla birlikte, günümüzde de devam eden ve rağbet gören bir iştir. Kadınlar yıllarca birbirlerine bu işlemeler ile hediyeler sunmuş ve kendilerini geliştirerek yaptıkları havlular ile kazanç dahi elde etmiştir. Halkalı boncuklu havlu kenarı işleme modelleri ise daha modern ürünler olarak tercih ediliyor. Klasik oya modellerine renk ve hareketlilik kazandıran boncukları uygulamak da oldukça basit. Boncuk malzemelerinde farklı alternatifler bulmak gerekiyor. Daha modern ürünler tercih ederek havlular için de daha özgün tasarımlar uygulanabilir. Özellikle renkli işlemeler, sade banyolar içerisinde çok canlı durmaktadır. Banyo dekorasyonlarında hem kullanılmak hem de süslemek amacıyla işlenmiş havlular tercih edilebilir. Mutfak havluları da bu şekilde değiştirilebilir. Oya modellerinin hemen hemen hepsi boncuklar ile detaylandırılmak için uygundur. Oya işlemeyi yeni öğrenenlerin dahi kolaylıkla yapabileceği havlu kenarına halkalı boncuk uygulamaları için bu örneklere göz atmak çok fayda sağlayacaktır. Örnekler üzerinden değişiklikler yaparak kendi yaratıcılığınızı da devreye sokabilirsiniz. Sevdikleriniz için de boncuk işlemeleri ile birçok havlu ürünleri hazırlayabilirsiniz.

1. Aynı Desen ve Aynı İşlemeler

blank

Havlu üzerinde desen bulunuyorsa, bu desene benzeyecek şekilde danteller örülebilir ve aynı renkler tercih edilebilir. Havlu kenarına dantel işleme klasiklerinden birisidir.

2. Havlu Üzerindeki Desenlerden İlham Alın

blank

Havlu üzerinde yer alan desenler ve renkleri size dantel örneği için ilham verebilir. İşlemelerinizi uyumlu olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

3. Gül Motifleri ve Dantellerin Şıklığı

blank

Genç kızlar ve yeni evlenenler için çok uygun olacak bir örnek. Gül motifleri ile birlikte işlenen danteller havluları çok değiştirecektir.

4. Minimalist Dantel Tasarımları

blank

Her havluda ağır ve sık olacak şekilde dantel işlemek zorunda değilsiniz. Minimalist ve küçük detaylar ile de danteller havlu kenarlarına çok yakışacaktır.

5. Aynı Model için Renklerle Alternatifler Oluşturun

blank

Bir havlu üzerine belirlenen desenin farklı renkleri ile dantel çalışmaları yapabilirsiniz. Takım havlular oluşturmak için de çok faydalı olacaktır.

6. Boyutlu Dantel Örnekleri

blank

Tek yüzey işlemeler yerine boyut kazandırabileceğiniz gül ve farklı çiçek motifleri için de dantel çalışmaları yapabilirsiniz.

7. Kırmızı Gül Motifleri

blank

Her havlu için işlenebilecek en klasik dantel detaylarından birisidir. Kırmızı güller ile beyaz havluları süsleyebilirsiniz.

8. Daha Sade ve Kolay Dantel Örnekleri Arayanlara

blank

Yeni başlayanların el alışkanlığı kazanması açısından bu örnekler çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda minimalist havlu tasarımları oluşturanlar da bu modelleri inceleyebilir.

9. Karışık Desenlerin Uyumu

blank

Farklı birçok model detay örneğini beğeniyor olabilirsiniz. Geniş bir havlu yüzeyinde kompozisyon oluşturarak kendinize modeller tasarlayabilirsiniz.

10. Dantelleri Havlu Üzerine İşlemeyi Deneyin

blank

Havlu kenarına dantel işlemek yerine daha farklı bir seçenek denemek için havlu üzerine de işlemeler yapabilirsiniz. Tek renkten oluşan havlular için uygundur.

11. Çiçek Desenli Dantel Örnekleri

blank

Dairesel ya da farklı şekillerde çiçek desenlerinden yapılabilecek dantel örnekleri de her tarz havlu kenarında çok şık durmaktadır.

12. Dairesel Motiflere Bir Örnek

blank

En çok kullanılan dantel motiflerinden birisidir. Havlu kenarlarında dairesel motifleri de tercih edebilirsiniz. İşlemesi de kısa sürede tamamlanacaktır.

13. Dantel ve Kurdele Bir Arada

blank

Çeyizlik bir ürün olarak da kullanılabilecek bu örnekte olduğu gibi danteller ile birlikte kurdele ürünleri de havlu süslemelerine dahil edebilirsiniz.

14. Simetrik Dantel Tasarımları

blank

Havlu kenarına uygulanması kolay olması açısından simetrik dantel işlemeler hazırlayabilir ve bütün olarak tamamladıktan sonra da dikebilirsiniz.

15. Uzun Dantel İşlemeler

blank

Havlu kenarına tam olacak şekilde gül ve dairesel desenli dantel örneklerini birleştirerek farklı ürünler elde edebilirsiniz.

16. Dairesel Formlarla İşleme

blank

Havlu kenarına en çok tercih edilen motiflerden birisidir. Dairesel formlarla sık olacak şekilde dantel uygulamalar yapabilirsiniz.

17. Kısa Havlular İçin İşleme Örneği

blank

Kısa bir havlu için dantel uygulaması yaparken, işlemeleri daha büyük olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Yapımı da daha kolay olacaktır.

18. Dantel ve Boncuklar Bir Arada

blank

Havlu kenarına dantel işlemeler ile birlikte boncuk detayları da kullanabilirsiniz. Boncuklarla süslenen havlular banyo dekorasyonlarına da renk katacaktır.

19. Dantel Detayları ile Yetinmeyin

blank

Yazılı ve işlemeli havluların kenarlarına dantel bitirişler uygulayarak havluları çok daha farklı şekilde tasarlayabilirsiniz.

20. Farklı Dantel Örneklerini Bir Arada Kullanın

blank

Sırası ile olacak şekilde iki adet ya da daha fazla dantel örneğini bir arada kullanmayı da deneyebilirsiniz. Uyumlu motifler çok daha şık duracaktır.

21. Farklı Dantel Örnekleri İsteyenlere

blank

Klasik modellerden sıkılanlar ve biraz daha zorlasa da daha farklı modeller isteyenler için bu örnekler en iyisi. Adımları takip ederek havlu kenarı tamamlanabilir.

Halkalı boncuklar ile işlenen havlu kenarları sizlere çok daha modern ve gösterişli ürünler kazandıracak. Öğrenmesi oldukça kolay olan boncuk işleme işini keyifle yapacağınıza emin olabilirsiniz. Boş zamanlarınızda oya modellerini boncuklar ile detaylandırarak eğlenceli ürünler hazırlayın ve bu ürünleri sevdiklerinize hediye etmeyi de unutmayın. Banyo dekorasyonlarınıza renk katacak, genç kızların çeyizlerini dolduracak işlemeli havlular hiçbir zaman modasını yitirmeyecektir. Malzemeleri temin etmekle başlayabilir ve en sade havlularınıza bile bu işlemeler ile canlılık kazandırabilirsiniz. Mutfak ve banyo havlularınızı daha modern hale getirmek için boncuklar ve oya modelleri size yeterli olacaktır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir