Ev Düzenleme – ev dekorasyon fikirleri ve modern dizayn

Halkalı Boncuklu Havlu Kenarına İşlenebilecek Dantel Örnekleri

22.03.2017
15.262
Halkalı Boncuklu Havlu Kenarına İşlenebilecek Dantel Örnekleri

Havlu kenarına yapılan işlemeler, en eski geleneklerimizden birisi olmakla birlikte, günümüzde de devam eden ve rağbet gören bir iştir. Kadınlar yıllarca birbirlerine bu işlemeler ile hediyeler sunmuş ve kendilerini geliştirerek yaptıkları havlular ile kazanç dahi elde etmiştir. Halkalı boncuklu havlu kenarı işleme modelleri ise daha modern ürünler olarak tercih ediliyor. Klasik oya modellerine renk ve hareketlilik kazandıran boncukları uygulamak da oldukça basit. Boncuk malzemelerinde farklı alternatifler bulmak gerekiyor. Daha modern ürünler tercih ederek havlular için de daha özgün tasarımlar uygulanabilir. Özellikle renkli işlemeler, sade banyolar içerisinde çok canlı durmaktadır. Banyo dekorasyonlarında hem kullanılmak hem de süslemek amacıyla işlenmiş havlular tercih edilebilir. Mutfak havluları da bu şekilde değiştirilebilir. Oya modellerinin hemen hemen hepsi boncuklar ile detaylandırılmak için uygundur. Oya işlemeyi yeni öğrenenlerin dahi kolaylıkla yapabileceği havlu kenarına halkalı boncuk uygulamaları için bu örneklere göz atmak çok fayda sağlayacaktır. Örnekler üzerinden değişiklikler yaparak kendi yaratıcılığınızı da devreye sokabilirsiniz. Sevdikleriniz için de boncuk işlemeleri ile birçok havlu ürünleri hazırlayabilirsiniz.

1. Aynı Desen ve Aynı İşlemeler

Havlu üzerinde desen bulunuyorsa, bu desene benzeyecek şekilde danteller örülebilir ve aynı renkler tercih edilebilir. Havlu kenarına dantel işleme klasiklerinden birisidir.

2. Havlu Üzerindeki Desenlerden İlham Alın

Havlu üzerinde yer alan desenler ve renkleri size dantel örneği için ilham verebilir. İşlemelerinizi uyumlu olacak şekilde tercih edebilirsiniz.

3. Gül Motifleri ve Dantellerin Şıklığı

Genç kızlar ve yeni evlenenler için çok uygun olacak bir örnek. Gül motifleri ile birlikte işlenen danteller havluları çok değiştirecektir.

4. Minimalist Dantel Tasarımları

Her havluda ağır ve sık olacak şekilde dantel işlemek zorunda değilsiniz. Minimalist ve küçük detaylar ile de danteller havlu kenarlarına çok yakışacaktır.

5. Aynı Model için Renklerle Alternatifler Oluşturun

Bir havlu üzerine belirlenen desenin farklı renkleri ile dantel çalışmaları yapabilirsiniz. Takım havlular oluşturmak için de çok faydalı olacaktır.

geri1 of 9
Yazının Devamı için Butonları Kullanın!

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Choose A Format
List
Image