Bizimle iletişime geçin

Kendin Yap

Hayatınızda İhtiyacınız Olacak 14 Kendin Yap PVC Boru Projeleri

blank

blank

Eğer PVC boruların pratikliği ve güzelli hakkında şüpheli iseniz, artık olmayın. Bende bir zamanlar öyleydim ve evimde onları nasıl kullanacağımı bilmiyordum. Ama görün bakın ki, onlarla birlikte düzenleme, tasarım ve kendin yap projeleri ile birçok şey yaptım. Bu PVC borular oldukça kullanışlı ve kesinlikle kolaylıkla satın alınabilir malzemeler ve onları şekillendirerek istediğiniz odanızda kullanabilirsiniz.

Bu kendin yap projelerinden ilham alın; sizce hangisi sizin eviniz için daha uygun? Beğendiğinizden, paylaştığınızdan ve yorum yaptığınızdan emin olun ve sizde pvc boru tasarımlarınızı gösterin

1- Bahçeniz için mozaik vazo

blank

Çabuk kuruyan çimento ve bahçe taşları veya deniz camlarını borulara ekleyerek güzel bir vazo elde edebilirsiniz. Saksılarınızı bu boruların tepesine koyarak kendin yap projesi ile bahçenize güzel bir dokunuş katın.

2- Laptop sehpası

blank

Laptoplar hafif ve taşınabilirlerdir ama eğer düzgün bir sehpanız yok ise boynunuzda ağrıya sebep olabilirler. Küçük pvc boruları kullanarak kendinize bir sehpa yapabilirsiniz. Bu kendin yap projesi sadece boyun ağrılarınızı azaltmakla kalmayacak aynı zamanda bilgisayarınızın aşırı ısınmasına da önlem olacaktır.

3- Her banyo için geçerli mükemmel bir aksesuar

blank

Tezgâhın üzerini koruyarak bu kendin yap projesi ile sakatlıklardan kurtulabilirsiniz. Y şeklinde pvc bir boruyu saç kurutma makinenizi onla sabitleyebilir ve diğer açık tarafa da saç düzleştirici gibi sıcak olan aletlerinizi koyabilirsiniz. Bu borunun dış rengini de istediğiniz gibi yapabilir kişisel zevklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

4- Hüner odanızı düzenleyin

blank

Kumaşlarınız gibi yapı eşyalarınızı bunun gibi bir proje ile düzenleyebilirsiniz. En iyisi bunu yapmak o kadar da zor değil. 20 cm 4 parça ve 10 cm 8 parça kesin ve bunları birbirine monteleyin. Bu aynı zamanda çocuklarınızın eşyalarını düzenlemek içinde harika olacaktır.

5- Garajınızı bir kere tam temizleyin

blank

Birçok kişi garajları genelde mevsimsel eşyalarını depolamak amacıyla kullanıyor. Eğer düzenlemez iseniz burası karmaşık bir hale gelir. Pvc borular ile yapacağınız stand sayesinde dağınıklık en aza inecektir. İki eşit uzunluktaki boruyu bir alt tarafa bir de üst tarafa koyun. Böylece aletlerinizi bu boruların içinden geçirerek sıralayabilirsiniz.

6- Havuz kenarı pvc boruları

blank

Bu havuz kenarı havlu askılığı yaz ayları için harika olacak ve rahatlıkla dışarıda durabilecek. Kullanmadığınız zaman bu askılığı garajınızda saklayabilirsiniz.

7- Tezgah üzerindeki dağınıklığa dur deyin

blank

Pvc boruları farklı uzunluklarda kesin ve mutfağınız için eşsiz bir düzenleyici yapın. Farklı elementler ekleyerek onları daha güvenli hale getirebilirsiniz ve istediğiniz gibi döndürebilirsiniz.

8- En iyi çekmece düzenleyici

blank

Eğer benim gibiyseniz üst giysileriniz çekmecenizde çoraplar ve iç çamaşırlarınız dağınız bir haldedir. Böyle olmak zorunda değil. Pvc boruları istediğiniz bir renkte boyayın ve bunları birbirine sabitledikten sonra iç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı bunların içerisine koyarak çekmecenizi düzenleyebilirsiniz.

9- Havlu Askılığı

blank

Eğer yazın havuz kenarında güneşlenmeyi seviyorsanız o zaman bu havlu askılığı çok hoşunuza gidecektir. Bu aynı zamanda yazın çamaşırlarınızı sıcak havalarda dışarıda kurutmanıza olanak sağlayarak elektrik faturalarınızın düşmesine yardımcı olacaktır.

10- Kuş Yemliği

blank

Kim derdi ki pvc boru ve birkaç saksı altlığı bahçenizde doğa için bu kadar işe yarayacak? Ama ne yazık ki buraya bir sincabın gelip gelmeyeceği meçhul.

11- Kendin yap lambaları ile evinizi aydınlatın

blank

Bu projede diğer projelere göre daha fazla eşyaya ihtiyacınız olacak. Mesela bu boruları kesmek için bir kesici alete ihtiyacınız var. Bu kesimleri istediğiniz şekilde yapabilir ve içine bir lamba koyarak gecenizi aydınlatabilirsiniz.

12- Çiçeklerinizi saklayın.

blank

Bu yolla çiçeklerinizi kolayca sayılarını artırabilirsiniz. Bu saksı tasarımcılar tarafından yapıldı fakat sizde pvc boruları kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

13- Uzun perdelerinizi bu boruya asın.

blank

Perdeleri asmak olduğundan daha zor bir iş haline gelebiliyor. Normal kornişler yerine bu pvc boruları kullanabilirsiniz. Onlar istediğiniz uzunlukta olacak ve perdelerinizi istediğiniz yere asabilirsiniz. Ben bir daha ki sefere kesinlikle bu yolu deneyeceğim.

14- Bunlar ne için biliyor musunuz?

blank

Size bir ipucu vereceğim: bunlar yaba için değiller. Bunlar gerçekte bardaklarınızı kampta koyacak olarak kullanabileceğiniz bir aparat. Çok akıllıca değil mi?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir